Mieszkania do wynajęcia

Jak wynająć mieszkanie, apartamenty w Wenecji?

Wynajem mieszkania lub apartamentów w Wenecji może być świetną alternatywą dla hotelu. Średnia dzienna cena wynajmu mieszkań mieści się w przedziale 90-150 euro, co w stosunku do kosztów utrzymania w przyzwoitym hotelu w centrum miasta - 250-400 euro - jest dla wielu dość tanie i autentyczne.

Gdzie mieszkać w Wenecji

W Wenecji faktycznie 2 główne atrakcje, od których zaczynają się wszystkie spacery po mieście - Plac Świętego Marka i Most Rialto - obok których znajduje się większość apartamentów, apartamentów i hoteli, ale ceny tutaj są wyższe niż reszta. Niemniej jednak polecam szukać mieszkań w tych obszarach. Dlaczego jedziemy do Wenecji? To prawda, jak na bajkę, a bajką jest podziwianie niesamowicie pięknego mostu z okna lub spacer o świcie wzdłuż San Marco, w otoczeniu pałaców.

Alternatywną opcją zakwaterowania dla osób z ograniczonym budżetem może być dzielnica Mestre. Droga z Mestre autobusem i pieszo do Piazza San Marco zajmie Ci około 40-60 minut.

Aby wyszukać tanie i wygodne apartamenty lub apartamenty w Wenecji, obowiązują 3 proste zasady:

  1. Aby wynająć mieszkanie w pobliżu przystanku tramwaju wodnego (tramwaje wodne) - przetaczaj bagaż wzdłuż bruku i wąskich uliczek, wierz mi, to nie jest przyjemne doświadczenie. Idealnie są to przystanki Rialto „C” i S. Marco (Vallaresso), do których można dotrzeć ze stacji na vaporetto V1 - im bliżej przystanku i wody, tym lepiej.
  2. Zaplanuj i zarezerwuj pobyt co najmniej 2 miesiące wcześniej.
  3. We Włoszech używaj tylko Booking.com i AirBnb.com do wyszukiwania i rezerwacji apartamentów. Niestety większość usług alternatywnych w większości nie zapewnia takiego wyboru, konkurencyjnych cen i tym podobnych. wsparcie. Powinna istnieć 100% gwarancja, że ​​zostaniesz rozliczony bez problemów.

Jak długo zajmuje rezerwacja?

Szczyt sezonu w Wenecji trwa od kwietnia do połowy listopada, a luty to oczywiście karnawał w Wenecji i Walentynki. Radzę wyszukać najlepsze opcje zakwaterowania przez co najmniej 3-4 miesiące. Jeśli lubisz robić wszystko w ostatniej chwili, nie lubisz planować, najprawdopodobniej będziesz miał najdroższe lub nie najlepsze mieszkania. Poniżej znajdują się opcje z opisami, w których rozważałbym możliwość zatrzymania się na podstawie osobistych doświadczeń. Zwróć na nie uwagę lub coś odpowiedniego w pobliżu, przeczytaj recenzje turystów pod każdą ofertą.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania apartamentów w Rzymie szczegółowo niuanse rezerwacji apartamentów we Włoszech.

Historyczne centrum

Plac Świętego Marka

Sto kroków od centrum Wenecji za 120 euro

Cà Satriano - plus apartamenty tuż przy „100 schodach do Piazza San Marco”, a cena wynosi 120 euro w porównaniu z, na przykład, Baglioni Hotel Luna jest bardzo atrakcyjny. Moim zdaniem jest to czysta i schludna opcja. Drewniane belki stropowe nadają mieszkaniu wyjątkową atmosferę.

Most Rialto

Zdecydowanie najpiękniejszy i najpopularniejszy most w Wenecji.

Blisko rynku za 106 euro

Pensione Guerrato - położony przy wąskiej uliczce w pobliżu rynku i mostu Rialto. Okno przez drewniane okiennice oferuje klasyczny widok na sąsiedni dom z pościelą, która jest suszona bezpośrednio na oknach.

A z naszego okna widać most Rialto za 262 euro

Gran Canal Terrace Apartments to idealna opcja na romantyczną podróż z ukochaną osobą - piękna łazienka, doskonały wystrój, a dodatkowo widok z balkonu na most Rialto i Canal Grande, Czy to nie jest warte 262 euro? Te apartamenty mogą pomieścić do 6 osób i podczas mojej następnej podróży do Wenecji z rodziną postaram się je zarezerwować. Po drugiej stronie kanału (pomarańczowy budynek) znajduje się hotel Rialto, w którym mieszkaliśmy kilka razy, chociaż w pokojach bez widoku na most, ponieważ kosztują tam 700-800 euro dziennie.

Alternatywne opcje budżetu

Jeśli naprawdę chcesz jechać do Wenecji, ale twój budżet jest ograniczony do 100 euro dziennie, radzę przyjrzeć się sąsiednim wyspom Lido i Burano, a także kontynentalnej części Mestre. Na wyspy można dotrzeć autobusami wodnymi, które są integralną częścią Wenecji. Korzystne jest wykupienie biletu dziennego (na przykład 30 euro za 2 dni), ponieważ jednorazowa podróż kosztuje nawet 7 euro.

Wyspa Lido

Wyspa Lido w lecie to świetna opcja dla osób, które chcą połączyć plażę z wakacjami kulturalnymi. Tylko 20 minut tramwajem wodnym i jesteś w głównych atrakcjach. Również na wyspie znajduje się wiele restauracji, których ceny są bardziej przystępne niż na Placu Świętego Marka.

Z widokiem na lagunę za 100 euro

Kombinezon Laguna - apartamenty znajdują się na samym brzegu wyspy (naprzeciwko plaż), z balkonu roztacza się wspaniały widok na lagunę wenecką. Schludnie, czysto - idealnie za jedyne 100 euro.

Burano

Istnieje niewiele ofert wynajmu mieszkań na wyspie Burano, i mogą tu zostać tylko najbardziej desperaci romantyczni. Apartamenty są małe, skromne, ale miejsce jest naprawdę wyjątkowe - zwróć uwagę.

W bajecznym kolorowym domu za 90 euro

CASA GIALLA BARCHE QUADRI COLORATI - jeden z typowych kolorowych domów, może pomieścić do 4 osób. (Tymczasowo wycofane z rezerwacji).

Mestre

Dla studentów i podróżników z ograniczonym budżetem radzę spojrzeć na apartamenty w okolicy Mestre, najlepiej bliżej stacji. Za kwotę około 60-70 euro dziennie naprawdę można znaleźć bardzo przyzwoitą opcję na nocleg, podczas gdy ekonomiczni mogą znaleźć bardziej skromny pokój lub apartament za 40-45 euro. Podróż do dworca Santa Lucia (Piazzale Roma) autobusem N2 lub N4 zajmie Ci 15-20 minut, bilet kosztuje 1,5 euro. A z Santa Lucia już idziesz, do mostu Rialto - około 25 minut, do San Marco - około 40 minut, ponieważ podróż drogą tramwajową jest najprawdopodobniej droga. Aktualny rozkład jazdy autobusów (często) z Mestre można znaleźć tutaj.

W pobliżu dworca kolejowego za 57 euro

Stacja Ariosto to, moim zdaniem, idealna opcja dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem. Czyste, schludne, nowe apartamenty w przystępnej cenie. Noc spędziliśmy, zjedliśmy śniadanie z jedzeniem z pobliskiego supermarketu (największego Interspar - patrz mapa), złapaliśmy autobus i po 20 minutach jesteście formalnie w Wenecji.

Jestem pewien, że ta recenzja i wskazówki będą dla Ciebie przydatne. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wakacji w Wenecji, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Nieruchomości w Walencji - Mała Wenecja w Hiszpanii (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkania do wynajęcia, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej