Milan

Jak i gdzie robić zakupy w Mediolanie?

Styczeń i luty każdego roku, a także lipiec i sierpień to okres sprzedaży i rabatów we Włoszech, których oczekują nie tylko cudzoziemcy, ale także sami Włosi.

Przyczyną większości jest oszczędność okazji, moim zdaniem, jest to okazja do zakupu bez przepłacania za wydatki marketingowe. W końcu każda nowa rzecz cieszy nas, niezależnie od okresu zakupu. Ale jeśli zaktualizujemy garderobę, nadal mamy pieniądze na podróże i wypoczynek, podróż staje się podwójnie przyjemna.

Cóż, nadeszła chwila twoich zakupów: jest nastrój, jest szansa, nie ma wystarczającej ilości miejsca. Wybór kraju, miasta, dzielnicy, sklepu, punktu sprzedaży jest bardzo ważny. Aby być pewnym właściwego wyboru, ucz się na podstawie doświadczeń innych i błędów. I chętnie podzielę się tym ostatnim.

Ustalanie celu

Najważniejszą rzeczą do zrobienia podczas organizowania czegoś jest ustalenie celu. Aby to zrobić, spróbuj odpowiedzieć na następujące pytania:

 1. Co chciałbyś kupić?
 2. Jaki budżet chciałbyś wydać?
 3. Czy lubisz wybredne spacery czy zrelaksowany?
 4. Jaki poziom znaczka chciałbyś znaleźć?

Odpowiadając na te pytania, prawdopodobnie lepiej zrozumiesz, czego chcesz więcej. Mając cel, pozostaje mi tylko przeczytać mój artykuł i cieszyć się wakacjami.

Włochy czy ojczyzna?

Jeśli nie masz wizy, nie musisz wybierać, ale mając możliwość wyjazdu, najpierw wybierasz się w podróż. A to są nowe wrażenia, nowi przyjaciele, nowe emocje.

Włochy

«+» Masz możliwość kupowania po cenach producenta, a nawet ze zniżką, bez przepłacania pośrednikom, którzy przynoszą wszystko (i zwykle nie najlepsze) do swojej ojczyzny i sprzedają za podwójną cenę. Niewątpliwie kolejnym przyjemnym punktem jest możliwość zwrotu podatku od 10 do 22% w przypadku zakupów w tym samym sklepie za 160 euro (minimum dla systemu zwolnionego z podatku we Włoszech), możesz zwrócić około 25 euro.

«-« Ten rodzaj podróży ma sens tylko wtedy, gdy garderoba jest zaktualizowana lub jeśli chcesz podróżować, ponieważ nie powinieneś iść ze względu na jeden zakup.

Ojczyzna

 • «+» Jesteś na swoim terytorium, wiesz wszystko, jesteś pewny siebie i kilka godzin wystarczy, aby kupić to, co chcesz.
 • «-« Ale nie zapominaj, że większość kupowanych przez nas towarów pochodzi z zagranicy. W wyniku kosztów niezbędnych do dostarczenia towarów do domu, koszt wzrasta 2-3 razy. Cóż, wydaje mi się, że ryzyko bycia ze współpracownikiem lub dziewczyną w tym samym co najmniej raz wystraszyło mnie każdego z was. Pamiętam również skargi moich i moich znajomych w przeszłości, jak gdyby była okazja i chęć kupienia czegoś, ale nic nie mogę znaleźć.

Zimą czy latem?

Zimowe i letnie rabaty nie różnią się od siebie. Wszystko zależy od twoich preferencji i możliwości.

Zima

 • „+” Moim zdaniem w zimie można znaleźć wyjątkowe zakupy. Wynika to z faktu, że zimą miejscowi mieszkańcy nie chcą wychodzić z domu, dlatego większość wspaniałych rzeczy czeka na Ciebie w sklepach aż do samych rabatów.
 • „-” Być może nie jesteś fanem podróżowania w chłodnym sezonie. Jeśli tak, najlepiej przełożyć wyjazd na ulubiony sezon.

Lato

 • „+” Tutaj plus jest niezaprzeczalna, możliwość połączenia wakacji na morzu z eleganckimi zakupami zachwyci każdego.
 • ”-„ Ale niestety lub na szczęście Włochy są krajem południowym, a w tym okresie roku jest tu bardzo gorąco, a turyści ryzykują pozostawienie butów przyklejonych do stopionego asfaltu.

Robisz zakupy w mieście czy w sklepie?

Ten wybór jest wyłącznie twoimi preferencjami i nawykami, ktoś lubi spacerować po mieście, spokojnie robić zakupy, ktoś woli oszczędzać czas i robić zakupy w punktach sprzedaży.

Miasto

 • «+» Robiąc zakupy w centrum miasta, po drodze można zapoznać się z zabytkami, których we Włoszech jest bardzo wiele.
 • «-« Ale bądź przygotowany na to, że musisz poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego sklepu w nieznanym mieście. Zadanie nie zawsze jest łatwe.

Wylot

 • «+» Oszczędzasz czas i pieniądze na zakupach, ponieważ marki od niedrogich do luksusowych marek są skoncentrowane w jednym miejscu i mają 20% - 70% zniżki.
 • «-« Musisz dotrzeć do gniazdka i nie każdy Włoch wie, jak to zrobić, nie mówiąc już o obcokrajowcu.

Najlepsze sklepy w pobliżu Mediolanu

Dwa podane miejsca, pomimo wspólnej nazwy sklepu, bardzo się od siebie różnią. A jeśli podoba ci się jeden z nich, zdecydowanie nie polubisz drugiego.

Serravalle DESIGNER OUTLET

 • «+» Outlet Serravalle to małe miasteczko niezależnych sklepów, których jest około 170! Wszystkie są umieszczone schematycznie w postaci wentylatora, więc nie można się zgubić. Sklepy zachwycają każdego kupującego, prezentowane są tutaj marki od niedrogich po luksusowe. Jeśli zdecydujesz się na przerwę, do dyspozycji jest duża liczba barów, kawiarni, pizzerii z szerokim wyborem potraw. Dzięki dobremu rozkładowi autobusów do wylotu możesz spędzić 7 godzin na zwiedzaniu tego miejsca.
 • «-« Ale wszystkie zalety opisane powyżej zadowolą cię tylko w przypadku dobrej pogody, ponieważ otwarta przestrzeń gniazdka nie jest bardzo przyjemna do chodzenia przy złej pogodzie.

Oficjalna strona sklepu Serravalle w języku rosyjskim: www.mcarthurglen.com

Jak się tam dostać

Do Mediolanu można dostać się z Mediolanu specjalnym autobusem wahadłowym w obie strony za 20 euro. Radzę kupić bilety z wyprzedzeniem co najmniej jeden dzień wcześniej. Autobusy odjeżdżają o 09:30 (powrót o 16:15), 10:00 (17:00), 13:30 (20:15).

Przystanek znajduje się w pobliżu zjazdu ze stacji metra Cairoli Castello, naprzeciwko zamku Castello Sforzesco. Bilety autobusowe odbierane są w centrum dla zwiedzających w Mediolanie, 10 metrów od przystanku przy Via Cusani, 18–15 minut przed wylotem.

Fox Town (FOXTOWN)

 • «+» Szeroki wybór luksusowych marek różnych włoskich i innych producentów zadowoli tych, którzy chcą się wyróżnić z tłumu.
 • «-« Ale będziesz musiał zapłacić za cały luksus, a jednocześnie od 4 do 10% zwrotów wolnych od podatku nie będziesz rozpieszczany, a raczej zdziwiony. Biorąc pod uwagę, że Fox Town znajduje się w Szwajcarii, będziesz musiał sporządzić dokumenty dotyczące zwrotu kosztów na granicy między Włochami a Szwajcarią. Również to miejsce denerwuje mnie swoją kuchnią: jedzenie nie różni się jakością, ale koszt jest 3 razy wyższy. W tym sklepie możesz spędzić 4 godziny, co wystarczyło mi nad dachem.

Oficjalna strona wyprzedażowa w języku angielskim: www.foxtown.ch

Wnioski i porady

Powiedziałem ci o szczegółach zakupów w Mediolanie, zalety i wady koncentrują się na moich preferencjach. Ale możliwe jest, że dla mnie plus może okazać się minusem i vice versa. Dlatego to do ciebie należy analiza wszystkich szczegółów i wybranie tego, co najbardziej lubisz.

Ja z kolei chętnie zorganizuję wakacje w oparciu o twoje preferencje. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z italiatut.com. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: 10 powodów, dla których warto kupować w Mediolanie (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Milan, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej