Planowanie podróży

Najbardziej niezwykłe zwyczaje i tradycje Włoch

Przez tysiąclecia Apeniny były zamieszkałe przez różne ludy, które przyczyniły się do kształtowania lokalnej kultury, dzięki czemu zwyczaje współczesnych Włoch są niezwykłą mieszanką różnych tradycji etnicznych dotyczących rodziny, religii, wakacji i innych dziedzin życia Włochów. Pomimo tego, że niektóre zwyczaje i tradycje Włoch wydają się zabawne, a czasem dziwne, warto je poznać, przynajmniej po to, aby nie wpaść w kłopoty.

Tradycje wakacyjne we Włoszech

Włosi uwielbiają wakacje i obchodzą je radośnie i naturalnie, starając się nie odchodzić od tradycji. Na przykład Boże Narodzenie jest zawsze obchodzone z rodziną, a Wielkanoc z przyjaciółmi. Jest nawet włoskie przysłowie - „Boże Narodzenie jest bliżej krewnych, Wielkanoc może być na boku”. Tradycyjne potrawy przygotowywane są na stół wielkanocny, aw każdym regionie są inne. W Lacjum jagnięcina z podrobami jest z pewnością pieczona, w Emilia Romagna gotowana jest zielona lasagne, aw Kampanii słodkie neapolitańskie ciasta. Oczywiście we Włoszech są dania wielkanocne - Casello (ciasto z kiełbasą, jajkami i serem), pastor (ciasto z ricottą i pszenicą) i colomba (słodki chleb w kształcie gołębicy).

W poniedziałek wielkanocny Włosi organizują duże rodzinne pikniki

Ale w poniedziałek wielkanocny wszyscy organizują pikniki dla dużych rodzin, a piknik odbędzie się przy każdej pogodzie, nawet jeśli mocno pada deszcz na ulicy. Tego dnia organizowane są również wszelkiego rodzaju gry związane z zwijaniem jajek, aw mieście Panikale zamiast jajek toczą się główki sera.

Nowy Rok we Włoszech jest tradycyjnie obchodzony na ulicy, na której odbywają się głośne uroczystości. Ale zanim pójdziesz na świętowanie, powinieneś zapoznać się z noworocznymi zwyczajami i tradycjami - we Włoszech są one dość niezwykłe. Oprócz znanej włoskiej tradycji wyrzucania niepotrzebnych rzeczy przez okno, istnieje zwyczaj bicia potraw w Sylwestra - uważa się, że akcja ta pomaga pozbyć się wszystkich zniewag i ujemnej energii nagromadzonej w ciągu roku.

Kulinarne Noworoczne tradycje Włoch domagają się, aby naczynie z soczewicy znalazło się na świątecznym stole - im więcej, tym bogatszy i bardziej opłacalny będzie nadchodzący rok. W niektórych regionach uważa się za obowiązkowe jeść dwanaście winogron pod zegarem brzęczenia, które symbolizują 12 miesięcy nadchodzącego roku - winogrona podobno przynoszą szczęście. W Rzymie wierzą, że w nadchodzącym roku będzie szczęśliwy, kto w sylwestra skacze z mostu do wód Tybru. W Neapolu organizowane są szczególnie hałaśliwe i długotrwałe fajerwerki na Nowy Rok - neapolitanie uważają, że głośne eksplozje krakersów i petard mogą odstraszyć złe duchy.

Włosi organizują wszelkiego rodzaju gry w Poniedziałek Wielkanocny

Tradycje rodzinne we Włoszech

Główną wartością dla każdego Włocha jest jego rodzina, a głównym skarbem każdej rodziny są dzieci. Dzieci są tutaj bardzo rozpieszczone, są dumne, podziwiają, radują się każdym ich działaniem i prawie niczego nie zabraniają. Rodzice, gdziekolwiek pójdą - do kościoła, teatru, restauracji lub na wakacje - na pewno zabiorą ze sobą dzieci. Przedszkola we Włoszech nie są modne - dziadkowie lub matki niepracujące zwykle zajmują się małymi dziećmi.

Główną wartością dla każdego Włocha jest jego rodzina

Powinieneś wiedzieć, że pytanie Włochów o sukcesy ich dzieci jest niepożądane - są bardzo przesądni w tych sprawach i wierzą, że nieznani ludzie nie powinni chwalić się swoim potomstwem ani narzekać na swoje zdrowie.

Włoscy mężczyźni są silnie przywiązani do swojej rodziny, często zwracają większą uwagę na matkę, ojca, siostry i braci niż na małżonków, których włoskie kobiety naprawdę nie lubią. Mimo to Włosi są uważani za najbardziej niezależnych i wyemancypowanych w Europie, ich władza obejmuje nie tylko prace domowe, ale także życie społeczne rodziny.

Włosi są bardzo przesądni, szczególnie jeśli chodzi o małżeństwo. Włoskie zwyczaje nie zalecają małżeństwa w maju, ponieważ wszyscy wiedzą, że ten miesiąc to jeden pechowy dzień, ale nikt nie wie, który! Niepożądane jest również małżeństwo w piątek, ale poniedziałek i wtorek są uważane za najbardziej udane dni na wesele. Aby dzieci mogły pojawić się w rodzinie tak szybko, jak to możliwe, pod koniec ceremonii ślubnej pan młody musi dać pannie młodej kłos pszenicy, a aby uniknąć konfliktu z teściową, panna młoda daje matce pana młodego gałązkę oliwną.

Interesujące jest to, że tradycja rzucania bukietu panny młodej w kierunku niezamężnych przyjaciół narodziła się właśnie we Włoszech. Początkowo bukiet składał się z kwiatów drzewa pomarańczowego, symbolizujących radość i dobre samopoczucie, a także obiecujących szybkie małżeństwo.

Poniedziałek i wtorek są uważane za najbardziej udane dni weselne we Włoszech.

Tradycje komunikacyjne we Włoszech

Prawie wszyscy Włosi, niezależnie od regionu zamieszkania, dobrze znają zasady etykiety. Przejawia się to zarówno w zachowaniu przy stole, umiejętności starannego i odpowiedniego ubierania się na tę okazję, jak i w szacunku do starszych i prewencji - do kobiet. Podczas znajomości do nazwy z pewnością dodaje się specjalizację lub zawód, prawdopodobnie w celu wskazania statusu społecznego.

Przy wejściu do sklepu powinieneś przywitać się, a wychodząc musisz się pożegnać - będziesz uważany za słodkiego i dobrze wychowanego, nawet jeśli nic nie kupiłeś.

Ekspresyjni Włosi mówią głośno, gwałtownie gestykulując podczas rozmowy - jest to całkiem do przyjęcia, podobnie jak dość niezwykła tradycja całowania się i przytulania w miejscach publicznych, a pocałunki i uściski zdarzają się nie tylko między osobami różnych płci. Nie powinieneś bać się dotykać podczas rozmowy: przytulanie rozmówcy za ramiona lub trzymanie za rękę to kolejny uroczy zwyczaj we Włoszech.

Włoscy mężczyźni są bardzo uważni na wszystkich członków swojej rodziny

W dużych firmach wszystko jest podzielone na małe grupy według płci lub wieku: mężczyźni komunikują się z mężczyznami, kobiety z kobietami, kobiety w wieku - z tymi samymi babciami, a dzieci tworzą własne koło. I nie ma znaczenia, że ​​rozmawiają tak głośno i emocjonalnie, że często się nie słyszą.

Powiązane artykuły:

  • Czego NIE robić we Włoszech
  • Święta Narodowe we Włoszech
  • Boże Narodzenie we Włoszech
  • Wielkanoc we Włoszech: daty, tradycje i kuchnia
  • Nowy Rok w Rzymie, Wenecji i innych miastach Włoch

Zdjęcia: gad-it.com, gad-it.com, toovia.com, exclusiveitalyweddings.com, usignolonews.com, huffingtonpost.com.

Obejrzyj wideo: 12 zaskakujących zasad etykiety przy stołach całego świata (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować
Nauka

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować

Były kapitan statku Costa Concordia, który został zniszczony u wybrzeży włoskiej wyspy Giglio, prawdopodobnie z jego winy, prowadzi wykład na Uniwersytecie Rzymskim na temat „rozwiązywania problemów”. Jest mało prawdopodobne, aby kapitan statku wycieczkowego Costa Concordia był spokojny i spokojny, kiedy jego statek dosłownie zatonął u wybrzeży wyspy Giglio w grudniu 2012 roku.
Czytaj Więcej
Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie
Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią.
Czytaj Więcej
Kim byli mieszkańcy Pompejów?
Nauka

Kim byli mieszkańcy Pompejów?

Po 1900 latach ofiary wybuchu wulkanu we włoskim mieście Pompei (Pompei) „pojawiły się” wśród ogółu społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilku lat włoscy archeolodzy starannie zeskanowali i szczegółowo odnowili szczątki 86 osób, które zginęły podczas erupcji Vesuvio w 79 rne.
Czytaj Więcej
Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog
Nauka

Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog

Ostatni Oscar Innowacji w Berlinie przeszedł materiał opracowany przez włoskich naukowców i umożliwiający oczyszczenie miejskiego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych. Według twórców 1000 m2 takiego cementu odpowiada 80 drzewom zimozielonym 17 czerwca 2014 r. Berlin zamieni się w stolicę innowacji. Niemieckie miasto będzie gospodarzem nagrody European Inventor Award Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), czyli innymi słowy Akademii Innowacji Technologicznych.
Czytaj Więcej