Turystyka

Najgłębszy basen na świecie otwiera się w pobliżu Wenecji

W basenie Y-40 w Montegrotto każdy będzie miał okazję pływać w gigantycznym cylindrze z wodą termalną o głębokości 40 metrów.

Kopanie wykopu zakończyło się zaledwie przedwczoraj, 19 grudnia, kiedy osiągnięto symboliczny znak - 40 m. I zgodnie z planem, na wiosnę goście będą mogli poczuć, jak to jest pływać na takiej głębokości. To naprawdę będzie basen. Ale nie jest to zwykły basen, ale najgłębszy na świecie: 7 metrów głębiej niż Nemo33 w Brukseli. I to tylko pół godziny od Wenecji lub 10 km od historycznego centrum Padwy: basen znajduje się w czterogwiazdkowym hotelu Millepini w uzdrowisku Montegrotto Terme.

Rekordzista nie zostanie uwzględniony w Księdze Rekordów Guinnessa 2014 tylko z jednego powodu: po prostu nie będzie miał czasu, aby się tam dostać, ponieważ tegoroczna edycja postanowiła zbiegać się z Bożym Narodzeniem i drukować w nadchodzących dniach.

„Wkrótce zespół powinien przyjechać z Londynu, aby ocenić głębokość, ale już oczekują rekordu: nasza pula jest najgłębsza na świecie, będziemy w edycji Księgi Rekordów Guinnessa 2015”, powiedział architekt projektu Emanuele Boaretto.

Jego basen nazwano Y-40, gdzie Y pochodzi od tradycyjnego oznaczenia osi odciętych i rzędnych: oś pionowa, sama rzędna (jeśli ktoś nie pamięta układu współrzędnych), jest używana do wskazania głębokości. Powierzchnia wody wynosi 21 x 18 m. Basen składa się z „normalnej” części (że tak powiem o głębokości 10 metrów) i cylindrycznego przedziału za nią, rodzaju rurki zanurzającej się na głębokość 40 mi zawierającej objętość wody około 4300 m3. Ponadto woda tutaj jest termiczna ze stałą temperaturą 32-34 stopni, a zejście jest oświetlone reflektorami punktowymi. „Konstrukcja będzie absolutnie bezpieczna. Podczas kopania wykopu przeszliśmy przez różne warstwy i typy gleby, ale wszystkie zapewniają doskonałe wsparcie dla naszego basenu”.

Oprócz basenu powstanie tu akwarium: ogromne szklanki i wiszący most (nawiasem mówiąc, również wyjątkowy w swoim rodzaju) pozwolą odwiedzającym obserwować płetwonurków schodzących w głąb wód. Lub ląd - zależy od tego, na którą stronę patrzeć.

Nad projektem pracowało kilka zespołów specjalistów z różnych dziedzin. „Mówimy tutaj o znaczącej współpracy między architektami i inżynierami. W projekcie wzięło udział ponad dwadzieścia różnych firm, skupiając około 200 osób. Do tego stopnia, że ​​płytki zostały specjalnie dla nas opracowane, ponieważ na takiej głębokości ciśnienie osiąga 4 atmosfery „ Innymi słowy, 1 centymetr kwadratowy płytki podlega naciskowi 4 kilogramów.

Basen stanie się rajem dla płetwonurków i wszystkich nurków. Organizowane będą tutaj specjalne kursy i jeszcze więcej: we włoskim nurku Umberto Pelizzari, włoski nurek, który ustanowił rekordy świata we wszystkich możliwych dyscyplinach nurkowania. On i jego koledzy będą koordynować metodologię szkolenia nurkowania. Ale każdy, kto może mieć na to odwagę, może spróbować zanurzyć się w głębiny.

Obejrzyj wideo: Ballada o cyckach Wojtek Szumański (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Bazylika Maksencjusza i Konstantyna w Rzymie
Rzym

Bazylika Maksencjusza i Konstantyna w Rzymie

Bazylika Maksencjusza i Konstantyna (Basilica di Massenzio) jest budowlą, jedną z ozdób Forum Romanum (Forum Romanum), przewyższającą w swojej skali wszystko, co zostało zbudowane w różnych stuleciach. Historia W 308 r. Budowę bazyliki rozpoczęto na rozkaz cesarza Maksymenta. Bazylika miała cel cywilny, planowano w niej umieścić prefekturę miasta, jednocząc wszystkich przedstawicieli administracji rzymskiej.
Czytaj Więcej
Plac Republiki w Rzymie
Rzym

Plac Republiki w Rzymie

Plac Republiki (Piazza della Repubblica) w Rzymie jest znaną atrakcją turystyczną o ciekawej historii. Jednocześnie jego nowoczesne rozwiązanie kompozycyjne jest uważane za standard form architektonicznych nowego czasu. Przez wiele lat ta część miasta pozostaje ulubionym miejscem wypoczynku zarówno rdzennej ludności, jak i gości włoskiej stolicy.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese w Rzymie
Rzym

Galeria Borghese w Rzymie

Galeria rzymska Borghese (Galleria Borghese) jest godnym miejscem dla wybitnych wartości kulturowych Włoch. Jest to część bogatego dziedzictwa pozostawionego przez włoskiego szlachcica Scipio Borghese (Scipione Borghese). Ogromny park w stylu rzymskim i wspaniała willa Kardynała Hedonisty przez wiele lat była pełna dzieł sztuki.
Czytaj Więcej
Forum cesarza Trajana w Rzymie
Rzym

Forum cesarza Trajana w Rzymie

Forum Trajana (Foro di Traiano) to wspaniały budynek i zabytek historyczny położony w centralnej części Rzymu, w pobliżu Piazza Venezia. Budowa tego pomnika architektonicznego rozpoczęła się w 106 r., Krótko po zwycięstwie cesarza Trajana nad Dacią (forum zostało zbudowane na cześć tego wydarzenia), zakończona 1 stycznia 112 r.
Czytaj Więcej