Włochy dla wszystkich

Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo - „Fabryka tłoczenia gwiazd”

Włoska prasa twierdzi, że kariera każdego włoskiego artysty zaczyna się w San Remo. W swojej historii Włoski Festiwal Piosenki w San Remo stał się odskocznią do świata muzyki i sławy dziesiątek młodych talentów. Adriano Celentano, Toto Cutugno, Eros Ramazotti, Andrea Bocelli, Laura Pausini i inne gwiazdy włoskiej muzyki pop zasłynęły tuż po wygraniu festiwalu w San Remo.

Historia Włoskiego Festiwalu Piosenki w San Remo

Historia festiwalu rozpoczęła się w 1951 roku w San Remo Casino i była konkursem między dwoma wykonawcami o najlepszą włoską piosenkę. Dzięki kanałowi radiowemu Rai Radio1 (włoski: Rai Radio 1), który zgodził się na transmisję na żywo, publiczności spodobał się konkurs, który dał mu „bilet do życia”.

Historia Włoskiego Festiwalu Piosenki w San Remo rozpoczęła się w 1951 roku

Ponadto jego historia rozwija się szybko. W 1955 r. Festiwal zaczyna być transmitowany na żywo na kanale RAI1 (włoski: RAI 1), co z kolei przyczynia się do jeszcze większej popularności. W latach 70. trzeba zbudować salę koncertową, która pomieści wszystkich, zwłaszcza że podczas festiwalu miasto San Remo staje się centrum życia kulturalnego zarówno dla mieszkańców, jak i turystów zagranicznych. I w 1977 roku główna scena Festiwalu Piosenki Sanremo przez dziesięciolecia stał się Ariston Theatre, położony w samym centrum miasta.

Przez lata Festiwal był transmitowany w całej Europie i od kilku dni stał się głównym wydarzeniem włoskich mediów. Rzeczywiście, w programie pokazowym, wraz z młodymi i nieznanymi wykonawcami, którzy próbują tylko złapać swojego „ptaka szczęścia”, mistrzowie popu, filmu i telewizji osiągnęli już wszystkie wyżyny.

Miasto San Remo

Ważną rolę w trwającej dekady popularności festiwalu odgrywa samo miejsce. Włoska miejscowość San Remo od dawna słynie z niezwykle łagodnego klimatu, wykwintnej architektury, rozwiniętej infrastruktury i komfortowych warunków do wypoczynku. Pole golfowe, malownicze parki jeździeckie, regaty żeglarskie, obserwacja delfinów lub zajęcia nurkowe - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Ze względu na ogromną liczbę parków z egzotycznymi kwiatami i roślinami Włosi często nazywają San Remo - „miastem kwiatów”. W każdą ostatnią niedzielę marca dziesiątki tysięcy turystów przyjeżdżają tutaj na festiwal kwiatów (włoski: Sanremoinfiore). Przedstawiciele wszystkich regionów Włoch rywalizują na „Flower Parade” w San Remo o tytuł najlepszej kompozycji kwiatowej festiwalu.

Dziesiątki tysięcy turystów gromadzą się na Flower Parade w San Remo

Miasto znajduje się zaledwie 25 km od granicy z Francją, więc wielu turystów spędzających wakacje w Nicei lub Cannes podczas festiwalu piosenki jest zwykle wśród swoich widzów, ponieważ wśród gości można zobaczyć niesamowitą liczbę gwiazd i światowej sławy. I możesz podzielić się swoimi wrażeniami na temat tego, co widziałeś, jeśli chcesz, w restauracjach w Monako, zwłaszcza od San Remo po Księstwo - rzut kamieniem.

Miejscem festiwalu jest Teatr Ariston

Położony w samym sercu miasta na Corso Matteotti, w ciągu roku teatr jest najczęściej wykorzystywany jako kino. Składa się z sześciu sal, z których największa - Ariston Hall - pomieści 1909 widzów. To tutaj od 1977 roku co roku odbywa się najważniejszy Festiwal Piosenki we Włoszech. Drugim pomieszczeniem, również znajdującym się na parterze, jest Ritz (włoski Ritz) dla maksymalnie 390 osób. A na górze, w 4 pokojach pod dachem może pomieścić około 400 dodatkowych widzów.

Główną sceną festiwalu od wielu dziesięcioleci był Teatr „Ariston”

Wszystkie pokoje teatr „Ariston” wyposażone w najnowszą technologię i spełniają europejskie standardy, dlatego często odbywają się tu pokazy filmowe, przedstawienia teatralne, konferencje, wystawy, różne programy koncertowe i programy rozrywkowe.

Daty Festiwalu

Pierwszy lokalny włoski konkurs piosenki, który zapoczątkował słynny Festiwal Piosenki Sanremo, odbył się pod koniec stycznia 1951 roku. Dlatego wszystkie kolejne programy festiwalowe zaczęły się także odbywać zimą, jednak z chłodniejszego stycznia na cieplejsze miesiące - pod koniec lutego - na początku marca.

Daty festiwalu w San Remo bywają zmienne, ponieważ często daty te zależą bezpośrednio od rozwiązania problemów związanych z jego finansowaniem. A organizatorzy festiwalu są zmuszeni dostosować się do dni wolnych od filmowania i koncertów w napiętym harmonogramie gwiazd, którzy biorą udział w programie festiwalu. Aby nie być bezzasadnym, Blogoitaliano zebrał się Terminy festiwalu w San Remo w ciągu ostatnich kilku lat:

2008 - 25 lutego - 1 marca

2009 - 17–21 lutego

2010 r - 16-20 lutego

2011 r - 15-19 lutego

2012 - 14-18 lutego

Bilety

Tradycyjnie festiwal San Remo trwa pięć nocy. Wraz z młodymi wykonawcami biorącymi udział w programie konkursowym włoskie i światowe gwiazdy popu biorą udział w koncertach, więc popyt na bilety jest dość duży. Pod tym względem organizatorzy nie sprzedają pojedynczych biletów, lecz subskrypcje, które uprawniają do uczestnictwa we wszystkich pięciu programach koncertowych.

Sprzedaż biletów okresowych na Festiwal Piosenki San Remo zwykle rozpoczyna się na początku stycznia, a ich koszt w ciągu ostatnich dwóch lat (2010 i 2011) nie zmienił się i wynosi tylko 520 euro za abonament.

Bilety na poszczególne programy koncertowe można kupić tylko wtedy, gdy nie są sprzedawane wszystkie bilety sezonowe. Z reguły takie bilety pojawiają się w kasie sali koncertowej Ariston nie wcześniej niż 2 dni przed wydarzeniem. Jeśli masz szczęście i w kasie są „dodatkowe” bilety, melomani będą mieli przyjemność z prawie 180 euro za 1 bilet.

Ciąg dalszy nastąpi ...

Obejrzyj wideo: VII Festiwal Piosenki Włoskiej Canzoni dItalia San Sopocka Remo (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy dla wszystkich, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej