Niemcy

Romantyczna droga - popularna trasa

Niemcy mają wiele interesujących miejsc i popularnych tras. Romantyczna droga - najsłynniejsza trasa turystyczna w Niemczech. „Droga romantyków” rozciąga się od Main przez Frankonię, Bawarską Szwabię i Górną Bawarię aż po alpejskie szczyty.

Romantyczna droga, Ausburg

Niemcy mają wiele interesujących miejsc i popularnych tras. Romantyczna droga (Romantische Straße) - najsłynniejsza trasa turystyczna w Niemczech. „Droga romantyków” rozciąga się od Main przez Frankonię, Bawarską Szwabię i Górną Bawarię aż po alpejskie szczyty.

Ta droga łączyła główne bogactwo ziemi niemieckiej - starożytne zamki, starożytne klasztory, szmaragdowe łąki i winnice. Wśród tego splendoru położono autostradę o długości 366 km.

Romantyczna mapa drogowa

Romantyczna mapa drogowa

Wszystkie miasta Romantycznej Drogi w Niemczech

 1. Würzburg (Würzburg),
  rezydencja arcybiskupów,
  Twierdza Marienberg
 2. Tauberbischofsheim
 3. Lauda-Königshofen
 4. Bad Mergentheim
 5. Vikersheim
 6. Röttingen - miasto wina i zegara słonecznego
 7. Kreglingen
 8. Rothenburg ob der Tauber,
  Muzeum Lalek i Zabawek Rottenburg
  Niemieckie Muzeum Bożonarodzeniowe
 9. Schillingsfurst
 10. Feuchtwangen
 11. Dinkelsbühl
 12. Wallerstein - miasto stojące w kraterze starożytnego meteorytu
 13. Nerdlingen - stolica miski ryżu
 14. Harburg and Harburg Castle
 15. Donauwoerth - piękne miasto odtworzone z ruin
 16. Augsburg
 17. Friedberg - Ducal Frontier Fortress
 18. Landsberg am Lech - najmłodsze miasto na „drodze romantyków”
 19. Hohenfurch - wioska pasterska u podnóża Alp
 20. Shongau
 21. Peiting
 22. Rottenbuch
 23. Kościół pielgrzymkowy we wsi Vis
 24. Steingaden
 25. Halblech
 26. Schwangau - Swan Village,
 27. Royal Crystal Baths
 28. Zamek Hohenschwangau
 29. Zamek Neuschwanstein
 30. Essen

Würzburg

Trasa zaczyna się od miasta Würzburg. Tam podróżnicy próbują lokalnego wina i odwiedzają XVIII-wieczny barokowy pałac, rezydencję arcybiskupów (Würzburger Residenz). Turyści są zaproszeni do odwiedzenia twierdzy Festung Marienberg (XIII wiek), która majestatycznie wznosi się na wzgórzu nad Würzburgiem.

Bad Mergentheim, fot. Holger Uwe Schmitt

Kolejnym punktem na trasie romantyków jest miasto Bad Mergentheim i jego słynna forteca - twierdza zakonu krzyżackiego. W zamku mistrzów znajduje się muzeum zakonu.

Rothenburg ob der Tauber, fot. Mbell1975

Pamiętaj, aby pozostać w bajecznym Rothenburgu (Rothenburg) - mieście, które zachowało swój prawdziwy historyczny wygląd. Sam Rothenburg nazywany jest otwartym muzeum średniowiecza. Podróżni odwiedzają tutaj dwie unikalne eksponaty - Niemieckie Muzeum Bożonarodzeniowe i Średniowieczne Muzeum Sprawiedliwości.

Dinkelsbühl

Miasto Dinkelsbühl. Całe jego historyczne centrum można nazwać atrakcją turystyczną. Domy z wielobarwnymi fasadami i gotyckimi napisami zachowują średniowieczny smak. Stara część Dinkelsbühl otoczona jest pierścieniem muru twierdzy z wieżami obronnymi.

Nördlingen autor: Roger Wollstadt

Starożytny Nördlingen został zbudowany w kraterze starożytnego eksplodującego meteorytu, więc historyczna część miasta ma regularny okrągły kształt. Centrum Nördlingen otoczone jest murem z jedenastoma wieżami i pięcioma bramami. Struktury te pozostały prawie niezmienione od XIV wieku. Odrębne muzeum poświęcone jest „założycielowi” miasta - ogromnemu meteorytowi - w Nördlingen.

Zamek Harburg (Schlöß Harburg), fot. Losgor

Dalej na ścieżce turystów „romantyków” stoi Harburg. Zamek Harburg na górze jest najstarszą średniowieczną twierdzą niemiecką (XI wiek). Możesz wejść na jej dziedziniec, jeśli przejdziesz przez łańcuch bram z zamykanymi prętami. Najstarsza fortyfikacja twierdzy nazywa się Wieża Złodziei.

Dzielnica Fuggerei, fot. Allie_Caulfield

Miasto Augsburg powinno być odwiedzane w dzielnicy Fuggerei, zwanej „miastem w mieście”. Składa się z siedmiu małych uliczek z siedmioma bramami. Centrum dzielnicy ma własny kościół. Bankier Jacob Fugger w latach 1514-23 zbudowany w tym kwartale dla biednych obywateli. Dzisiaj w dzielnicy mieszkają biedne rodziny z dziećmi. Decyzję o przyjęciu do Fuggerei podejmuje Fundacja Rodziny Fuggerów.

Wieskirche, Pfaffenwinkel, fot. Boris Ott

Kolejni podróżnicy udają się do miejscowości Pfaffenwinkel. Jest to obszar ze wspaniałymi krajobrazami i dziewiczą przyrodą. Turyści odwiedzają kościół pielgrzymkowy Wieskirche (Wieskirche). Świątynia została zbudowana na cześć figury Chrystusa, z którą związany był boski cud. Barokowa świątynia Wizkirche wygląda prosto z zewnątrz, ale jej wnętrza z kolorowymi kolumnami, złotymi stiukami i kolorowymi freskami są wspaniałe. Obiekt pielgrzymki - postać Zbawiciela - znajduje się w głównym ołtarzu.

Zamek Hohenschwangau (Schloss Hohenschwangau)

Zamek Neuschwanstein (Schloß Neuschwanstein)

Schwangau to najbardziej romantyczny przystanek na trasie. Oto majestatyczne zamki królewskie XIX wieku - Hohenschwangau (Schloss Hohenschwangau) i legendarny Neuschwanstein (Schloß Neuschwanstein).

Füssen, fot. Werner Böhm

Ostatnim punktem romantycznej drogi jest Füssen. Średniowieczne historyczne centrum Essen zostało całkowicie zachowane. Wysoko nad miastem, na wzgórzu, stoi kompleks architektoniczny: klasztor św. Magnusa i rezydencja arcybiskupów Augsburga.

Wzdłuż Romantycznej Drogi wytyczono ścieżki rowerowe. Przez cały czas są restauracje, mapy tras są sprzedawane. Turystom oferowany jest specjalny pakiet usług. Na trasie podróżników odbywają się imprezy kulturalne, koncerty, święta.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Nocny Kochanek Dziewczyna z kebabem Oficjalny Teledysk (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej