Rzym

7 powodów, aby nie martwić się pogodą w Rzymie

Jaka jest pogoda w Rzymie? W co się ubrać? Jak przestać się martwić? Planujemy twoje idealne wakacje w Wiecznym Mieście.

Jeśli nie oglądasz telewizji, nie czytaj wiadomości i nie masz ochoty się martwić, przestań czytać akapity 1 i 3 i oszczędzaj czas. Lepiej przeczytaj inne zabawne artykuły o Rzymie.

  1. Rzym zawsze ma dobrą pogodę w stosunku do większości miast. Średnio zawsze mamy o 10 stopni więcej niż w Moskwie, Kijowie, Mińsku, Pradze, Amsterdamie i tak dalej. Rzym jest słonecznym miastem.
  2. Od listopada do marca, kiedy możliwe są deszcze w Rzymie, jest mniej turystów, co oznacza, że ​​będzie ci wygodniej. Upał w lipcu i sierpniu może osiągnąć +40 stopni, ale w tych miesiącach po prostu chodzimy o świcie od 5 do 10 rano, następnie śpimy w domu i jedziemy na nocną promenadę na Tybrie od 21 wieczorem.
  3. Nie da się przewidzieć pogody na więcej niż 6 godzin z prawdopodobieństwem większym niż 50%, co oznacza, że ​​każda prognoza nawet na jeden dzień jest przepowiadaniem przyszłości na podstawie kawy. Niejednokrotnie byłem przekonany, że „zgodnie z prognozą deszcz” okazał się doskonałym słonecznym dniem.
  4. Martwienie się o pogodę jest oznaką słabości. Cała pogoda jest tylko w twojej głowie. Zawsze patrzę na pogodę z pozytywnej strony - jeśli przewiduje się deszcz, godzina kapie, a potem będzie słońce, tęcza i piękne odbicia w kałużach.
  5. Od maja do października jest pewien okres kiedy w Rzymie od miesięcy może nie być ani kropli deszczu.
  6. Rzym znajduje się zaledwie 30 kilometrów od morza, co oznacza, że ​​często zmienia się tutaj pogoda. Dni, w których deszcz leje bez przerwy od siły, będą pisane za około pięć lat. Zwykle „w Rzymie pada deszcz” oznacza, że ​​będzie padać przez 10-15 minut, ale kilka razy dziennie. Jeśli jesteś narażony na deszcz, zawsze możesz udać się do jednego z tysięcy niesamowicie pięknych kościołów lub najbliższego baru na filiżankę kawy.
  7. Śnieg Jak marzyłem o zobaczeniu śniegu w Rzymie! W przedostatnim czasie śnieg padał w Rzymie, choć tylko na kilka godzin, w lutym 2012 roku. A potem 26 lutego 2018 roku, po 5 latach oczekiwań, moje marzenie się spełniło - było wspaniałe! Kolejny raz jest możliwy za 10-20 lat.

Pogoda w Rzymie na miesiące

Dla tych, którzy lubią spędzać czas i martwić się, oto lista stron z prognozami pogody w Rzymie, pamiętaj, że Twoja szansa na odgadnięcie dokładnej prognozy na jutro wynosi od 50% do 50%:

Możesz zobaczyć, co mają na sobie Rzymianie, dzięki kamerom internetowym w Rzymie.

Zakończę artykuł cytatem z Gogola o rzymskiej zimie:

„Mówiąc o leśnych tarasach (podróżnik-cudzoziemiec, notka autora). Cała zima, cudowna, niesamowita zima, sto razy lepsza niż lato w Petersburguprzez całą tę zimę ku mojemu wielkiemu szczęściu nie widziałem leśnych tarasów; ale teraz nagle na Wielkanoc przybyła ich grupa, a między nimi cała grupa Rosjan. Co za nie do zniesienia ludzie! Przyszedł i jest zły, że w Rzymie są nieczyste ulice, nie ma absolutnie żadnych rozrywek, wielu mnichów ... ”

Proszę nie martw się i przyjdź do Wiecznego Miasta, aby się wygrzewać.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej