Niemcy

Dom Piłata

Stary dom z muru pruskiego na Tiergertnertorplatz nazywa się Dom Pilatushaus. Został zbudowany w 1489 r. Dla mistrza, który wykonał wyposażenie rycerskie - dlatego róg fasady zdobi figura św. Jerzego, ubranego w rycerską zbroję. Piwnica domu wykonana jest z różowego piaskowca; trzy piętra zostały zbudowane przy użyciu technologii ryglowej. Fronton z ośmiokątną wieżą ukończono w XVI wieku. Nazywa się „Pilatushouse”.

Nassauer Haus

Nazywa się stary dom z muru pruskiego na TiergertnertorplatzDom Pilatushaus. Został zbudowany w 1489 r. Dla mistrza, który wykonał wyposażenie rycerskie - dlatego róg fasady zdobi figura św. Jerzego, ubranego w rycerską zbroję. Piwnica domu wykonana jest z różowego piaskowca; trzy piętra wzniesiono przy użyciu technologii ryglowej. Fronton z ośmiokątną wieżą ukończono w XVI wieku. Nazwa „Pilatushouse” otrzymała w XVII wieku. Dom ten stanowi początek Drogi Krzyżowej Chrystusa (Kreuzweg), stworzonej z płaskorzeźb przez rzeźbiarzaAdam Craft.

Dom Pilatushaus
Obere Schmiedgasse 66 90403 Nürnberg Deutschland

Obejrzyj wideo: Chata Piłata czyli najpiękniejszy pałac Sewilli! Przewodnik: Hiszpania: Sewilla: Casa de Pilatos (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej