Rzym

Sklep Pinokio w Rzymie

Jestem pewien, że wszyscy w dzieciństwie czytali lub przynajmniej słyszeli o takiej literackiej postaci jak Pinokio. Cóż, to naiwny dzieciak, który zakopał pieniądze w ziemi w nadziei na zwiększenie swojej fortuny.

Ale nie wszyscy wiedzą, że postać Pinokia, a także wiele opowieści z bajki „Złoty klucz lub Przygody Pinokia” zostały pożyczone przez Aleksieja Nikołajewicza Tołstoja od włoskiego pisarza Carlo Collodi i jego dzieła Pinokio.

Zasadniczo to samo. Z czasem nie jest tak ważne, kto „pożyczył” bohaterów, od których. Fakt, że wiele włoskich i rosyjskich dzieci zna i kocha Pinokio Pinokio.

Jeśli w Rzymie idziesz z Panteonu w kierunku Via del Corso wzdłuż Via dei Pastini, nie możesz nie zauważyć tego niesamowitego sklepu poświęconego drewnianemu chłopcu wyciętemu z włoskiej sosny (włoska: sosna Pino).

Chociaż rower nie jest najwygodniejszym środkiem transportu w Rzymie, właśnie na nim Pinocchio spotyka wszystkich odwiedzających sklep. Świetny jest oczywiście także drewniany, choć trójkołowy, dla dzieci.

Co tu jest: zegarki, magnesy, różne postacie. Ceny nostalgii za dzieciństwo mieszczą się w przedziale 4-50 euro za pamiątkę.

  • Radzę przeczytać: co zabrać z Włoch w prezencie?

W przypadku chłopców, bardziej prawdopodobnie Włochów, są nawet postacie Pinokio w postaci najpopularniejszych klubów piłkarskich w Lacjum, Juventusie i Mediolanie. Tylko za 13 euro.

Nawet jeśli nie planujesz niczego kupować, jestem pewien, że będziesz ciekawy zajrzeć do tego sklepu-muzeum.

Nie przechodź

Zobacz zakupy w Rzymie: Przydatne adresy na większej mapie

Obejrzyj wideo: Zegary w sklepie Pinokia, Rzym (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej