Turystyka

Turnieje rycerskie odbędą się we Włoszech we wrześniu

Piękne Włochy powrócą ponownie w średniowieczu we wrześniu. W całym kraju odbędą się liczne turnieje i festiwale potyczek.

Montagnana, 5-7 września

 Wszystkim miłośnikom średniowiecza zaleca się udanie się do włoskiego starożytnego miasta Montagnana, które znajduje się w pobliżu Padwy (Padova). W dniach od 5 do 7 września odbędzie się wydarzenie o nazwie Palio. Organizatorzy wydarzenia od dawna mówią, że program festiwalu przewiduje kolację w średniowiecznym zamku otoczonym dzielnymi rycerzami i uroczymi szlachetnymi damami, podpalenie średniowiecznej fortecy, a także zawody i jazdę konną. Możesz sprawdzić koszt biletów na różne wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu, a także określić sposób dojazdu do Montagnan na oficjalnej stronie internetowej: www.palio10comuni.it.

San Martino di Lupari, 6-7 września

Festiwal Palio del Lupi odbędzie się w mało znanym włoskim mieście San Martino di Lupari w dniach 6-7 września. Przez dwa dni miasto zamieni się w arenę występów mistrzów ulicznych, a także zawodów średniowiecznych wojowników i rycerzy. Oprócz okularów organizatorzy zadbali również o „chleb” - każdy odwiedzający będzie mógł spróbować lokalnych potraw starannie przygotowanych przez miejskie hostessy. Wejście do Palio del Lupi jest bezpłatne.
Oficjalna strona festiwalu: www.prosanmartino.it.

Arezzo, 7 września

Na głównym placu przytulnego miasteczka Arezzo (Arezzo) odbędzie się pełnoprawny rycerski turniej kostiumowy „Bitwa z Saracenami” (Giostra del Saracino). Ośmiu jeźdźców z różnych dzielnic miasta dowie się, który z nich jest najlepszy ze wszystkich włóczni. Koszt biletów na spektakl waha się od 4 do 60 euro, w zależności od położenia miejsc na podium. Bilet będzie można kupić tylko w dniu bitwy, ale nierezydenci i zagraniczni goście miasta są zaproszeni do rezerwacji z wyprzedzeniem (rejestracja elektroniczna jest czynna do 29 sierpnia).
Oficjalna strona turnieju: www.giostradelsaracinoarezzo.it

Monselice, 7 września - 1 października

Przez prawie miesiąc w malowniczej miejscowości Monselice odbędzie się seria wydarzeń poświęconych Turniejowi Rycerskiemu (Giostra della Rocca) na zamku. Uczestnicy turnieju będą mogli w pełni doświadczyć prawdziwego ducha średniowiecza w Monselicach, grając w szachy z żywymi postaciami, wędrując po średniowiecznych targach, a także rywalizując w łucznictwie. Wejście na terytorium festiwalu jest bezpłatne. Harmonogram wydarzeń odbywających się w ramach festiwalu, a także wszelkie inne informacje na jego temat można znaleźć tutaj: www.giostradellarocca.it

Obejrzyj wideo: UNIEJÓW PODBIJA EUROPĘ Z MIASTAMI PARTNERSKIMI - (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej