Rzym

Dzień Miasta Rzymu - 21 kwietnia, jak i gdzie świętować?

Wiosna Rzym świeci w słoneczne dni, przyciąga gości zapachem parków i sekretami starożytnych zabytków. Stolica jest szczególnie zachwycająca w City Day (Natale di Roma), który obchodzony 21 kwietnia. Seria ekscytujących uroczystości rozpoczyna się na 3 dni przed cenną datą i otacza wieczne miasto kolorowym kalejdoskopem.

Historia

Nie znaleziono źródeł, które rzetelnie opowiadają o czasach narodzin Rzymu. Główna legenda głosi, że synowie łacińskiej księżniczki Rhei i potężnego boga Marsa:Romulus (Latin: Romulus) i Rem (Latin: Remus) założyli małą osadę na Palatynie (Palatino) w 753 pne.

Różne systemy chronologii i nieścisłości w annałach nie pozwalają dokładnie określić daty pojawienia się Wiecznego Miasta. Jednak oficjalne urodziny Rzymu uważa się za 21 kwietnia.

W czasach starożytnych Dzień Miasta był regularnie obchodzony jako wiosenne święto. Następnie w ruinach Cesarstwa Rzymskiego pochowano wiele tradycji. Stolica Włoch odzyskała swój dzień dopiero w XIX wieku po zjednoczeniu.

Podczas II wojny światowej uroczystości zostały również zakazane. Dopiero po 1945 r. Rzym ostatecznie zapewnił sobie prawo do swoich urodzin.

Tradycja

Bogini Rzymu (Dea Roma)


Jedną ze wspaniałych tradycji obchodów Dnia Miasta jest konkurs o dziewczęcą urodę o tytuł „Bogini Rzymu”. W 2019 r. Odbędzie się 19. występ włoskich bogiń. Główny warunek zawodów: młodość, urok i harmonijne ucieleśnienie wizerunku mieszkańca Olympus.

Zwycięzca 2018 -urocza Eleanor Pinca poprowadzi paradę, uroczyście marszując przez Via dei Fori Imperiali 19 kwietnia. Również nowo stworzona bogini weźmie czynny udział w produkcjach ilustrujących starożytny Rzym i jego tradycje, w ramach obchodów Palili.

Parada historyczna

Centralne miejsce obchodów historyczna parada, w której biorą udział setki ludzi ubranych na wzór starożytnego Rzymu. Przedstawiciele klubów rekonstruujących wydarzenia historyczne z różnych części Europy i Włoch, a także miłośnicy wielkiego imperium, zakładają czerwone szaty, zbroje legionistów, patrycjuszy toga i organizują spektakularny ruch.

Cała akcja kończy się scenami z historii Imperium i walkami gladiatorów w Circus Maximus (Latin Circus Maximus). W dużym szacunku występy mistrzów szkoły gladiatorówz siedzibą w Rzymie, który został założony w 1994 roku.

Jedzenie, bezpłatny wstęp do muzeów, atrakcje

Reinkarnowane westale, rzymscy wojownicy, gladiatorzy, Ostrogoci, Normanowie, a także wielu widzów, zwyczajowo delektuje się prostą włoską kuchnią. Najbardziej ciekawy - obfite dania z cielęciny i wieprzowiny, gulasz z sera, ryż z sosem parmezanowym i makaronem.

Miłym dodatkiem do ogólnej zabawy jest fakt, że 21 kwietnia goście stolicy będą mogli odwiedzić większość muzeów w Rzymie za darmo!

Najpopularniejsze zabytki stolicy to zabytki wiosennej uroczystości: Koloseum, Schody Hiszpańskie (Piazza di Spagna), Fontana di Trevi, Forum Romanum.

Zjawisko Panteonu

Miłośnicy puzzli i cudów z pewnością wpadną do Panteonu 21 kwietnia. Starożytna świątynia jest wyposażona w ciekawą funkcję: jedynym źródłem naturalnego światła jest okrągłe okno Oculus (łac. Oculus) na samym szczycie kopuły. Właśnie w urodziny Rzymu, dokładnie w południe, promień słońca uderza dokładnie w wejście Panteonu.

  • Zobacz fotorelację o tym, jak podobała nam się ta magiczna akcja w zeszłym roku.

Starożytni Rzymianie wierzyli, że bogowie tak wezwali cesarza, aby wszedł do świątyni i obdarzył go mocą. Minęły tysiąclecia, a słup światła padający z nieba do centralnego wejścia do starożytnej świątyni robi potężne wrażenie nieziemskiej łaski.

Program Dnia Miasta Rzymu 2019

Jego 2769. urodziny Wieczne miasto będzie obchodzić prawowite 3 dni:

Piątek 19 kwietnia

  • W ciągu dnia wydarzenia kulturalne odbędą się w salach Pałacu Kapitolińskiego (Palazzo del Campidoglio), położonego na Placu Kapitolu (Piazza del Campidoglio).

Sobota, 20 kwietnia

  • Od 9:00 do 16:00 na terytorium Circus Maximus odbędą się uroczystości i wydarzenia kulturalne.
  • O 16:00 - epickie bitwy odtworzone przez rzymską szkołę gladiatorów w Circus Maximus.
  • Od 17:00 - uroczystości na cześć starożytnego rzymskiego festiwalu Palila w Circus Maximus.

Niedziela, 21 kwietnia

  • O godzinie 10:00 odbędzie się ceremonia otwarcia obchodów Dnia Rzymu w Circus Maximus, naznaczona zapaleniem uroczystego ognia.
  • O 11:00 rozpoczyna się wielka historyczna procesja ze ścian Circus Maximus, która zakończy się w południe na Forum Romanum.
  • Od 15:00 do 18:00 występ grup rekonstrukcji historycznej w Circus Maximus.
  • O 21:00 odbędzie się duży bezpłatny koncert

Poniedziałek, 22 kwietnia

Wielka historyczna parada rozpocznie się o godzinie 11:00 w Circus Maximus i odbędzie się wzdłuż Forów Imperium (Fori Imperiali). W cyrku święto potrwa do godziny 17:00.

  • Możesz wyjaśnić obecny program i zmiany na stronie: www.natalidiroma.it

Obejrzyj wideo: Święta Biblijne. Święto Paschy - Pesah Baranek Paschalny (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej