Regiony Włoch

Lotnisko Bari we Włoszech: jak dostać się z lotniska do hotelu

Międzynarodowy port lotniczy im. Karola Wojtyły (lub lotnisko Palese) znajduje się 8–9 km na północny zachód od włoskiego miasta Bari. Niestety nie ma regularnych bezpośrednich lotów z Rosji i Ukrainy na lotnisko Bari. Niemniej jednak, jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem, prawdopodobnie wcześniej czy później znajdziesz się tutaj, ponieważ port lotniczy jest szanowany przez tanie linie lotnicze w Europie. Dlatego dzisiaj BlogoItaliano szczegółowo powie Ci, jak dostać się z lotniska do Bari.

Firmy autobusowe na lotnisku Bari

Z lotniska Bari do centrum miasta można dojechać autobusem kilku firm. Punktem końcowym obu tras jest dworzec kolejowy. Tradycyjnie rozważ obie opcje.

Autobusy Terravision

Jeden z najwygodniejsi przewoźnicy nie tylko w Bari, ale ogólnie we Włoszech - tanie linie lotnicze Terravision. Autobusy Terravision są znane z niskich cen, głównie nowych i dobrze utrzymanych autobusów, a także z zaangażowania w rozkład jazdy.

Autobusy Terravision odjeżdżają z przystanku przy wyjściu z terminala (patrz mapa poniżej) i podążają do stacji kolejowej Bari z częstotliwością 1 godziny. Pierwszy - odjeżdża o 5:35 rano, ostatni - o 20:00. Oddzielny lot nocny o 00:10. W drodze do miasta będziesz musiał spędzić około 30 minut.

Warto zauważyć, że tania linia lotnicza pozwala z wyprzedzeniem kupować bilety przez Internet, dzięki czemu nie marnujesz czasu na szukanie maszyn i stanie w kolejce w kasie.

Podobnie jak wiele tanich linii lotniczych, zakupy przez Internet z wyprzedzeniem są tańsze niż na miejscu. Jeśli Twój samolot jest opóźniony, zakupiony bilet może być wykorzystany na każdy inny lot tego samego dnia.

Koszt biletów na rok 2019 wynosi od 4 euro w jedną stronę. W 2016 r. W Rzymie Blogoitaliano wypróbował tę usługę na sobie i nagrał osobną instrukcję wideo na temat tego doświadczenia.

Ważne: Bilet Terravision należy wydrukować i zabrać ze sobą, aby wykorzystać go do wejścia na autobus. Możesz wyjaśnić szczegóły trasy i aktualny rozkład jazdy, a także kupić bilety online na stronie internetowej przewoźnika.

Autobusy Tempesta

Tempesta to kolejny przewoźnik działający między lotniskiem Bari a dworcem kolejowym. Przystanek autobusowy Tempesta można znaleźć, postępując zgodnie ze znakami na lotnisku.

Autobusy Tempesta jadą z lotniska Bari do głównego dworca kolejowego

Z lotniska do ostatniego przystanku - stacji kolejowej „Bari Centrale” - autobus zajmuje 30-40 minut, po drodze kilka przystanków. Opłata będzie kosztować 4 euro (2019). Pod wieloma względami ta opcja jest alternatywą dla Terravision, tylko flota autobusów Tempesta nie jest tak nowa.

Pociąg do Bari

Oprócz autobusów można dojechać pociągiem z lotniska Bari do miasta. Linia kolejowa łącząca miasto z portem lotniczym została zbudowana zaledwie kilka lat temu.

Możesz dostać się na stację, kierując się znakami z sektora przylotów. W dni powszednie pociągi kursują co pół godziny. Ruch rozpoczyna się o 5:26 i kończy o 23:38. W święta - od 06:00 do 23:40 pociąg kursuje co 40 minut.

Stacja kolejowa na lotnisku Bari

Opłata za przejazd do Bari jest nieco droższa niż autobusem - 5 euro (2019). Możesz zapłacić za bilet w kasie na dworcu. Bilet kolejowy musi zostać skompostowany przed wejściem na pokład w specjalnych kompostownikach na peronie.

Jak dostać się z lotniska Bari taksówką

Taksówki z lotniska będą szczególnie wygodne dla osób podróżujących z dziećmi, dużych bagaży, a także dla tych, dla których Bari jest po prostu pośrednim przystankiem po drodze.

Samochód na lotnisku Bari można znaleźć na specjalnym parkingu przy terminalu lub zarezerwować z wyprzedzeniem - przez Internet - po przylocie samolotu. Większość zagranicznych turystów woli opcję online.

Oczywiście lokalne władze próbują uporać się z nadużyciami miejskich taksówkarzy, ale dostanie się do „lewicowca” z braku doświadczenia nie jest takie trudne. Ponadto wśród lokalnych kierowców nieznacznie zwiększ opłatę za podróżnego nie uważany za coś wstydliwego

Taksówkarz skorzysta z bariery językowej i skomplikowanego harmonogramu taryf: istnieją taryfy dzienne i nocne, a także wyższe taryfy w weekendy i święta. Dzienna stawka „działa” od 06:00 do 22:00 w dni powszednie.

W weekendy dzienna taryfa rozpoczyna się o tej samej godzinie - o 06:00, ale kończy znacznie wcześniej - o 15:00. Stawka nocna obowiązuje odpowiednio przez resztę czasu.

Jeśli zamówisz taksówkę z lotniska Bari przez Internet, możliwość manipulowania taryfą jest wykluczona. System oblicza taryfę online i jest znany pasażerowi na długo przed wejściem do samochodu.

Taxi z lotniska Bari

Przy zamówieniu przez Internet samochód przybywa na lotnisko specjalnie dla pasażera w chwili wejścia na pokład swojego lotu. Jednocześnie dyspozytorzy niezależnie śledzą tablicę lotniska, wysyłając samochód dokładnie na czas, nawet jeśli lot jest opóźniony.

Spotkanie z klientem odbywa się z reguły przy wyjściu z obszaru odbioru bagażu, a kierowcę można rozpoznać po znaku w dłoniach z nazwą klienta. Na wszelki wypadek wszystkie szczegóły są dodatkowo kopiowane do wiadomości e-mail pasażera.

Jeśli to konieczne, możesz wskazać na etapie zamawiania potrzebę posiadania dziecięcych fotelików samochodowych - dotyczy to wyłącznie Włoch. Znalezienie na miejscu pojazdu wyposażonego w nie będzie znacznie trudniejsze.

Podróż z lotniska do Bari do centrum zajmuje około 20 minut. Pokazane są taryfy na połowę 2019 r na zrzucie ekranu powyżej. Aby wyjaśnić aktualne taryfy na czas podróży, zadaj pytania rosyjskojęzycznej obsłudze klienta lub zamów samochód przed przyjazdem, kliknij ten link.

Wynajem samochodów na lotnisku Bari

Innym sposobem na dotarcie z lotniska Bari do miejsca docelowego jest wynająć samochód, co będzie szczególnie wygodne dla tych, którzy planują zwiedzać nie tylko miasto, ale także chcą podróżować do interesujących miejsc w okolicy. Na przykład z Bari naprawdę warto zaplanować wycieczkę do Alberobello - spójrz na słynne trulli.

Jeśli chodzi o usługi wynajmu samochodów na lotnisku, można je oczywiście znaleźć na miejscu, ale lepiej zrobić to z wyprzedzeniem - online. Faktem jest, że wynajem na miejscu jest zwykle najdroższy.

Bardziej opłacalne jest kupowanie samochodu za pośrednictwem specjalistycznych internetowych porównywarek cen (na przykład Rentalcars, popularne w Europie).

Jedyne „ale”: znalezienie odpowiedniego samochodu, lepiej zarezerwować natychmiast. Na południu, w szczycie sezonu, oferty ekonomiczne nie są długo opóźniane. Na tej stronie możesz porównać aktualne warunki wynajmu samochodu w Bari Airport.

Jeśli chodzi o samą jazdę, zasady ruchu we Włoszech są w dużej mierze podobne do rosyjskich. Ograniczenie prędkości na autostradzie w drodze do miasta wynosi 90 km / h, w samym mieście - 50 km / h. Autostrada A-14 prowadzi z lotniska do miasta. Wystarczy postępować zgodnie z nim i zwracać uwagę na znaki.

Cóż, oczywiście, oprzyj się pokusie złamania zasad. Przeczytaj więcej na temat podróży samochodem po Włoszech najlepiej przeczytać w artykule „Wynajmij samochód we Włoszech: wszystko, co musisz wiedzieć, rezerwując samochód”.

Oto sposoby dojazdu z lotniska do Bari. Jak widać, za każdym razem, gdy przybywasz na lotnisko Karola Wojtyły, zawsze możesz łatwo dotrzeć do miasta i osiedlić się w hotelu lub od razu rozpocząć spacer po zabytkach.

Obejrzyj wideo: Jak najtaniej do Rzymu samolotem, do Włoch, Watykanu tanie zwiedzanie? (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej