Trentino - Alto Adige

Corvara in Badia - ośrodek narciarski we Włoszech

Corvara in Badia to skromny ośrodek narciarski położony w regionie Trydent-Górna Adyga w północno-zachodnich Włoszech. Czai się wśród Dolomitów i jest połączony z pięcioma sąsiednimi wioskami jednym systemem kolei linowych: La Villa, San Cassiano, Pedraces i La Val. Razem tworzą ośrodek Alta Badia - część globalnego, największego we Włoszech i całego regionu narciarskiego Dolomiti Superski.

Funkcje ośrodka

Corvara to miejsce dla miłośników „narciarstwa plażowego” - wygodnego zjazdu na cichych stokach. Niemal nierealna przyjemność ze zejścia ze stoków uroczej urody przysługuje każdemu, kto miał szczęście tu być. Skomplikowane obszary, które nagle pojawiają się na stokach, przyjemnie łaskoczą nerwy narciarzy średniego poziomu.

Wyrafinowani profesjonaliści i doświadczeni amatorzy znajdą w Alta Badia kilka godnych utworów, po odnotowaniu na nich mogą poprawić swoje umiejętności w dowolnym z 12 ośrodków Dolomiti Superski. Corvara, jako część tego narodu narciarskiego, z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Ośrodek pozwala na maksymalne wykorzystanie jazdy na nartach we Włoszech i jednocześnie cieszyć się komunikacją z naturą.

Minusem ośrodka jest wzrost cen, ale wszystko, co dobre, jest warte swojej ceny.

Sezon przedsezonowy, średniozaawansowany i wysoki

Narciarstwo na stokach Alta Badia rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa do początku kwietnia. Istnieją dwa sezony w strefie Dolomity-Superski, które określają politykę cenową: średni (sezon barku) i wysoki (sezon wysoki). Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

 1. Przedsezon: 26 listopada - 24 grudnia. W tej chwili prawie nie ma prawdziwego śniegu, trasy są przetwarzane przez armatki śnieżne, dolne odcinki stoków. Jest niewielu turystów, ceny karnetów narciarskich, mieszkania i wyżywienie są najniższe, nigdzie nie ma kolejek.
 2. Sezon główny: 25 grudnia - 7 stycznia. W Europie, Boże Narodzenie, mieszkańcy sąsiedniej Austrii, okoliczne miasta Włoch spędzają tutaj ferie zimowe. Przy kluczowych windach ustawiają się kolejki. Wiele osób w restauracjach i hotelach. Cóż, oczywiście, ceny nie powinny zaskakiwać tych, którzy przyjechali tu na wakacje.
 3. Sezon średniozaawansowany: 8 stycznia - 4 lutego: prawdziwy śnieg jest wszędzie: na dachach malowniczych tyrolskich domów, na leśnych zboczach, na autostradach. Zimowe krajobrazy uniemożliwiają ukrywanie się kamer. Stoki są w doskonałym stanie i praktycznie nie ma kolejek. Wygodna jazda, niskie ceny.
 4. Sezon główny: 5 lutego - 18 marca. Sezon karnawałowy, doskonała jazda na nartach, świąteczny zgiełk, na stokach, przy wyciągach narciarskich, w restauracjach i na ulicach to ludzie radośni. Słońce daje świetną opaleniznę. Suchy śnieg zaczyna się pogarszać dopiero w połowie marca. Ceny wszystkich przyjemności są podwyższone.
 5. Niski (wiosenny) sezon: 19 marca - 2 kwietnia. Pożegnanie z sezonem narciarskim, wiele osób w weekend. Ostatnie tygodnie jazdy na nartach są obarczone ryzykiem. Zjeżdżając szybko, łatwo jest dotrzeć do miejsca ze stopionym śniegiem i odnieść obrażenia.

W końcu: najlepszy czas na Corvara to styczeń i początek lutego.

Jak się tam dostać

Corvara in Badia znajduje się w prowincji Bolzano w północnych Włoszech, w pobliżu granicy z Austrią. Drugą nazwą prowincji jest Południowy Tyrol. Najbliżej miejscowości znajduje się Bolzano (73 km) i Innsbruck (150 km). Włoskie miasta Wenecja (200 km), Werona (250 km), Mediolan (410 km) znajdują się znacznie dalej.

Aby jeździć po torach całej strefy Dolomiti Superski, możesz wypożyczyć samochód na auto.italy4.me. Cena wynajmu z ubezpieczeniem od 40 € za dzień. Należy zauważyć, że pogoda we Włoszech jest niestabilna zimą, na drogach jest wiele zjazdów i podjazdów, ale niektóre firmy oferują samochody z oponami letnimi (co najwyżej z łańcuchami śniegowymi). Ale… zabranie samochodu na opony zimowe jest znacznie bardziej niezawodne. Drugą okolicznością, którą należy wziąć pod uwagę, jest parkowanie w miejscach wind. Postój w niewłaściwym miejscu może kosztować 50-70 euro.

Z Bolzano

Jeśli opcja wynajmu samochodu na lotnisku po przyjeździe jest niewygodna, istnieją inne sposoby na dotarcie z ośrodka z Bolzano. Stąd możesz dostać się do Corvary na trzy sposoby:

Taksówką

Czas podróży taksówką - 1 godzina, 10 minut, koszt - około 100 €, zalecamy wcześniejszą rezerwację transferu na stronie kiwitaxi.ru.

Autobusem

Podróż autobusem potrwa ponad 3 godziny, trzy transfery, całkowity koszt to około 50 €: Trasa: Bolzano → Sëlva, Sëlva → Colfosco, Colfosco → Corvara. Harmonogramy można znaleźć na altoadigebus.com.

Pociągiem i autobusem

Czas - około 4 godzin, 4 przelewy, całkowity koszt to około 12 €. Trasa kolejowa: Bolzano / Bozen → Ponte Gardena / Waidbruck; Ponte Gardena → Stazione → Selva → Piazza Nives. Zaplanuj na stronie bahn.de lub trenitalia.com. Kontynuacja trasy autobusem: Selva → Piazza Nives → Sëlva; Sëlva → Corvara.

Mediolan, Werona, Wenecja. Wszystkie opcje podróży do ośrodka Corvara z tych miast można obejrzeć na stronie www.rome2rio.com/en. Pokazuje również taryfę i linki do harmonogramu.

Z Innsbrucku

Samochodem

Wygodniej jest dostać się z Austrii do Alta Badia niż z większych włoskich miast. Możesz wypożyczyć samochód na auto.italy4.me. Z Innsbrucku, przekraczając granicę Włoch, musisz udać się do Bruneck. Z tego miasta droga biegnie na południe wzdłuż malowniczej doliny Val Badia, która jest częścią Parku Narodowego Gran Sasso i Monti della Laga (Parco nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga).

Pociągiem

Raz na 2 godziny kursuje bezpośredni pociąg z Innsbrucka do Bolzano. Bilet kosztuje 27 euro w drugiej klasie i 39 euro w pierwszej, czas podróży to dokładnie 2 godziny.

Możesz zobaczyć aktualny rozkład jazdy i kupić bilety z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej kolei austriackiej www.bahn.de

Schemat połączeń

Z 1200 km tras zjazdowych w regionie Dolomity-Superski, 130 km należy do Alta Badia. W kurorcie Corvara (1568 m) 36% niebieskich tras to 46% - czerwony, 18% czarny.

Klikając na obrazek, możesz pobrać duży schemat tras Corvary w formacie PDF

Aby znaleźć trasy w idealnym stanie, musisz zacząć jeździć na nartach rano, gdy tylko wyciągi zaczną działać. Główny napływ ludności ma miejsce w południe, kiedy po przetoczeniu można cieszyć się wakacjami gdzieś na tarasie widokowym, popijając Aperola Spritza i oddychając górskim powietrzem zmieszanym z pomarańczowym aromatem.

Niebieskie ślady

Na stokach ośrodka są dwa niebezpieczeństwa dla początkujących:

 • Na autostradzie oznaczonej na niebiesko są miejsca o prawie stromych odcinkach, w których ludzie potykają się, upadają i gromadzą. Ścieżka zamienia się w bałagan śniegu, lodu i mogołów.
 • W labiryncie kolejek linowych i stoków łatwo się zgubić i nie zjechać: Bezcenny czas na nartach zostanie utracony. Dlatego warto jeździć z instruktorem już pierwszego dnia.

Dobre stoki dla początkujących są dostępne w następujących obszarach:

 • Ulita La Brancia (2044 m);
 • Piz Sorega (2003);
 • Pralongia (2157 m);
 • Cherz (2088 m).

Aby nie omijać labiryntu terenów narciarskich Corvara, możesz pojechać autobusem lub samochodem do Colfssco (Colfssco, 1645 m), gdzie miejsca dla początkujących są idealne.

Czerwone tory

Narciarze na średnim poziomie na stokach w Alta Badia są najwygodniejsi, codziennie można tworzyć nowe trasy w regionie.

 • Możesz zacząć jeździć na nartach, na przykład w Piz la Ila. Jest to jedno z głównych ośrodków narciarskich w Alta Badia. Trasa biegnie stąd: Piz la Ila (2077) - Bamby (1830) - Sorega (2033) - Ciampai (1898) - Biok (2078) - Pralongia (2140) - Cherz (2095) - Passo Campolongo (1875) - przejście droga - Grep de Mont (1959) - zejście do doliny kurortu Corvara.
 • Trasa Lagazuoi zaczyna się od przełęczy Passo Falzarego (2105 m.), Do której można dotrzeć skibasem z San Cassino. Zejście o tej samej nazwie na tej trasie jest najdłuższe w kurorcie: 7,2 km.
 • Interesujące trasy obejmują Santa Croce (S. Croce) z Pedraces, dolinę Stella Alpina z Colfssco; Super 8 Ski Tour;
 • Najsłynniejsza trasa dookoła Alta Badia nazywa się Sella Ronda - w tłumaczeniu: „patrol wokół siodła”. Pobierz mapę trasy w formacie PDF.

Masyw skalny o stromych ścianach do wysokości 800 m wygląda jak siodło. Jest „patrolowany” przez stoki połączone windami na czterech głównych przełęczach: Passo Gardena (2137), Passo Campolongo (1875), Passo Pordoi (2239) i Passo Sella (2244). W sumie długość trasy okrężnej wynosi 40 km, zwykły narciarz pokonuje ten dystans w ciągu 5-6 godzin. Organizowane są tutaj wyścigi Sella Ronda Skimarafon, sportowcom udaje się biegać po tablicy w ciągu 3,5-4 godzin.

Ciekawą funkcją jest to, że ruchy w prawo i do tyłu to dwie różne ścieżki. Jeden jest zaznaczony na pomarańczowo, drugi na zielono, więc nie można się zgubić. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że nie policzysz czasu i nie spóźnisz się na ostatnią windę, wtedy będziesz musiał wrócić do domu taksówką (70-100 €), która biegnie wokół tablicy.

Zmieniające się krajobrazy - jeden lepszy od drugiego - główny urok tras Sella Ronda. Ich wadą jest obfitość łagodnych pochyłych, nieciekawych stoków, które nie pozwalają na uzyskanie dobrej prędkości.

Czarne tory

 • Tor mistrzowski Gran Risa schodzi z Piz la Ila do wioski La Villa, gdzie odbywają się zawody o Puchar Świata.
 • Kolejne zejście - Vallon - prowadzi do Corvary, ma długość 4,3 km z pionowym spadkiem około 900 metrów.

Ceny karnetów narciarskich i wyciągów

W sumie ośrodek obsługuje 53 wyciągi o przepustowości około 85 tysięcy osób na godzinę. W sezonie linie gromadzą się na trasach Sella Ronda w pobliżu wyciągów narciarskich.

W regionie Dolomity-Superski można kupić 2 rodzaje karnetów narciarskich:

 • Karnet narciarski Dolomiti Superski rozpoczyna podróż po całym regionie i skorzystaj z torów 12 ośrodków o łącznej długości 1200 km. Jest to niezbędne dla tych, którzy chcą biegać trasą Sella Ronda, którzy przybyli od dawna i mają duże doświadczenie w jeździe na nartach. Koszt jednodniowego abonamentu dla dorosłych wynosi 57 € w szczycie sezonu i 51 € przez resztę czasu.
 • Karnet narciarski Alta Badia jest ważny na terenie narciarskim ośrodka, który łączy 5 wiosek. Koszt jednodniowego abonamentu dla dorosłych wynosi 52 € w sezonie i 47 € przez resztę czasu.

Aktualne informacje o kosztach karnetów narciarskich na rok 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.dolomitisuperski.com. W miejscowości Corvara bilety sezonowe są kupowane w kolejce linowej Boe pod adresem: Strada Burjé, 39033 Corvara In Badia BZ.

Hotele - Gdzie się zatrzymać

Wybierając mieszkanie - i jest to drogie w kurorcie Corvara - musisz zdecydować o priorytetach. Zainteresowany wygodą jazdy na nartach - wybierz hotel w pobliżu wyciągu narciarskiego, w którym możesz wybrać niedrogie apartamenty, tylko musisz je zarezerwować z wyprzedzeniem. W centrum znajdują się luksusowe hotele z tętniącym życiem wieczorem.

5 gwiazdek

Sassongher

Pięciogwiazdkowy hotel Sassongher położony jest w pobliżu centrum wioski. Oferuje on bezpłatny parking i transfer do wyciągów narciarskich w ośrodku. Jest spa, solarium. Istnieje możliwość zamówienia częściowego wyżywienia z urozmaiconym menu.

4 gwiazdki

Greif

Hotel Greif położony jest w samym sercu kurortu i oferuje pokoje urządzone w jasnym drewnie w górskim stylu. Posiada saunę, basen, restaurację z lokalną kuchnią. Znajduje się w pobliżu przystanku promu i dowozi do wind.

Col alto

Hotel Col Alto wznosi się u podnóża góry. Po przetoczeniu się na stokach możesz udać się bezpośrednio do miejsca zamieszkania. Jest piękne centrum odnowy biologicznej z salonem kosmetycznym i basenem. Wyciągi narciarskie znajdują się w odległości krótkiego spaceru od hotelu.

3 gwiazdki

Italia

Trzygwiazdkowy hotel Italia jest dogodnie usytuowany w tętniącej życiem miejscowości wypoczynkowej, w odległości spaceru od wyciągu narciarskiego. Przyjaźni gospodarze otaczają klientów uwagą i troską. Jest bezpłatny dostęp do Internetu i spa. Rano organizowane jest śniadanie w formie bufetu, a wieczorem kolacja w restauracji.

Planac

Bardzo popularny wśród turystów jest hotel Planac, położony przy wyciągu narciarskim Pralongia. Jest parking, możliwość korzystania z łazienki.

Apartamenty i B & B

Residence salvan

Apartamenty Residence Salvan znajdują się w centrum wioski, w pobliżu przystanku autobusowego, który prowadzi do wyciągu narciarskiego. Do dyspozycji gości są pokoje w stylu alpejskim, restauracja z lokalną kuchnią, sala na sprzęt narciarski.

Nei Y Suredl NeveSole

Przytulny pensjonat Nei Y Suredl NeveSole ma doskonałą lokalizację dla tych, którzy są zdeterminowani, aby jeździć przede wszystkim. Położony 10 metrów od wyciągu narciarskiego zjazd ze stoku kończy się tuż przy wejściu. Łaźnia fińska i turecka, podziemny garaż, schowek na narty, dobrze wyposażona kuchnia - idealna dla narciarza.

Restauracje

Jedzenie w regionie Alta Badia nosi piętno tyrolskiego smaku: ciasta z żółtek, pierogi z belką da ciocie, zupa panicia z ziarnami jęczmienia, świeże sery i przysmaki mięsne zamieniają zwykłe jedzenie w ucztę żołądkową.

Pizzeria Fornella

Pizzeria Fornella to miejsce tak popularne, że nie zawsze można zjeść w niej obiad ze względu na kolejki do bezpłatnych stolików. Słynie z najsmaczniejszych pizzy. Adres: Strada Rutort 1, 39033 Corvara in Badia.

Restauracja Adler

Pomimo faktu, że restauracja Adler z grillem znajduje się w piwnicy, musisz wcześniej zarezerwować stoliki: jedzenie jest pyszne, porcje są ogromne, lokalne wino domowe jest doskonałe. To druga atrakcja wśród smakoszy wioski. Adres: Strada Col Alt 24, 39033 Corvara in Badia.

Restauracja Taverna

Restauracja Taverna, która działa w hotelu Zirm-Post, oferuje zwykłe dania kuchni europejskiej, ale słynie z programów rozrywkowych i prawdziwej atmosfery après-ski. Adres: Col Alt, 95 - I 39033 Corvara in Badia.

Posmak ferii zimowych spędzonych w Dolomitach jest pozytywny przez resztę roku.

Informacje zwrotne na temat wakacji w ośrodku narciarskim Corvara in Badia można zostawić w komentarzach.

Obejrzyj wideo: 2018 Włochy Narty Alta Badia Dolomity 2 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Trentino - Alto Adige, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej