Niemcy

Memmingen

Memmingen to starożytne miasto położone na skrzyżowaniu ruchliwych sklepów i szlaków pielgrzymkowych. Istnieje nawet wyrażenie „Wszystkie drogi prowadzą do Memmingen”, które jest odpowiednie dla dzisiejszego przytulnego miasta.

Rynek

Memmingen to bawarskie miasto położone 112 km na zachód od Monachium, z populacją około 42 000 mieszkańców. Ze stolicą Bawarii Memmingen jest połączony autostradą i linią kolejową. 4 km od miasta znajduje się lotnisko, które przyjmuje samoloty europejskich firm. Jak dostać się z Memmingen do Monachium, pisałem tutaj.

Memmingen zachowuje swój historyczny smak: budynki z wyrazistymi frontonami, freski ścienne, starożytne pałace arystokratów, malowniczy kanał, w którym występuje bogaty pstrąg. Najciekawszą architekturę można zobaczyć na ulicy handlowej Kalchstrasse i placu Weinmarkt. Z średniowiecznych fortyfikacji XIV wieku zachowało się około 2 km muru, dziesięć bram i wież. Wzdłuż murów starego miasta rozciąga się zielona strefa parków.

Historia miasta

Historia Memmingen rozpoczęła się od rzymskiej osady wojskowej. W V wieku żyli tutaj Alemanie; w VII wieku pojawił się pałac króla Franków. W XIII wieku Memmingen, na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych, stało się miastem cesarskim, aw XVII wieku było w centrum wydarzeń wojny trzydziestoletniej. W 1802 roku przeszedł pod panowanie Bawarii.

Zabytki

Kościół św. Marcina

Ratusz

Stoerhouse

Duży magazyn soli

Mury miejskie

Plac Schrannenplatz

Dom z siedmioma dachami

Państwowy Teatr Szwabii

Muzeum miejskie

Kunsthalle

Kościół św. Marcina

Kościół św. Marcina

Na ulicy Herrenstrasse stoi gotycki kościół św. Marcina (St.-Martins-Kirche), XV wiek. Na dzwonnicy znajduje się zegar z obrazem z 1524 r. W dekoracji kościoła znajdują się ciekawe gwiezdne łuki na splecionych żebrach, oryginalne witraże, wirtuozeria artystyczna wykuwająca projekt chóru i ołtarza.

Ratusz

Ratusz

Elegancki budynek ratusza (Rathaus) z trzema kopułowymi wieżami i oryginalnym frontonem został zbudowany w 1589 r. W stylu renesansowym.

Stoerhouse

Budowa gildii poborców podatków

Budynek cechu poborców podatkowych Stauerhaus (Steuerhaus), zbudowany w 1494 roku, zachwyca jasnym malowaniem fasad i wspaniałą arkadą.

Duży magazyn soli

Duży magazyn soli

Kiedyś miasto stało na „szlaku solnym”: od tego czasu pozostał duży magazyn soli (Großer Salzstadel). Został zbudowany w latach 1470-1474. i ma długość ponad 100 m.

Mury miejskie

Stare mury miejskie

Mury Starego Miasta wzniesiono w 1181 roku. W XII-XV wieku. dołączyły do ​​nich ściany zewnętrzne. W XIX wieku. zostały częściowo rozebrane, ale bastiony i brama zachodnia zostały zachowane.

Plac Schrannenplatz

Schrannenplatz

Na placu Schrannenplatz znajdują się trzy średniowieczne budynki spichlerza i stara restauracja z winami Weinhaus.

Dom z siedmioma dachami

Dom z siedmioma dachami

Niezwykły szachulcowy dom z siedmioma dachami (Siebendächerhaus), 1601, zbudowany na placu Gerberplatz. Był przeznaczony do suszenia skór.

Teatry

Państwowy Teatr Szwabii

Memmingen słynie z tradycji teatralnych. Prezentują się tutaj od średniowiecza. W 1803 r. Powstał teatr miejski w dawnej Zbrojowni - dziś jest to Państwowy Teatr Szwabii (Landestheater Schwaben).

Od późnych lat siedemdziesiątych W mieście działa teatr kabaretowy.

Muzea

Muzeum miejskie

W późnobarokowym pałacu Hermana (Hermansbau) (1766), na Herrenstrasse, znajduje się muzeum poświęcone historii Memmingen (Stadtmuseum).

Kunsthalle

W dawnym budynku poczty niedaleko dworca znajduje się Kunsthalle Art Hall (MEWO Kunsthalle), w którym odbywają się wystawy prac od XX do XXI wieku.

Miłośnicy kultury religijnej powinni odwiedzić muzeum w barokowym kompleksie klasztoru kartezjańskiego.

Zabawa i święta

Dzień Rybaka

W kościołach św. Marcina i św. Józefa odbywają się znane na całym świecie koncerty organowe.

W maju Memmingen świętuje kolorowy Festiwal Kwiatów.

Impreza dla dzieci Stängele rozpoczyna się przed wakacyjną przerwą. Ta tradycja ma ponad 400 lat: historia „szkolna” Memmingen sięga 1571 roku. Program obchodów nie zmienił się od 1802 roku. Odbywają się wspólne nabożeństwa, następnie okrągłe tańce i śpiewanie na placu, kreatywne konkursy na stadionie, nagradzanie najlepszych studentów.

Najbardziej zabawnym lokalnym świętem jest Dzień Rybaka Fischertaga, obchodzony pod koniec lipca. Rdzenni mieszkańcy przybywają do kanału Stadtbach, aby złowić pstrąga hodowlanego. Impreza rozpoczyna się w piątek wieczorem. Marktplatz Square to historyczne miejsce, w którym serwowane są przekąski i piwo. Wędkowanie rozpoczyna się wcześnie rano od uroczystego marszu, a kończy o 10 rano. Jury podsumowuje, nagradza udanych rybaków, przyznaje tytuł „Fish King”.

Co cztery lata odbywa się tu Festiwal Wallensteina - historyczna rekonstrukcja wydarzeń z 1630 roku. Jasny festiwal gromadzi do 4500 widzów i uczestników.

W Memmingen możesz pograć w tenisa, squasha, badmintona, odwiedzić basen z podgrzewaną wodą lub lodowisko Eissporthalle i wziąć udział w lekcjach mistrzowskich w klubach tanecznych.

Transport

Lotnisko Memmingen

Lotnisko Memmingen

Cztery kilometry od miasta znajduje się lotnisko - Flughafen Memmingen, które obsługuje zarówno regularne loty, jak i czarterowe, głównie tanie linie lotnicze. W tym latały samoloty rosyjskiej linii lotniczej „Victory”.

Z lotniska Memmingen można dostać się do miasta autobusem 2 lub 810/811. Rozkład jazdy autobusów z lotniska Allgäu do Memmingen ZOB (Bahnhof) znajduje się tutaj.

Bilety kosztują 3 €. 10 minut jazdy

Transport samochodowy

Memmingen jest węzłem komunikacyjnym Górnej, Środkowej Szwabii i regionu Allgäu w południowych Niemczech.

Miasto jest dogodnie położone na skrzyżowaniu A7 Ulm - Füssen - Austria (Ulm - Füssen - Österreich) i A96 Monachium - Lindau - Szwajcaria (München - Lindau - Schweiz), a także dróg federalnych B300 Augsburg - Memmingen (Augsburg-Memmingen) i B312 Memmingen - Reutlingen (Memmingen - Reutlingen). Miasto ma trzy opcje obwodnic.

Z transportu publicznego jest tylko 6 linii autobusowych w mieście. Betonowe ścieżki rowerowe. Na starym mieście deptaki zajmują około 1 km.

Transport kolejowy

Stacja Memmingen

Memmingen ma dworzec kolejowy (Bahnhof Memmingen). Krzyżują się tu linie kolejowe Monachium - Lindau i Ulm - Oberstdorf; przechodzi trasę z Monachium do Zurychu.

Co zobaczyć w okolicy

Neuschwanstein

Turystom proponowane są spacery u podnóża Alp: ponad 60 szlaków turystycznych zostało wytyczonych w okolicy i alpejskich wioskach regionu Allgäu.

Możesz odwiedzić opactwo benedyktynów w miejscowości Ottobeuren - jest otwarty oddział galerii państwowej bawarskiej kolekcji obrazów.

23 km na północny wschód od Memmingen znajduje się miasto Babenhausen z ogromnym średniowiecznym zamkiem.

Popularny kurort Bad Grenenbach znajduje się 14 km na południe od Memmingen.

W promieniu około 100 km znajdują się miasta Ulm, Monachium, Augsburg, a także Jezioro Bodeńskie, zamki Neuschwanstein, Hohenschwangau i Linderhof.

Obejrzyj wideo: Sightseeing in Memmingen in GERMANY (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej