Niemcy

Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech. Top 10 najpiękniejszych

Jak nie zgubić się w blasku niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych i odwiedzić najlepsze z nich? Oto ranking najpiękniejszych i najciekawszych jarmarków bożonarodzeniowych.

Drezno, Striezelmarkt, fot. Dresdner Striezelmarkt

Jarmarki bożonarodzeniowe otwarte w Niemczech. Na przedświątecznych ulicach miasta kwitły jasne girlandy. Aromaty muffinów, grzanego wina i pysznych niemieckich kiełbas pobudzają duszę. Wszędzie rozbrzmiewają dźwięki muzyki, wylewa się melodie kolęd. Z różnych zabawek, pamiątek i świec, głowa się kręci.

Striezelmarkt, Drezno

Drezno, Striezelmarkt, fot. Dresdner Striezelmarkt

Tradycja jarmarku bożonarodzeniowego Striezelmarkt sięga średniowiecza. Pierwszy taki targ w Dreźnie powstał w 1434 roku. Ten jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech jest uważany za najstarszy.

Średniowieczny handel świąteczny w Dreźnie nie był bardzo zróżnicowany. Sprzedawali „pierogi” - prosty chleb z mąki i owsa. Jednak w XVI wieku tradycje się zmieniły. Sam papież ze swoją najwyższą rozdzielczością umożliwił urozmaicenie wypieków poprzez dodanie do ciasta chlebowego masła, rodzynek i cukru. A teraz skromne pierogi przekształciły się w nowy produkt - świąteczny stollen. Ta pyszna babeczka wykonywana dziś przez drezdeńskich piekarzy stara się spróbować każdego turysty.

Na placu Drezdeńskim znajduje się dwa i pół tysiąca namiotów. Zabawki wykonane przez rzemieślników i ręcznie robiona biżuteria można kupić na targach. Drezdeńskich gości zaskoczy ogromna świąteczna piramida. Tradycyjny symbol Bożego Narodzenia o wysokości 14,62 metra wykonali mistrzowie Rudaw.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

28.11.2018 - 24.12.2018 codziennie od 10:00 do 21:00;
24 grudnia: od 10:00 do 14:00.

Adres: Altmarkt, 01067 Drezno. Wsiądź do tramwaju 8, 9, 11, 12 lub autobusem 62 na przystanek Prager Straße.
Strona internetowa: striezelmarkt.dresden.de

Jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku

Jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku, fot. Manu1362

Według „wieku” jarmark świąteczny w Lipsku (Leipziger Weihnachtsmarkt) jest uważany za drugi po Dreźnie. Od 1458 roku otwiera się na Marktplatz i sąsiednie ulice. Na placu znajdują się stragany handlowe, a pośrodku stoi dwudziestometrowe drzewo. Możesz spróbować kiełbasy z kapustą, uczty na marcepanie i gofrów. Kawiarnia Zum Arabischen Coffe Baum serwuje słynne ciasta migdałowe. Jednak rynek w Lipsku nie jest znany jako jedyna uczta!

Oto muzyka. Z balkonu ratusza witają trębacze. W świątyni św. Tomasza można usłyszeć cudowny śpiew chóru chłopięcego, który istnieje od 1212 roku - słynny zespół Thomanerchor, który występował w czasach starożytnych pod kierunkiem wielkiego maestro Bacha.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 27.11.2018 - 23.12.2018.
Niedz. Czw .: 10:00 - 21:00;
Pt., Sob .: 10:00 - 22:00;
27 listopada: 17:00 - 21:00;
23 grudnia: 10:00 - 20:00.

Adres: Innenstadt Markt 1 04109 Lipsk. Strona internetowa: leipzig.de.

Augsburg Holiday Fair

Prezentacja „Augsburger Engelesspie”, fot. Mk-online.de

To jarmark ma ponad pięć wieków. Piekarnia Lebzelter, producent pierników z Augsburga, postanowił w Wigilię Bożego Narodzenia w 1498 r. Przeprowadzić świąteczną wyprzedaż wypieków. Pomysł był wspierany przez wielu kupców z Augsburga. Decyzją rady miasta odbyło się losowanie w celu podziału miejsc handlowych. Te same namioty ustawione w szeregu na Placu Ratuszowym. Tak otworzył się pierwszy jarmark bożonarodzeniowy (Augsburger Christkindlesmarkt) w historii miasta.

Od tego czasu co roku w przeddzień wakacji Plac Ratuszowy kwitnie jasnymi namiotami. Piernikowe serca, wszelkiego rodzaju słodycze, świece i pamiątki są sprzedawane na Rathausplatz, na Placu Lutra i wzdłuż Maximilianstrasse. Przy fontannie Merkurego znajdują się atrakcje dla dzieci.

Dekoracja jarmarku w Augsburgu - piękny świerk. Zawieszono na nim girlandy tysięcy energooszczędnych żarówek. Nowe technologie dały miastu znaczne oszczędności.

Od końca lat 70. ubiegłego wieku ludzie czekali na Augsburger Engelesspie na targach w Augsburgu. To jest najważniejszy moment wakacji. W piątki i weekendy, dokładnie o 18.00, 24 dziewczyny (anioły z Augsburga) pojawiają się na fasadzie ratusza. „Anioły” grają na instrumentach muzycznych, stojąc na parapetach i schodach budynku, zmieniając ratusz w gigantyczny świąteczny kalendarz.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 26.11.2018 - 24.12.2018.
Niedz. Czw .: 10:00 - 20:00;
Pt., Sob .: 10:00 - 21:30;
30 listopada: 10:00 - 24:00;
23 grudnia: 10:00 - 22:00.
24 grudnia: 10:00 - 14:00.

Adres: Rathausplatz 2.86150 Augsburg. Strona internetowa: augsburgerchristkindlesmarkt.com.

Regensburg

Jarmark Bożonarodzeniowy na Neupfarrplatz, fot. Robert Schüller

Jarmarki bożonarodzeniowe w Ratyzbonie odbywają się jednocześnie w kilku miejscach w mieście. To jest rynek w Katharinenspital - na Kamiennym Moście; targi na Haidplatz i Neupfarrplatz. Te świąteczne targi serwują wyjątkowe napoje, których można spróbować tylko w Ratyzbonie w Boże Narodzenie. Tutaj grzane wino jest warzone z lokalnych jagód i jabłek, piwo wlewa się „in spital” (napój podaje się na gorąco). Na przekąskę podawane są niesamowite kiełbaski z chrzanem lub słodką musztardą. Ten lokalny przysmak można skosztować w słynnej starej kiełbasie Historische Wurstkuchl (zakład istnieje od XII wieku!).

W pobliżu pałacu Thurn und Taxis znajdują się najbardziej romantyczne targi w Ratyzbonie. Tutaj otwiera się wioska rzemieślników. Te targi są jednym z dziesięciu najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie. Odbywają się tam również przedstawienia adwentowe. Trzy razy wieczorem „mały Jezus” pojawia się na balkonie pałacu. Gra magiczna muzyka, wokół pałacu wybuchają jasne fajerwerki, rozwija się przedstawienie teatralne.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 26.11.2018 - 23.12.2018.
Niedziela-środa: 10:00 - 20:00;
Czwartek-sobota: 10:00 - 21:00

Strona internetowa: regensburg.de.

Najsłynniejsze targi w Niemczech. Norymberga

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Norymberdze, zdjęcie z www.christkindlesmarkt.de

Obecnie w Norymberdze pojawia się prawie dwieście namiotów targowych. Sprzedawana jest tutaj niezwykła biżuteria, której nie można zobaczyć w innych miejscach: złocone anioły, figurki wykonane ze śliwek, wspaniałe Dziadki do orzechów, wspaniałe rzeźbione trumny. W miasteczku dla dzieci odbywają się warsztaty, w których dla młodych gości odbywają się kursy mistrzowskie na temat robienia zabawek, świec i dekoracji.

Otwiera świąteczny anioł w Norymberdze (Nürnberger Christkindlesmarkt). „Aniołka” jest wybierana spośród wielu młodych kandydatów w przeddzień wakacji, a potem będzie musiała organizować wydarzenia przez kilka tygodni - w sumie ponad dwieście. W konkursie na rolę „anioła” wzięli udział młodzi mieszkańcy Norymbergi. Tradycja trwa od 1969 roku.

Tutaj, podobnie jak na innych targach, podawane są świąteczne przysmaki. Spośród napojów rumowych jest szczególnie interesujący; z przystawek - kiełbaski z majerankiem; słodyczy - pierniki, pakowane w blaszane pudełko. Opakowanie długo utrzymuje świeżość przysmaku - pierniki można przechowywać w nim przez cały rok.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 30.11.2018 - 24.12.2018.
codziennie od 10:00 do 21:00;
24 grudnia: 10:00 - 14:00.

Strona internetowa: christkindlesmarkt.de.

Targi w Bremie

Jarmark bożonarodzeniowy w Bremie, zdjęcie z www.esel-unterwegs.de

Targi w historycznym centrum (Weihnachtsmarkt Bremen) - najbardziej kompaktowy i wygodny. Na placu Ratuszowym w Bremie (Brema) zainstalowanych jest około dwustu drewnianych lad. Przed eleganckim budynkiem ratusza, obok pomnika muzyków z Bremy i posągu Rolanda, odbywa się energiczny handel. Sprzedają słodycze, wełniane rzeczy, kręcone świece w kształcie jabłek i choinek, piękne kapcie „noworoczne”. Gości traktują gorącym winem, delikatną wieprzowiną, smażonymi nad ogniskiem i oczywiście kiełbasami.

Święty Mikołaj przybywa na targi codziennie o 16:00. Dzieci gromadzą się wokół niego, czytają wiersze, otrzymują prezenty.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 26.11.2018 - 23.12.2018.
Pon.-czw .: 10:00 - 20:30;
Piątek-sobota: 10:00 - 21:00;
Niedziela: 11:00 - 20:30.

Strona internetowa: bremer-weihnachtsmarkt.de.

Erfurt Rynek na Placu Katedralnym

Erfurt Rynek na Placu Katedralnym, fot. Sascha Lässig

Piękne stare dwory i domy z muru pruskiego w Erfurcie stanowią wspaniałe tło dla świąt Bożego Narodzenia. Centrum wakacji stanowi Plac Katedralny. Tutaj ustawiono główne atrybuty: ogromny świerk, wysoką 12-metrową piramidę, żłóbek bożonarodzeniowy z czternastoma ręcznie rzeźbionymi postaciami. Na placu stoją dwieście drewnianych namiotów - sprzedają pamiątki.

Wiele dzieci zbiera się na placu. Dzieci jeżdżą na małym diabelskim młynie i na karuzelach; istnieje mini-piekarnia, w której młodzi piekarze mogą ćwiczyć własny biznes ciastkarski. Aromat powozów Erfurtu i grzane wino unosi się nad placem. Linie handlowe rozciągają się w tych dniach i przez most Krämerbrücke.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 27.11.2018 - 22.12.2018.
Niedziela-środa: 10:00 - 20:00;
Czw .: 10:00 - 21:00;
Piątek-sobota: 10:00 - 22:00.

Strona internetowa: weihnachtsmarkt.erfurt.de.

Baśniowy Lubeka

Jarmark bożonarodzeniowy w Lubece, fot. Fotopetra

Lubeka (Lubeka) nazywana jest stolicą północno-niemieckich świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie w starym centrum panuje prawdziwie bajeczna atmosfera. Zapachy cynamonu i migdałów, grzane wino i miód, świeży chleb i wszechobecne kiełbaski przepływają obok gotyckich średniowiecznych budynków. Namioty świąteczne sprzedają świąteczne wypieki, pamiątki, ozdoby choinkowe i srebro.

W pobliżu kościoła św. Jakuba znajduje się niezwykły rynek - morze. Zapachy Bożego Narodzenia mieszają się z zapachami morza: gorący skandynawski glog, wędzone ryby. Bazar portu hanzeatyckiego miasta ozdobiony jest kolorem morskim - jest ozdobiony beczkami, sieciami rybackimi.

W pobliżu kościoła św. Dzieci Mary (Marienkirche) spotykają Bajkowy Las. Są cudowne domy, postacie Królewny Śnieżki, krasnale, Śpiąca Królewna.

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

26.11.2018 - 30.12.2018 codziennie.

W mieście znajduje się kilka jarmarków bożonarodzeniowych, zobacz ich czas na stronie: luebecker-weihnachtsmarkt.de.

Świąteczna Kolonia

Świąteczne targi w Kolonii, fot. Nikolaus von Myra

W Kolonii (Köln) otwiera się kilka targów wakacyjnych. Główny bazar w pobliżu katedry w Kolonii staje się sceną dla noworocznych występów. Półtora namiotu jest sprzedawanych na placu. Sprzedaje produkty z drewna i filcu, wyroby cukiernicze. Na Rudolfplatz znajduje się bazar „W świecie bajek”, a przed Muzeum Czekolady odbywa się słynny średniowieczny jarmark.

Nowy Rynek - Neumarkt zaprasza na pamiątki na świąteczny „Angel Market”. Oprócz ogromnego bazaru na placu znajduje się największe lodowisko w Niemczech ze sztucznym lodem.

Jarmark bożonarodzeniowy odbywa się w dzielnicy Media Park w Kolonii.

Godziny otwarcia jarmarków bożonarodzeniowych

26.11.2018 - 23.12.2018 codziennie.

Sprawdź godziny otwarcia targów na stronie: koeln.de.

Stuttgart

Jarmark bożonarodzeniowy w Stuttgarcie, zdjęcie z www.stuttgart.de

W Stuttgarcie tradycje jarmarków bożonarodzeniowych istnieją już od trzystu lat. Świąteczne drewniane domki ustawiają się w linii ze średniowiecznym Starym Pałacem (Altes Schloss), w pobliżu Schillerplatz, Marktplatz i kościoła klasztornego (Stiftskirche). Dachy każdego domu handlowego są ozdobione bajecznymi postaciami i scenami świątecznymi.

Obok Placu Pałacowego na Karlplatz rośnie prawdziwa fińska wioska. Tutaj możesz spróbować skandynawskich przysmaków: dziczyzny, grillowanego łososia, fińskiego piwa. Stuttgart słynie z grzanego wina - koneserzy twierdzą, że jest tutaj szczególnie smaczny.

Wieczorami świąteczne koncerty muzyczne odbywają się na dziedzińcu Altes Schloss w Stuttgarcie.

Dodaj stronę do zakładek i udostępnij znajomym, aby nie stracić tych cennych informacji.

Facebook
Vkontakte

Godziny otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego

Codziennie 28.11.2018 - 23.12.2018.
Pon.-czw .: 10:00 - 21:00;
Piątek-sobota: 10:00 - 22:00;
Niedziela: 11:00 - 21:00.

Strona internetowa: stuttgarter-weihnachtsmarkt.de.

Obejrzyj wideo: Jarmark Bożonarodzeniowe w Niemczech - część I Drezno (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej