Mieszkania do wynajęcia

Wyjątkowe apartamenty w Rzymie z panoramicznym widokiem

Istnieje bardzo niewiele apartamentów z panoramicznym widokiem na Rzym, ale planując podróż z wyprzedzeniem, masz niepowtarzalną okazję obserwować Wieczne Miasto pod najpiękniejszym kątem.

Koszt wynajmu mieszkania wynosi od 120 do 250 euro dziennie, co jest porównywalne z dobrym hotelem w centrum. Jeśli podróżujesz z rodziną lub firmą składającą się z maksymalnie 6 osób, mieszkanie w takich apartamentach będzie jeszcze bardziej opłacalne.

Jeśli chcesz wynająć jeden z opisanych apartamentów na tydzień lub dłużej, warto zająć się rezerwacją co najmniej trzy miesiące wcześniej.

Artykuł przedstawia apartamenty, w których sam bym z przyjemnością przebywał, gdybym nie mieszkał na stałe w Rzymie, ale przybył tu jako turysta. A także wziąłem pod uwagę lokalizację, mieszkanie musi znajdować się w centrum, powinno być wygodne przejście od niego do innych atrakcji i dobrych restauracji. Radzę przeczytać artykuł o centrum Rzymu.

Dzielę się z Wami moimi znaleziskami w serwisie wynajmu mieszkań Airbnb.com:

Życie nad starożytnym amfiteatrem

Wyobraź sobie, że w Rzymie jest amfiteatr o 92 lata starszy od Koloseum i możesz się nad nim osiedlić! Marcellus Theatre (Teatro di Marcello), zbudowany w 12 roku pne, dziś mieści luksusowe apartamenty.

W XVI wieku pozostałości teatru były podstawą do budowy rezydencji szlacheckiej i zamożnej rodziny Orsini, która pozostała właścicielem tego budynku przez lata 30. XX wieku.

Dzisiaj każdy może wynająć mieszkanie, które może pomieścić 6 osób, składa się z 2 sypialni i 2 łazienek za jedyne 250 euro dziennie. Podczas naszych autorskich wycieczek o świcie podziwiamy amfiteatr z tarasu widokowego na Wzgórzu Kapitolu i absolutnie wszyscy turyści są zaskoczeni, że mogą teraz mieszkać nad teatrem.

Być może zrobię też prezent dla siebie i przeprowadzę się na kilka dni do teatru Marcellus, spędzę noc nad amfiteatrem, który ma ponad 2000 lat!

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z usługi Airbnb, złap ode mnie prezent - 10% zniżki na pierwszą niezależną podróż.

Widok na Schody Hiszpańskie

Mieszkanie z własnym tarasem, niesamowicie pięknym widokiem na Schody Hiszpańskie może pomieścić tylko kilka osób. Dla zakochanych romantyków i doceniających piękno zakwaterowanie kosztuje tylko 150 euro dziennie.

  • Wskazówka: weź butelkę wina, prosciutto, ser w najbliższym supermarkecie i spędź wieczór z ukochaną osobą na tarasie - zapamiętasz to na całe życie.

Widok Panteonu

Jak już wiesz z artykułu, Panteon znajduje się w historycznym centrum i jest w równej odległości od większości głównych atrakcji. Mieszkanie w apartamencie z widokiem na Panteon jest nie tylko piękne, ale także niezwykle wygodne. Trastevere znajduje się zaledwie 20 minut spacerem od hotelu.

Mieszkanie składa się z 2 sypialni, 1 łazienki, może pomieścić firmę do 6 osób, kosztuje tylko 240 euro dziennie. Do dyspozycji Gości jest prywatny taras, z którego można podziwiać Wieczne Miasto.

Panorama Rzymu ze wzgórza Pincho

Jeśli wejdziesz po schodach Schodów Hiszpańskich, ze wzgórza Pincho zobaczysz jedną z najpiękniejszych panoram Rzymu.

Wyobraź sobie, że ta panorama jest dostępna tylko dla ciebie z penthouse'u zaprojektowanego dla 5 osób, kosztującego zaledwie 175 euro za noc.

  • Alternatywa: w sąsiednim hotelu Hassler pokój 2-osobowy z podobnym widokiem kosztuje od 600 euro dziennie.

Na wzgórzu Pincho znajduje się również doskonały apartament za 150 euro, przeznaczony dla maksymalnie 4 osób.

Blisko forum Trajana

W pobliżu forum Trajana, zbudowanego w II wieku naszej ery, do wynajęcia jest kilka wyjątkowych apartamentów. Trudno sobie wyobrazić atmosferyczne miejsce. Miłośnicy historii pokochają to!

Za 170 euro możesz wynająć mieszkanie dla dwóch osób z widokiem na rynek i forum Trajana, ulicę forów cesarskich, a także ołtarz ojczyzny.

Sąsiednie apartamenty z balkonem z widokiem na Forum, Koloseum i Ołtarz Ojczyzny będą kosztować firmę składającą się z 4 osób i 255 euro dziennie. Zwykle są zajęci przez wiele miesięcy.

I wreszcie apartament dla 4 osób z własnym tarasem - ta opcja zakwaterowania, wraz z pierwszą opisaną powyżej w teatrze Marcello, jest mi bliższa niż inne.

Za jedyne 135 euro za dzień, podczas picia wina z przyjaciółmi, masz okazję usiąść wieczorem na własnym tarasie, ciesząc się atmosferą starego miasta - to dla mnie Włochy.

Co się stanie, jeśli wszystkie apartamenty będą zajmowane we właściwych terminach? Przeczytaj artykuły o innych apartamentach, a także o najlepszych hotelach w Rzymie 4 gwiazdki i 5 gwiazdek.

Jeśli potrzebujesz porady na temat znalezienia mieszkania w Wiecznym Mieście, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Hotel REZYDENCJA STAROMIEJSKA Sandomierz świętokrzyskie (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkania do wynajęcia, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej