Regiony Włoch

Kiedy jechać do Wenecji

Przy planowaniu podróży do Wenecji czas ma ogromne znaczenie. Należy wziąć pod uwagę pogodę, festiwale i, oczywiście, acqua alta (wysoką wodę), z której słynie Wenecja, aby nie zepsuć wrażenia z wizyty.

Podczas świąt majowych Wenecja jest szczególnie zatłoczona. W tej chwili piękna pogoda na zwiedzanie miasta, ale jednocześnie najgorszy okres pod względem ogromnej liczby turystów.

Pogoda w Wenecji i wysokiej wodzie

Z przyczyn pogodowych najlepszy czas na wizytę w Wenecji - Jest to późna wiosna i początek lata (pogoda w Wenecji na miesiące). Jednak drugą stroną medalu jest to, że wiele osób wie o tych datach.

To z kolei determinuje przeludnienie miasta przez turystów z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami: ceny są wysokie, tanie hotele są pełne, a we wszystkich najciekawszych miejscach są długie kolejki (pisaliśmy tutaj, jak tego uniknąć, kupując bilety do muzeów weneckich online).

Późną jesienią Wenecja zwykle ma mniej turystów

Pod koniec lata sytuacja jest podobna, chociaż w tym czasie pogoda może być wyjątkowo gorąca, kanały wydzielają niezbyt przyjemny zapach, a komary objawiają się jak prawdziwe wampiry.

Jesienią wiele z tych czynników znika w tle, ale zwiększa się prawdopodobieństwo wzbogacenia twojego doświadczenia lub, w bardziej zrozumiałym języku, powódź. Od października do stycznia w Wenecji prawdopodobieństwo powodzi jest większe niż kiedykolwiek w ciągu roku, choć w większości te ostatnie mogą się zdarzyć w dowolnym momencie.

Z drugiej strony powódź może mieć charakter filozoficzny. Pomimo tego, że mogą znacznie skomplikować zwiedzanie, jest to niezwykłe i pełne wrażeń doświadczenie turystyczne, które na długo zapamiętacie.

Ponadto przed zaplanowaniem podróży należy wziąć pod uwagę położenie geograficzne Wenecji - położenie na północy kraju nad Morzem Adriatyckim określa dłuższą zimę niż w południowych regionach Włoch.

Możesz mieć szczęście z pogodą w Wenecji, nawet w głębokim okresie poza sezonem

Dlatego zwiedzanie Wenecji zimą ma swój urok dla podróżników z ograniczonym budżetem - ceny są niższe, a tłumy mniejsze. Jednak przenikliwy wiatr z morza i wilgoć mogą być osiągnięte nawet przez tych, dla których najważniejszym czynnikiem jest budżet na zwiedzanie. Na szczęście wszystkie te przeciwności są z reguły już za początkiem najważniejszego wydarzenia roku dla wszystkich Wenecjan - karnawału.

Festiwale weneckie

Miasto słynie z kilku wydarzeń roku, które warto odwiedzić, i Karnawał wenecki - jeden z nich obchodzony jest corocznie w lutym lub marcu (lista dat karnawałów 2010-2020). Przez dwutygodniowe imprezy kostiumowe miasto jest zatłoczone przez turystów, ale warto wziąć udział w wydarzeniu, aby znieść ewentualne niedogodności.

Innym popularnym wydarzeniem jest Wielkanoc, która w większości przypadków jest punktem wyjścia do wysokiego sezonu turystycznego w mieście.

Powodzenia w Wenecji podczas karnawału

Ponadto każdego roku w Wenecji odbywa się słynny festiwal sztuki - Biennale. Z wielkim autorytetem weneckie Biennale przypomina igrzyska olimpijskie w sztuce. Każdorazowo przyciąga do Wenecji uczestników z całego świata, a także dziesiątki tysięcy widzów spragnionych zaspokojenia głodu kulturowego.

Biennale w Wenecji odbywa się między czerwcem a listopadem, aw ciągu lat niewątpliwie Wenecję będzie bardziej zatłoczoną niż zwykle.

Kolejnym letnim wydarzeniem, które warto odwiedzić Festa del Redentore (Festa del Redentore), która wypada w trzeci weekend lipca. Centrum tego religijnego święta stanowi kościół Il Redentore (Zbawiciela), który znajduje się na wyspie Judecca, naprzeciwko Piazza San Marco. Święto obchodzone jest mostem pontonowym nad kanałem, ucztą, fajerwerkami i regatami gondolierskimi.

Ciekawe artykuły o Wenecji

Obejrzyj wideo: Pakuj Plecak i rób zdjęcia! Fotowyprawa do Wenecji! . AgnieszkaMP Vlog (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej