Jak się tam dostać

Jak samemu dostać się z Rzymu do Pompei

Stanowisko archeologiczne w Pompejach w Rzymie jest oddalone o 239 kilometrów. Możesz tam dotrzeć samodzielnie w 2,5 godziny samochodem lub komunikacją miejską - pociągami i autobusami, ale to będzie cała przygoda. W artykule szczegółowo opowiem o wszystkich opcjach, chodźmy!

  • Dokładny adres kompleksu: Via Villa dei Misteri, 80045 Pompei NA, Włochy

Samochodem

Najciekawsza rzecz, aby dostać się do Pompei, podróżując wynajętym samochodem. Możesz wyznaczyć trasę równoległą do morza wzdłuż autostrady SS7 i zatrzymać się, na przykład w Anzio, Sabaudia, Terracina lub Sperlonga, popływać w morzu, a nawet spędzić noc w jednym z tych miejscowości wypoczynkowych. Osobiście chętnie wrócę do Sperlonga - stara część miasta jest po prostu bajeczna.

Przeczytaj wskazówki:

Droga z Rzymu do Pompei bez postojów na drodze płatnej E45 zajmie Ci około 2,5 godziny. W przypadku opłaty za benzynę i opłaty za przejazd w jedną stronę zajmie to około 40-50 euro. Najtańsze jest wynajęcie samochodu natychmiast po przylocie na lotnisko Fiumicino. Możesz także zamówić samochód w biurze na dworcu centralnym. Informacje na temat funkcji wynajmu samochodów we Włoszech można znaleźć w sekcji auto.italy4.me

Pociągiem

Aby dostać się do Pompejów pociągiem, najpierw musisz przyjechać do Neapolu. Radzę wybrać pociągi dużych prędkości Italotreno. Czas dojazdu do Neapolu i stacji Roma Termini w Rzymie wynosi 1 godzina 10 minut. Możesz przeczytać o wszystkich opcjach w tym artykule. Bilety na pociąg kosztują od 12 euro, na autobus od 8 euro.

Wskazówka: Neapol ma okazję zarezerwować indywidualną wycieczkę do Pompei z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Spotkasz się na stacji, zabrany do kompleksu archeologicznego. Taka wycieczka kosztuje 200 euro za 3 godziny.

Zabranie przewodnika z Rzymu jest złym pomysłem, a najprawdopodobniej nie będzie miał licencji i wystarczającej wiedzy, aby opowiedzieć o starożytnych Pompejach bez wspólnych zwrotów.

Z Neapolu do Pompei jest pociąg elektryczny i autobusy (nie polecam), o tych opcjach pisaliśmy bardzo szczegółowo w tym rozdziale.

Optymalnie jest opuścić Rzym rano o 07:40, a następnie o 08:50 znajdziesz się w Neapolu, a po około godzinie w Pompejach.

Wyjeżdżając później, szczególnie między kwietniem a październikiem, ryzykujesz przebywanie w miejscu docelowym na słońcu. Pamiętaj również, że na południu Włoch większość restauracji jest zamknięta od 14:30 do 19:00 - jeśli nie zdążysz wrócić do Neapolu przed 13:00, ryzykujesz, że zostaniesz bez pełnego obiadu.

Pamiętaj, aby sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej przed zaplanowaniem podróży. www.pompeiisites.org aktualne godziny otwarcia. Weekendy tradycyjnie odbywają się 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia. Bilet kosztuje 15 euro i można go zamówić z wyprzedzeniem online na Ticketone.it

Obejrzyj wideo: Ivo Vlog - Lecimy do Neapolu Pompeje - wrazenia (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej