Kultura

Film „Wielka piękność” otrzymał Złoty Glob 2014

W Los Angeles, podczas 71. Złotego Globu, wyłoniono najlepsze filmy roku. Nazwiska laureatów w 25 nominacjach stały się znane zeszłej nocy.

Nagroda „Najlepszy film zagraniczny” udał się do włoskiego reżysera Paolo Sorrentino (Paolo Sorrentino) za niesamowitą taśmę „Wielka piękność” („La grande bellezza”).

Film obejrzał konkurentów, takich jak Francuz Abdelatif Keshish „Life Adele”taśma „Przeszłość”, w reżyserii Irańczyka Azgara Fakhardiego, Polowanie Thomasa Winterberga (Dania) oraz twórczość jego japońskiego kolegi Hajayo Miyazakiego, który zaprezentował publiczności animowany film Wiatr rośnie.

Stojąc na scenie eleganckiego hotelu Beverly Hills z statuetką festiwalową Sorrentino pośpieszył, by podziękować wszystkim za wsparcie i zwycięstwo: „Dziękuję. Dziękuję Hollywood Foreign Press. Dzięki moim przyjaciołom Umberto, Nicola, Toni, Viola, Daria, Davide, Luca. I dzięki mojej żonie Danieli i moim dzieciom, Annie i Carlo. Dzięki Włochom. To szalony, ale piękny kraj. Wielkie dzięki. ”

Jak wcześniej stwierdził Sorrentino, jego film poświęcony jest jego przyjacielowi Giuseppe d'Avanzo, który zmarł podczas kręcenia filmu.

Prestiżowa nagroda Golden Globe Award nie była przyznawana włoskim reżyserom i ich filmom od ponad 14 lat.

W 1989 roku taśma została uznana za najlepszy zagraniczny film roku. „Nowe kino” Paradiso ” („Nuovo cinema Paradiso”), nakręcony przez słynnego Giuseppe Tornatore (Giuseppe Tornatore).

Później film otrzymał Oscara, a także był laureatem Festiwalu Filmowego w Cannes. Niestety film Sorrentino nie będzie mógł zakwalifikować się do Oscara - jego premiera odbyła się później niż w terminie wyznaczonym przez Akademię Filmową.

Jeśli chodzi o innych zdobywców Złotego Globu, najlepszym dramatem minionego roku był film w reżyserii Steve'a McQueena „12 lat niewolnictwa”, który opowiada o prawdziwej i porywającej historii Afroamerykanów, którzy zostali sprzedani do niewolnictwa w USA.

Tytuł najlepszego filmu komediowego otrzymał obraz American Scam w reżyserii Davida O'Russella. Leonardo di Caprio został uznany za najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu za rolę w Wilku z Wall Street, a Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club) odebrał nagrodę dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym.

Pierwsza Nagroda Złotego Globu została przyznana po raz pierwszy w 1944 roku i od tego czasu nagradzani są w niej najlepsi reżyserzy, filmy i aktorzy z roku na rok. Zwycięzcy są określani na podstawie głosowania 90 międzynarodowych dziennikarzy mieszkających w Hollywood. Wielu twierdzi, że nagroda Golden Globe jest tak prestiżowa jak słynny Oscar. Od 1950 r. Nagrodą były „najlepsze filmy w języku innym niż angielski”. W tym samym roku ten honorowy tytuł otrzymał włoski obraz „Złodzieje rowerów” („Ladri di biciclette”) w reżyserii Vittorio de Sica.

Nominacja „Najlepszy film obcojęzyczny”, w której zwyciężył Sorrentino, pochodzi z 1987 roku. Wcześniej nagroda nosiła tytuł „Najlepszy film zagraniczny”. Dziś najlepsze taśmy nakręcone w innym języku niż angielski mogą wziąć udział w nominacji do tej nagrody.

Przez lata włoscy reżyserzy otrzymywali tę nagrodę honorową. Tak więc w 1966 roku Federico Fellini zdobył nominację do swojej pierwszej kolorowej taśmy Giulietta degli spiriti. 1978 odniósł sukces dla słynnego włoskiego reżysera Ettore Scoli (Ettore Scola) za film „Niezwykły dzień” („Una giornata particolare”). I wreszcie, jak wspomniano wcześniej, w 1989 r. Nagroda powróciła do kraju: przyniosła Giuseppe Tornatore.

Obejrzyj wideo: Pies pogryzł Joannę Krupę! Kuba Wojewódzki (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej