Niemcy

Romantyczna droga - popularna trasa

Niemcy mają wiele interesujących miejsc i popularnych tras. Romantyczna droga - najsłynniejsza trasa turystyczna w Niemczech. „Droga romantyków” rozciąga się od Main przez Frankonię, Bawarską Szwabię i Górną Bawarię aż po alpejskie szczyty.

Romantyczna droga, Ausburg

Niemcy mają wiele interesujących miejsc i popularnych tras. Romantyczna droga (Romantische Straße) - najsłynniejsza trasa turystyczna w Niemczech. „Droga romantyków” rozciąga się od Main przez Frankonię, Bawarską Szwabię i Górną Bawarię aż po alpejskie szczyty.

Ta droga łączyła główne bogactwo ziemi niemieckiej - starożytne zamki, starożytne klasztory, szmaragdowe łąki i winnice. Wśród tego splendoru położono autostradę o długości 366 km.

Romantyczna mapa drogowa

Romantyczna mapa drogowa

Wszystkie miasta Romantycznej Drogi w Niemczech

 1. Würzburg (Würzburg),
  rezydencja arcybiskupów,
  Twierdza Marienberg
 2. Tauberbischofsheim
 3. Lauda-Königshofen
 4. Bad Mergentheim
 5. Vikersheim
 6. Röttingen - miasto wina i zegara słonecznego
 7. Kreglingen
 8. Rothenburg ob der Tauber,
  Muzeum Lalek i Zabawek Rottenburg
  Niemieckie Muzeum Bożonarodzeniowe
 9. Schillingsfurst
 10. Feuchtwangen
 11. Dinkelsbühl
 12. Wallerstein - miasto stojące w kraterze starożytnego meteorytu
 13. Nerdlingen - stolica miski ryżu
 14. Harburg and Harburg Castle
 15. Donauwoerth - piękne miasto odtworzone z ruin
 16. Augsburg
 17. Friedberg - Ducal Frontier Fortress
 18. Landsberg am Lech - najmłodsze miasto na „drodze romantyków”
 19. Hohenfurch - wioska pasterska u podnóża Alp
 20. Shongau
 21. Peiting
 22. Rottenbuch
 23. Kościół pielgrzymkowy we wsi Vis
 24. Steingaden
 25. Halblech
 26. Schwangau - Swan Village,
 27. Royal Crystal Baths
 28. Zamek Hohenschwangau
 29. Zamek Neuschwanstein
 30. Essen

Würzburg

Trasa zaczyna się od miasta Würzburg. Tam podróżnicy próbują lokalnego wina i odwiedzają XVIII-wieczny barokowy pałac, rezydencję arcybiskupów (Würzburger Residenz). Turyści są zaproszeni do odwiedzenia twierdzy Festung Marienberg (XIII wiek), która majestatycznie wznosi się na wzgórzu nad Würzburgiem.

Bad Mergentheim, fot. Holger Uwe Schmitt

Kolejnym punktem na trasie romantyków jest miasto Bad Mergentheim i jego słynna forteca - twierdza zakonu krzyżackiego. W zamku mistrzów znajduje się muzeum zakonu.

Rothenburg ob der Tauber, fot. Mbell1975

Pamiętaj, aby pozostać w bajecznym Rothenburgu (Rothenburg) - mieście, które zachowało swój prawdziwy historyczny wygląd. Sam Rothenburg nazywany jest otwartym muzeum średniowiecza. Podróżni odwiedzają tutaj dwie unikalne eksponaty - Niemieckie Muzeum Bożonarodzeniowe i Średniowieczne Muzeum Sprawiedliwości.

Dinkelsbühl

Miasto Dinkelsbühl. Całe jego historyczne centrum można nazwać atrakcją turystyczną. Domy z wielobarwnymi fasadami i gotyckimi napisami zachowują średniowieczny smak. Stara część Dinkelsbühl otoczona jest pierścieniem muru twierdzy z wieżami obronnymi.

Nördlingen autor: Roger Wollstadt

Starożytny Nördlingen został zbudowany w kraterze starożytnego eksplodującego meteorytu, więc historyczna część miasta ma regularny okrągły kształt. Centrum Nördlingen otoczone jest murem z jedenastoma wieżami i pięcioma bramami. Struktury te pozostały prawie niezmienione od XIV wieku. Odrębne muzeum poświęcone jest „założycielowi” miasta - ogromnemu meteorytowi - w Nördlingen.

Zamek Harburg (Schlöß Harburg), fot. Losgor

Dalej na ścieżce turystów „romantyków” stoi Harburg. Zamek Harburg na górze jest najstarszą średniowieczną twierdzą niemiecką (XI wiek). Możesz wejść na jej dziedziniec, jeśli przejdziesz przez łańcuch bram z zamykanymi prętami. Najstarsza fortyfikacja twierdzy nazywa się Wieża Złodziei.

Dzielnica Fuggerei, fot. Allie_Caulfield

Miasto Augsburg powinno być odwiedzane w dzielnicy Fuggerei, zwanej „miastem w mieście”. Składa się z siedmiu małych uliczek z siedmioma bramami. Centrum dzielnicy ma własny kościół. Bankier Jacob Fugger w latach 1514-23 zbudowany w tym kwartale dla biednych obywateli. Dzisiaj w dzielnicy mieszkają biedne rodziny z dziećmi. Decyzję o przyjęciu do Fuggerei podejmuje Fundacja Rodziny Fuggerów.

Wieskirche, Pfaffenwinkel, fot. Boris Ott

Kolejni podróżnicy udają się do miejscowości Pfaffenwinkel. Jest to obszar ze wspaniałymi krajobrazami i dziewiczą przyrodą. Turyści odwiedzają kościół pielgrzymkowy Wieskirche (Wieskirche). Świątynia została zbudowana na cześć figury Chrystusa, z którą związany był boski cud. Barokowa świątynia Wizkirche wygląda prosto z zewnątrz, ale jej wnętrza z kolorowymi kolumnami, złotymi stiukami i kolorowymi freskami są wspaniałe. Obiekt pielgrzymki - postać Zbawiciela - znajduje się w głównym ołtarzu.

Zamek Hohenschwangau (Schloss Hohenschwangau)

Zamek Neuschwanstein (Schloß Neuschwanstein)

Schwangau to najbardziej romantyczny przystanek na trasie. Oto majestatyczne zamki królewskie XIX wieku - Hohenschwangau (Schloss Hohenschwangau) i legendarny Neuschwanstein (Schloß Neuschwanstein).

Füssen, fot. Werner Böhm

Ostatnim punktem romantycznej drogi jest Füssen. Średniowieczne historyczne centrum Essen zostało całkowicie zachowane. Wysoko nad miastem, na wzgórzu, stoi kompleks architektoniczny: klasztor św. Magnusa i rezydencja arcybiskupów Augsburga.

Wzdłuż Romantycznej Drogi wytyczono ścieżki rowerowe. Przez cały czas są restauracje, mapy tras są sprzedawane. Turystom oferowany jest specjalny pakiet usług. Na trasie podróżników odbywają się imprezy kulturalne, koncerty, święta.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Nocny Kochanek Dziewczyna z kebabem Oficjalny Teledysk (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech
Regiony Włoch

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech

Modna miejscowość wypoczynkowa Forte dei Marmi znajduje się w regionie Toskanii nad Morzem Tyrreńskim. Historia miasta rozpoczęła się w XVI wieku od budowy portu, który służył do transportu marmuru wydobywanego w pobliskich górach Apuan. Później, pod koniec XVIII wieku, na rozkaz wielkiego księcia Leopolda I, na brzegu wzniesiono fortecę, aby chronić osadę przed najazdami z morza.
Czytaj Więcej
Jezioro Como - źródło inspiracji
Regiony Włoch

Jezioro Como - źródło inspiracji

Na werandzie restauracji Limone, z talerzem rybnych przysmaków i szklanką bieli, uderzyła nas myśl: bez względu na to, jak cudowny jest tętniący życiem Mediolan, chcesz zrelaksować swoją duszę w niekończącej się dynamice miasta i rozpłynąć się w urokach urokliwych krajobrazów z alpejskimi górami, cyprysami i drzewami owocowymi na tle niebieskiego jeziora .
Czytaj Więcej
Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
Regiony Włoch

Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii

Port lotniczy Galileo Galilei w Pizie (międzynarodowy kod IATA: PSA) jest jednym z dziesięciu największych portów lotniczych we Włoszech. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, aby podziwiać Krzywą Wieżę w Pizie. Z lotniska w Pizie bardzo łatwo dostać się do innych miast Toskanii, na przykład Florencji, Sieny, Lukki lub Livorno. W tym artykule postaramy się poświęcić wszystkie dostępne środki transportu z lotniska do najbliższych miast.
Czytaj Więcej
Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć
Regiony Włoch

Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Siena to miasto w przeciwieństwie do swoich sąsiadów w regionie Toskanii w północnych Włoszech. Po przybyciu na jeden dzień wydaje się, że został przeniesiony do średniowiecza. Miasto pozostało nietknięte od czasów świetności. Zabytki Sieny w pełni odzwierciedlają średniowieczny gotycki temperament - powściągliwy i nieco surowy, bez frywolnych barokowych loków i ozdób.
Czytaj Więcej