Trentino - Alto Adige

Madonna di Campiglio - ośrodek narciarski we Włoszech

Jest wiele powodów, by spędzić ferie zimowe w Madonna di Campiglio, ośrodku narciarskim w północnych Włoszech:

 1. Jest bajecznie piękny;
 2. Duży wybór stoków narciarskich i sportów zimowych;
 3. Usługa jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach;
 4. W tym ulubionym miejscu wakacyjnym włoskiego i europejskiego Beau monde możesz spotkać odpowiednich ludzi i odnowić stare połączenia.

Odpoczynek tutaj nie jest tani, ale wydane pieniądze to nie szkoda.

Kiedy przyjść

Turyści podróżują do Madonna di Campiglio zarówno latem, jak i zimą. Ten włoski ośrodek narciarski znajduje się w autonomicznym regionie Trentino (Trentino-Alto Adige), w dolinie w pobliżu grzbietu Dolomiti di Brenta (Dolomiti di Brenta). Będąc zachodnią ostrogą Dolomitów, region ten słynie z niezwykłego piękna górskich szczytów złożonych ze skały dolomitowej.

W ciągu dnia kamień pokryty jest delikatną białą zasłoną, aw godzinach świtu i zachodu słońca bawi się wszystkimi odcieniami różowawego koloru. Dziwaczne szczyty górskie, jeziora, wodospady, alpejskie łąki - ten luksus przyrody tworzy rezerwat przyrody Adamello Brenta, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Szczyt aktywności turystycznej ma miejsce w zimie.

Pory roku

Sezon narciarski trwa od 23 grudnia do 14 kwietnia. Chociaż zaczynają jeździć tutaj w listopadzie. Miasto z populacją 1 tysiąca osób przyjmuje zimą do 300 tysięcy turystów. Jednak sezon zimowy ma swoje wzloty i upadki.

Poza sezonem

Poza sezonem: 6 grudnia - 29 stycznia. W grudniu i styczniu temperatura waha się w pobliżu znaku zerowego, u góry jest minus, ale śniegu jest mało, trzeba dodać armatki śnieżne. Dolne odcinki torów, w których topi się śnieg, są często zamknięte, więc długość torów nie jest maksymalna. W związku z tym liczba wczasowiczów jest mniejsza niż w sezonie. Ceny są niższe, ale niewiele: Madonna di Campiglio opiera się na jakości usług, a nie na liczbie turystów.

Poza sezonem: 7 marca - 14 kwietnia. W tej chwili jest jeszcze dość śniegu, ale słońce ogrzewa się wiosną. Siedząc na leżakach znajdujących się w obszarach narciarskich, można naprawdę się opalać. Tak więc ochrona przeciwsłoneczna i okulary przeciwsłoneczne w tej chwili nie zaszkodzą. Minusem sezonu jest niestabilna pogoda: niskie chmury, mgły, opady w postaci mokrego śniegu lub deszczu wskazują koniec sezonu narciarskiego.

Boże Narodzenie i Nowy Rok

Podczas świąt Bożego Narodzenia - od 24 grudnia do 8 stycznia - najwyższe ceny w sezonie zimowym.

Pogoda jest w większości słoneczna, z niewielkim wiatrem, idealna na narty. Sezon rozpoczyna się od parady samochodów retro; w styczniu zespół Ferrari odwiedza ośrodek i demonstruje swoje umiejętności ścigania się na lokalnym lodowisku - egzotyczne widowisko Wrooom można zobaczyć tylko w Madonna di Campiglio.

Sezon

Sezon główny: 30 stycznia - 6 marca. Śnieg jest doskonałej jakości i wystarczy, wszystkie trasy są otwarte, ośrodek działa z pełnym poświęceniem.

W drugiej połowie lutego odbywa się tu Karnawał Habsburgów - echo wizyt w kurorcie cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa i księżniczki Sissy pod koniec XIX wieku. Procesja z pochodniami, kostiumy do sali balowej i walce Strauss są niezapomniane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W 2017 roku karnawał odbędzie się od 27 lutego do 3 marca. Program wakacyjny obejmuje udział wszystkich „dworzan” prowadzonych przez „cesarza” w „Cesarskim zejściu” wzdłuż zakrętów Groste lub Spinal. Wszyscy są zaproszeni na finałową piłkę.

 • Oficjalna strona festiwalu: www.campigliodolomiti.it

Wskazówki, kiedy przyjść

Dla tych, którzy nie dbają o „cenę emisyjną”, najlepszym czasem na wizytę jest sezon. Fani dobrych utworów, obojętni na świecką rozrywkę, będą pasować do połowy sezonu. Dla tych, którzy chcą jeździć po pięknym, dobrze wyposażonym terenie i jednocześnie zaoszczędzić trochę pieniędzy, lepiej przyjść przed rozpoczęciem sezonu (5-21 grudnia) lub przed jego końcem (30 maja - 10 kwietnia).

Schemat torów i wind

Świecki charakter kurortu Madonna di Campiglio nie przeszkadza mu pozostać jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków narciarskich w Alpach. Szlaki, wyciągi, komunikacja między obszarami narciarskimi - wszystko przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Ośrodek sportowy na najwyższym poziomie.

 • Pobierz schemat obwodu w formacie PDF, klikając link.

Charakterystyka terenów narciarskich

Samo miasto położone jest na wysokości 1550 metrów i ma cztery tereny narciarskie:

 1. Spinale - znajduje się na wysokości 2100 m, różnica wynosi 550 metrów.
 2. Groste - z różnicą 950 m;
 3. Pradalago - różnica wysokości 550 m;
 4. Cinque Laghi (Five Lakes), na wysokości 2200 m - zejście z powodu pionowego spadku 600 m.

Niebieskie ślady

14 niebieskich stoków stanowi 43% wszystkich stoków ośrodka o łącznej długości 30-40 km. ETe stoki dla turystów niestabilnych na nartach to prawdziwy raj. Stoki są łagodne, w wielu miejscach o ujemnym stoku można uzyskać maksymalną przyjemność z jazdy na nartach przy minimalnych umiejętnościach. Takie utwory są szczególnie popularne wśród początkujących:

 1. Spinale Diretta i Fortini na stoku Spinale;
 2. F.I.S. w obszarze Mount Panculogo;
 3. Zeledria, Fiocco di Neve) w strefie Pradalago;
 4. 5 Laghi - w regionie 5 jezior;
 5. Graffer - fantazyjnie kręte łagodne zbocze z przełęczy Passo Groste na dno ma 9 km.

Niebieskie szlaki są również nazywane szlakami rodzinnymi, ponieważ są dość bezpieczne dla członków rodziny o różnych poziomach umiejętności.

Park snowboardowy

Na snowboardzie trasy te są niewygodne, istnieją „trakcje” - odcinki, które trzeba pokonać pieszo. Ale wtedy na przełęczy Groste znajduje się jeden z najlepszych alpejskich snowparków - Ursus Snow Park, gdzie można poznać podstawy snowboardu lub ćwiczyć akrobacje na skoczniach narciarskich i figurki wszelkiego rodzaju i poziomów. Z oceną 4,5 gwiazdek jest miejscem mistrzostw świata w tym sporcie.

Czerwone tory

Czerwone stoki - dla „zaawansowanych” narciarzy stanowią 41% tras: są nagłe, niebezpieczne miejsca mają bariery. Zasadniczo są to szerokie, dobrze wkomponowane; niektórzy uważają je za zbyt proste do oznaczenia na czerwono. Najpopularniejsze z nich:

 1. FIS 3-Tre - czerwony szlak znany w kurorcie, zaczyna się w strefie Pięciu Jezior; 3-Tre - „3 dni Trydentu” - nazwa etapu mistrzostw świata w slalomie.
 2. Rifugio Pancugolo - również ze strefy Cinque Laghi na południowych stokach kurortu;
 3. Corna Rossa i Cima Groste - zaczynają się na słonecznym szczycie Groste z malowniczą panoramą masywu Dolomiti di Brenta;
 4. Poza Vecia - od zejścia kręgosłupa;
 5. Monte Vigo - większość zjazdów z tego szczytu to czerwone tory.

Ścieżki na stokach przecinają się, a narciarz ma możliwość wyboru poziomu zejścia, z którym może sobie poradzić.

Czarne tory

Dla profesjonalistów z Madonna di Campiglio odpowiednie jest tylko 16% wszystkich biegówale są dość adrenaliny:

 1. Canalone Miramonti w strefie Pięciu Jezior jest królową czarnych stoków. Organizuje zawody w slalomie 3 Tre, jest to jedyny tor w ośrodku, który ma nocne oświetlenie. Nachylenie toru od 25 do 66 stopni jest jednym z najtrudniejszych stoków na świecie.
 2. Amazzonia, tor nr 6, „zabójca” - znajduje się w strefie Pięciu Jezior.
 3. Variante Marchi to bardzo krótkie czarne zejście z kręgosłupa.
 4. Spinale Direttissima - długie, proste i strome zejście ze szczytu kończy się w samym mieście.

Dla dobrze wyszkolonych narciarzy ośrodek szybko się nudzi ze względu na niewielką liczbę czarnych stoków.

Windy

System wyciągów: 10 lin holowniczych, 15 wyciągów krzesełkowych, 6 gondoli i kabin zapewnia nieprzerwaną dostawę do każdego terenu narciarskiego praktycznie bez linii nawet w sezonie. Same wyciągi znajdują się w mieście 100-200 metrów od hoteli, więc nie trzeba chodzić po mieście ze sprzętem narciarskim. Skibus odległych hoteli zabiera turystów na stacje.

Dziś Madonna di Campiglio jest połączona systemem wyciągów narciarskich z sąsiednimi ośrodkami narciarskimi. Dowolny punkt ośrodka Madonna di Campiglio, Pinzolo (Pinzolo), Folgarida (Folgarida), Marilleva (Marilleva) jest teraz dostępny dla turystów bez pomocy pojazdów. Długość torów o różnym stopniu trudności w połączonej strefie wynosi 350 km.

Ceny karnetów narciarskich w 2017 roku

Aby korzystać z terenów narciarskich i wyciągów narciarskich, musisz wykupić abonament, którego cena zależy od sezonu, wieku turysty i regionu narciarskiego.

 • Jednodniowy karnet narciarski dla dorosłych (karnet narciarski) kosztuje 42 euro w niskim sezonie i 49 w wysokim;
 • jazda na nartach przez sześć dni kosztuje odpowiednio 204-240 euro.
 • Skirama kosztuje 224–263 EUR, zapewnia dostęp do wszystkich ośrodków w Parku Narodowym Adamello-Brenta;
 • Karnety dla emerytów na 6 dni wynoszą 166-179, a dla dzieci - 92-99,5 euro.
 • Niektóre hotele poza sezonem oferują swoim klientom 6-dniowy karnet narciarski jako prezent podczas rezerwacji.

Narty i buty można wypożyczyć bezpośrednio w ośrodku, będzie to kosztować od 100 do 150 euro tygodniowo - w prestiżowym kurorcie jest dość niedrogi.

Zawsze możesz sprawdzić aktualne ceny na oficjalnej stronie internetowej ośrodka www.campigliodolomiti.it i pobrać w formacie PSD z tego linku.

Jak się tam dostać

Przygotowując się do odpoczynku z wyprzedzeniem, możesz wybrać tańszy lot do Włoch i zaoszczędzić na locie. Miejsca lądowania w pobliżu Madonna di Campiglio to lotniska w Weronie, Wenecji, Mediolanie. Pamiętaj, aby spędzić kilka dni w jednym z tych miast, zobacz zabytki.

Z Werony

Z Werony (160 km) do Madonna di Campiglio można dojechać zwykłym autobusem (25 euro w jedną stronę, 39 - tam iz powrotem). Autobusy kursują tylko w weekendy (sobota - niedziela). W dni powszednie taksówką (275 euro za samochód). Możesz dostać się do najbliższego dworca kolejowego w kurorcie Trydent pociągiem (40 euro), a stamtąd lokalnym autobusem (3,5-4 euro). Możesz sprawdzić rozkład jazdy na oficjalnej stronie autobusu www.ttesercizio.it i kupić bilety kolejowe na trenitalia.com
Transfer z Werony kosztuje 258 euro, zalecamy rezerwację z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Oto instrukcja, jak dostać się z lotniska w Weronie do centrum miasta.

Z Mediolanu

Droga z Mediolanu jest bardziej autentyczna - 220 kilometrów, regularne autobusy kursują regularnie - 3,5-4 godziny po drodze. Można dojechać pociągiem do Trydentu. Ale najwygodniej jest zarezerwować transfer online za pomocą Flyski Shuttle. Ich warunki: od 35 euro w jedną stronę na osobę z 25% zniżką podczas podróży powrotnej, chociaż oferty nie są dostępne we wszystkich terminach.

Z wenecji

Wenecja znajduje się najdalej od kurortu. Z lotniska Marco Polo należy dostać się na przedmieścia Wenecji - do dzielnicy Mestre (10-15 minut), skąd autobusy do www.flixbus.ru jeżdżą kilka razy dziennie do Trydentu. Czas podróży wynosi około 3 godzin. Cena biletu - od 19,5 do 27,5 euro.

Możesz rozważyć taką opcję, jak wynajem samochodu: w Bergamo zimą wynajem samochodu na tydzień kosztuje od 220 euro. Tylko w kurorcie Madonna Campiglio zimą praktycznie nie ma gdzie jeździć.

Hotele

Ci, którzy chcieliby jeździć po wszystkich torach i zaoszczędzić pieniądze na zakwaterowaniu, powinni wybrać ośrodek Pinzolo: mieszkania są tańsze, a trasy - czerwone i czarne - lepsze. Brentapark ma wszystko, czego potrzebujesz do snowboardu.

Madonna lub Campiglio, szczególnie w sezonie - miejsce arystokratycznych przyjęć, a hotele - w kurorcie jest ich około 100 - są drogie. Nie musisz oszczędzać na życiu.

Prestiżowe hotele Bertelli, Cerana Relax, Dahu, Cristallo, Ideal są skierowane do osób o wysokich dochodach.

Popularne hotele z trzema gwiazdkami:

 • Rosengarten - położony w centrum kurortu w pobliżu wyciągu narciarskiego Five Lakes - strefy z przewagą czerwonych i czarnych stoków. Jest restauracja, sauna, obiadokolacja ze śniadaniem i kolacją;
 • Chalet - miniaturowy hotel z ciepłą rodzinną atmosferą;
 • Bonapace - przy wyciągu narciarskim Spinale, z basenem i wypożyczalnią sprzętu;
 • Montana to przytulny, czysty hotel w centrum.

Wszystkie hotele na tym poziomie oferują opcję niepełnego wyżywienia: obfite śniadania i kolacje.

Opcją budżetu na życie jest mieszkanie z kuchnią i możliwością samodzielnego gotowania, są odpowiednie dla rodzin.

 • Możesz wynająć apartamenty dla kilku osób w Campo Carlo Magno na północnych obrzeżach Madonny w pobliżu wyciągów narciarskich Groste i Fortini, a każdego wieczoru zjeżdżać bezpośrednio do miejsca zakwaterowania.
 • Apartamenty POSTA znajdują się w centrum Madonny, gdzie jest więcej możliwości zakupów i rozrywki.

Restauracje

Większość hoteli zapewnia turystom śniadania i kolacje z najsmaczniejszymi włoskimi potrawami. Ponadto w mieście liczącym 1 tysiąc mieszkańców jest 69 restauracji, w których obiad kosztuje 30–35 euro.

Na obszarach narciarskich znajduje się około 20 samoobsługowych restauracji. Główna trudność: personel mówi tylko po włosku, więc przed wyruszeniem do Madonna di Campiglio jest powód, aby poznać nazwy popularnych włoskich potraw.

Specjalności takie jak Spressa delle Giudicarie, lokalnie wytwarzany ser, są znane w dzielnicy Trento; Carne Salada alla - specjalnie wędzona szynka mięsna. Napoje markowe w ośrodku to: grappa - czysto włoska brandy o sile 45-50 stopni, Gewürztraminer - pikantne białe wino. Można je zabrać ze sobą jako pamiątkę lub pamiątkę.

Madonna di Campiglio - kurort, w którym wszystko - przyroda, obiekty sportowe, domy, jedzenie, ludzie - stara się pozostawić gościowi najpiękniejsze wspomnienia.

Obejrzyj wideo: Narty we Włoszech 2012 Pejo, Tonale, Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Trentino - Alto Adige, Następny Artykuł

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Zwiedzanie autobusów w Rzymie
Włochy

Zwiedzanie autobusów w Rzymie

Lena i ja lubimy korzystać z piętrowych autobusów wycieczkowych wykorzystujących system Hop-on Hop-Off. Są w prawie wszystkich większych miastach. Autobusy kursują wzdłuż jednej lub więcej tras obwodowych. Przeanalizujemy najważniejsze. Czerwony autobus wycieczkowy Zwiedzanie miasta Roma Lena i ja lubimy korzystać z piętrowych autobusów wycieczkowych zgodnie z systemem Hop-on Hop-Off.
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Perugia
Włochy

Perugia

Nie mając dostępu do morza, Perugia nadal nie jest pozbawiona uwagi turystów. To kolejne Włochy - surowe, brutalne, stąd rozpoczął się ruch wici. Całe miasto - jedna platforma widokowa z widokiem na pałace, domy, kościoły, otchłań i przeciwległy stok. Ale jednocześnie jest to słodka stolica, „miasto pocałunków”, produkowane są tutaj cukierki Baci (pocałunek), to miasto studenckie i centrum turystyczne, miasto sztuki, mistycyzmu i romansu.
Czytaj Więcej