Miasta Włoch

9 niezwykłych muzeów w Rzymie z bezpłatnym wstępem

Wraz ze słynnymi muzeami w Rzymie, gdzie bilety latają jak ciepłe bułeczki, w Wiecznym Mieście są również bezpłatne, ale nie mniej interesujące. Na przykład Muzeum Dusz w Czyśćcu, Napoleon, sprzęt wojskowy, a nawet mur. Podróżni nawet nie podejrzewają istnienia wielu z nich, ale tymczasem ich wizyta może znacznie zwiększyć wrażenia z podróży. Właśnie dlatego BlogoItaliano postanowił poświęcić im osobny artykuł.

Villa Borghese

Wybierz się na spacer po Villa Borghese, parku krajobrazowym na wzgórzu Pincho. Tutaj wśród sosen i magnolii znajduje się wiele pięknych fontann i starożytnych posągów. Jest małe jezioro z ładną wyspą. Znajduje się w parku w oranżerii Muzeum Sztuki Współczesnej Carlo Bilotti (Museo Carlo Bilotti) z kolekcją obrazów i rzeźb, a także zoo, ogrodem botanicznym i kilkoma muzeami.

Muzeum Sztuki Współczesnej Carlo Bilotti

Tutaj, w Villa Borghese, możesz odwiedzić dom-muzeum Pietro Canonica (Museo Pietro Canonica), chociaż wstęp wolny dotyczy wyłącznie wystawy stałej. Pietro Canonic (1869–1959) jest znanym włoskim rzeźbiarzem, artystą i kompozytorem, który przekazał wszystkie swoje dzieła państwu.

Grupy rzeźbiarskie i pomniki monarchów i szlachty arystokracji są zainstalowane w Anglii, Turcji, Iraku, Włoszech i Rosji. Eksponaty muzeum były nie tylko licznymi pracami autorskimi Canona, ale także zabytkowymi meblami, flamandzkimi gobelinami i obrazami artystów z Piemontu (XIX wiek).

Możesz dostać się do Villa Borghese, wchodząc po schodach słynnego Schody Hiszpańskie lub z Piazza del Popolo, zgodnie ze znakami.

Oficjalna strona Muzeum Carlo Bilotti: museocarlobilotti.it

Oficjalna strona Muzeum Pietro Canonica: museocanonica.it

Na terenie Villa Borghese znajduje się również jedno z najbardziej niedostępnych muzeów w Rzymie - Galeria Borghese. Bardziej szczegółowo o niej, a także o słynnej kolekcji, którą BlogoItaliano napisał w osobnym artykule.

Ważne! W kasie galerii Borghese często nie można kupić biletów w dniu wizyty. Dlatego lepiej zamówić je z wyprzedzeniem - przez Internet. Możesz to zrobić na tej stronie.

Panteon (Panteon)

Być może najbardziej znany z bezpłatnych zabytków Rzymu (chociaż język nie zamienia go w muzeum, nie mogliśmy milczeć). Zbudowany za panowania cesarza Augusta, dziś jest jedną z wizytówek stolicy Włoch. Słynna świątynia wszystkich bogów, która później stała się chrześcijańskim sanktuarium, jest także miejscem, w którym znajdują się groby słynnych Włochów, takich jak Rafał i król Wiktor Emanuel II.

Panteon Rzymski został zbudowany za cesarza Augusta około 2 tysiące lat temu

Pewnego razu BlogoItaliano poświęcił Panteonowi osobny artykuł, a ponadto „Świątynia Wszystkich Bogów” jest jednym z głównych punktów naszej trasy na niezależną wycieczkę po Rzymie przez 1 dzień. Jeśli jeszcze go nie oglądałeś, zalecamy zrobić to teraz. Trasa krok po kroku pozwala omijać najważniejsze rzeczy w Wiecznym Mieście, a także zawiera wiele ratunków i przydatnych wskazówek, które pozwolą ci zaoszczędzić dużo czasu i pomogą zobaczyć więcej, niż większość podróżnych ma do zrobienia.

Adres: Piazza della Rotonda (Piazza della Rotonda).

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 19.00.

National Academy of St. Luke (Accademia Nazionale di San Luca)

Odwiedź National Academy of St. Łukasz, znajduje się na placu o tej samej nazwie w budynku Palazzo Carpegna (XVI wiek). Dziś znajduje się galeria sztuki, w której można zobaczyć rzeźby i płótna mistrzów włoskich, francuskich i flamandzkich, z których większość pochodzi z XVII-XVIII wieku.

Zgromadzono tu rzeźby i płótna mistrzów włoskich, francuskich i flamandzkich.

Adres: Piazza dell'Academia di San Luca, 77.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.30

Oficjalna strona:accademiasanluca.it

Muzeum Hendrika Christiana Andersena

Idź do Hendrick Christian Andersen House Museum (nie myl go ze słynnym gawędziarzem). Hendrik Andersen to norweski rzeźbiarz, urbanista i malarz, który osiadł w Rzymie pod koniec XIX wieku i mieszkał w stolicy Włoch przez ponad czterdzieści lat. Dziś w jego willi w stylu Art Deco znajduje się muzeum z ciekawą kolekcją grafik, obrazów i rzeźb, które Andersen przekazał włoskiemu państwu.

Muzeum z ciekawą kolekcją grafiki, obrazów i rzeźb

Wiele jego prac powstaje z wyraźną erotyczną konotacją. Ludziom z poczuciem humoru na pewno się to spodoba, ale wrażliwe snoby i przyroda prawdopodobnie poczują się niezręcznie, biorąc pod uwagę zbyt szczere prace artysty.

Adres: Via Pasquale Stanislao Mancini, 20

Godziny otwarcia: wtorek-piątek od 9:30 do 18:30; Sobota-niedziela od 9:30 do 19:30

Oficjalna strona: museoandersen.beniculturali.it

Czyściec Muzeum Dusz (Museo delle Anime del Purgatorio)

Muzeum Dusz w Czyśćcu będzie interesujące dla miłośników mistyki. Nazywane jest jednym z najbardziej niezwykłych muzeów w Rzymie (i rzeczywiście całą starą kobietą w Europie) i jest bardzo popularne wśród turystów. To dziwne muzeum znajduje się w zakrystii Kościoła Najświętszego Serca Chrystusa (Sacro Cuore di Gesu 'in Prati). Budynek bazyliki, wykonany w stylu gotyckim, sam w sobie robi duże wrażenie, często nazywany jest miniaturową katedrą w Mediolanie.

Muzeum znajduje się w zakrystii Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypominającego katedrę w Mediolanie

Wszystkie eksponaty muzeum są oryginalne, przez wiele lat gromadziły się w całych Włoszech, wiele sprowadzono z Belgii i Niemiec. W sumie ponad sto artefaktów jest starannie strzeżonych przez duchownych Kościoła. Tutaj możesz zobaczyć odciski podeszew na deskach podłogowych, palcach i rękach pozostawionych przez dusze zmarłych na artykułach gospodarstwa domowego, papierze i tkaninach. Wszystko to interpretowane jest jako szczególny sposób na wypowiedzenie się z „drugiego świata” i proszenie żywych o modlitwę i pomoc.

Aby dostać się do tego muzeum w Rzymie, musisz skontaktować się z księdzem, który zawsze otworzy drzwi i pokaże wszystko, co jest tutaj. Chociaż wejście do lokalu jest całkowicie bezpłatne, niewielka darowizna na potrzeby kościoła jest zawsze mile widziana.

Adres: Via Ulpiano, 29. Sacro Cuore di Gesu 'w Prati. W odległości spaceru od zamku św. Angela

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 12.30 i od 17.00 do 19.00.

Teatr Muzeum Burcardo (Museo Teatrale del Burcardo)

Przedstawiciele zawodów kreatywnych i miłośników teatru z przyjemnością odwiedzą Muzeum Teatru Burcardo, otwarte dla publiczności od 1932 r. To rzymskie muzeum ma niesamowitą kolekcję kostiumów scenicznych, lalek lalek, plakatów, zdjęć i programów performatywnych, portretów włoskich aktorów, elementów dekoracji scenicznych , postacie postaci teatralnych w kostiumach z różnych epok i wiele innych.

Oto niesamowita kolekcja kostiumów scenicznych, lalek lalek, plakatów itp.

Większość eksponatów zgromadził Luigi Razi (1852–1918) - aktor i dramaturg, który poświęcił swoje życie teatrowi i studium jego historii.

Adres: Via del Sudario, 44. Palazzetto del Burcardo (Palazzo Burcardo XV wiek)

Muzeum jest otwarte: we wtorki i czwartki od 9.15 do 16.30.

Oficjalna strona: burcardo.org

Muzeum Napoleona (Museo Napoleonico)

Każdy, kto interesuje się osobowością legendarnego francuskiego dowódcy i cesarza, ma okazję odwiedzić Muzeum Napoleona, znajdujące się w pałacu Primoli, zbudowanym w XVI wieku. Jego eksponaty, znajdujące się w 13 pokojach, pomogą poznać bardziej nieznane i pikantne szczegóły dotyczące życia rodziny Bonaparte. W muzeum eksponowanych jest wiele przedmiotów osobistych, portretów, dokumentów, nagród i broni, jest też biżuteria, meble i porcelana. Przedstawiono tu nie tyle historię słynnej rodziny, co całą epokę.

Muzeum Napoleona przedstawia nie tyle historię słynnej rodziny, co całą epokę

Adres: Piazza di Ponte Umberto I. Palazzo Primoli. Od Placu Navona do muzeum jest tylko 5 minut spacerem, a od Zamku św. Spacer z Angelą zajmie nie więcej niż 10 minut.

Godziny otwarcia: wtorek - niedziela od 10.00 do 18.00.

Oficjalna strona: museonapoleonico.it

Muzeum Muru (Museo delle Mura)

To muzeum będzie interesujące dla miłośników starożytności, ponieważ mur zbudowany przez cesarza Aureliana w latach 271–275. AD aby chronić Rzym przed atakiem wrogów, był świadkiem wielu historii.

W czasach starożytnych ta potężna fortyfikacja z wieloma wieżami, lukami i podziemnymi korytarzami chroniła wszystkie siedem rzymskich wzgórz, a jej długość sięgała 19 km. Oczywiście przez tyle stuleci musiała przejść więcej niż jedną renowację, ale 12 km ścian, które przetrwały do ​​dziś, to prawdziwa relikwia. Aurelian Wall Museum znajduje się u bram St. Sebastian (Porta San Sebatiano) i zajmuje siedem pokoi. Znajdujące się w nich eksponaty opowiedzą historię starożytnego muru rzymskiego od starożytności i średniowiecza po współczesność.

Mur został zbudowany przez cesarza Aureliana w latach 271–275. AD

Adres: Via di Porta San Sebastiano (w pobliżu bazyliki Domine Quo Vadis).

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela od 9.00 do 14.00.

Oficjalna strona: museodellemuraroma.it

Muzeum Historii Wojskowości Muzeum Sprzętu Wojskowego (Museo Storico della Motorizzazione Militare)

Koneserzy samochodów retro w tym muzeum w Rzymie będą zachwyceni - gromadzone są tutaj wszystkie osiągnięcia włoskiego przemysłu od ponad stu lat: około trzystu samochodów, motocykli i około 60 jednostek pojazdów opancerzonych.

Wśród eksponatów znajdują się broń, próbki pocisków i pocisków, mundury, zestawy przyborów polowych itp. I chociaż główny nacisk w kolekcji kładziony jest na pojazdy wojskowe (od 1903 r.), Są też takie samochody, jak np. Sportowy ” Alfa Romeo „Tazio Nuvolari (pierwsza włoska załoga z silnikiem spalinowym), transport, przewożenie prezydentów itp.

Muzeum zawiera wszystkie osiągnięcia włoskiego przemysłu od ponad stu lat

Należy powiedzieć, że to muzeum nie jest dość zwyczajne, ponieważ znajduje się na terytorium bazy wojskowej i jest otwarte dla zwiedzających tylko w soboty. Możesz dostać się do punktu kontrolnego, gdzie będziesz musiał zostawić dokumenty (paszport lub prawa) na przepustkę, żołnierz wskaże drogę do muzeum.

Adres: południowe przedmieścia Rzymu - Cecinola, Viale dell'Esercito, 170.

Viale dell Eserchito, 170, Cecchignola 00143, Roma

Godziny otwarcia: sobota od 9.00 do 12.00. Przyjdź na otwarcie.

Bezpłatna niedziela: wakacyjne balony turystyczne

Od lipca 2014 r. Wszystkie muzea państwowe otrzymują bezpłatne zwiedzanie we Włoszech przez pierwszą niedzielę miesiąca. Zasada ta dotyczy tak znaczących obiektów, jak słynna Galeria Uffizi we Florencji, rzymskie Koloseum, Pompeje itp.

Na tym całym święcie życia jest tylko jeden nieprzyjemny niuans - ogromne linie. Dlatego jeśli zdecydujesz się odwiedzić muzeum w bezpłatną niedzielę, przyjdź tam wcześniej, najlepiej przed otwarciem.

Długie kolejki (choć oczywiście nieco mniej niż w wolną niedzielę) są charakterystyczne dla najpopularniejszych muzeów w stolicy Włoch, niezależnie od pory roku. Z tego powodu BlogoItaliano kilka lat temu sporządził listę najciekawszych muzeów w Rzymie, gdzie warto kupować bilety z wyprzedzeniem.

Wszystkie muzea omówione w tym artykule, a także inne główne atrakcje Rzymu, można znaleźć w naszym mobilnym przewodniku po Rzymie na iPhone'a, który działa nawet bez Internetu. Pamiętaj, aby obejrzeć poniższy film, w jaki sposób ta aplikacja może ułatwić nawigację w Rzymie. Zwłaszcza jeśli przybywasz do Wiecznego Miasta po raz pierwszy:

Wyświetl aplikację w App Store ›››

Nawiasem mówiąc, jeśli właśnie w tym momencie planujesz podróż do Włoch, zapisz się na bezpłatnym kursie BlogoItaliano, gdzie udostępniliśmy wiele przydatnych hacków, dzięki którym Twoja podróż będzie jeszcze bardziej interesująca.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny, zapisz go. udostępnij w sieciach społecznościowychaby nie stracić.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować
Nauka

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować

Były kapitan statku Costa Concordia, który został zniszczony u wybrzeży włoskiej wyspy Giglio, prawdopodobnie z jego winy, prowadzi wykład na Uniwersytecie Rzymskim na temat „rozwiązywania problemów”. Jest mało prawdopodobne, aby kapitan statku wycieczkowego Costa Concordia był spokojny i spokojny, kiedy jego statek dosłownie zatonął u wybrzeży wyspy Giglio w grudniu 2012 roku.
Czytaj Więcej
Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie
Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią.
Czytaj Więcej
Kim byli mieszkańcy Pompejów?
Nauka

Kim byli mieszkańcy Pompejów?

Po 1900 latach ofiary wybuchu wulkanu we włoskim mieście Pompei (Pompei) „pojawiły się” wśród ogółu społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilku lat włoscy archeolodzy starannie zeskanowali i szczegółowo odnowili szczątki 86 osób, które zginęły podczas erupcji Vesuvio w 79 rne.
Czytaj Więcej
Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog
Nauka

Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog

Ostatni Oscar Innowacji w Berlinie przeszedł materiał opracowany przez włoskich naukowców i umożliwiający oczyszczenie miejskiego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych. Według twórców 1000 m2 takiego cementu odpowiada 80 drzewom zimozielonym 17 czerwca 2014 r. Berlin zamieni się w stolicę innowacji. Niemieckie miasto będzie gospodarzem nagrody European Inventor Award Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), czyli innymi słowy Akademii Innowacji Technologicznych.
Czytaj Więcej