Regiony Włoch

Co zobaczyć w Weronie, jeśli kończy się czas

Werona to miasto, które nie wymaga osobnej prezentacji. Ze względu na światową sławę historii miłosnej Romea i Giulietty słynie również z licznych zabytków średniowiecza i renesansu. Ze względu na obfitość tych ostatnich Werona została nawet wpisana w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w przewodnikach turystycznych we Włoszech Werona jest często wymieniana jako wyjątkowo udany przykład architektury wojskowej.

Dla szczegółowego zapoznania się z Weroną lepiej poświęcić kilka dni, jednak jeśli twój czas jest ograniczony, BlogoItaliano postanowił przedstawić symboliczne TOP-5 miejsc, które warto odwiedzić w mieście.

I jeszcze więcej ... Aby nie przepłacać za bilety i nie tracić czasu przy wejściu do każdej indywidualnej atrakcji, zamów wcześniej link do karty Verona. Umożliwi swobodny dostęp do ponad 15 głównych muzeów w Weronie, w tym słynnej Areny, Balkonu Julii i Wieży Lamberti, a także do korzystania z autobusów miejskich bez ograniczeń.

Nr 1. Piazza delle Erbe

Piazza delle Erbe (włoski: Piazza delle Erbe - Miejsce Trawy) to świetne miejsce do poznania Werony po raz pierwszy. Znajduje się na stronie starożytnego rzymskiego forum w sercu miasta i jest otoczony wspaniałymi domami, budynkami i restauracjami z różnych epok.

Idąc wzdłuż Piazza delle Erbe, zwróć uwagę na fontannę Neptuna, zbudowaną na miejscu kolumny kiedyś używanej przez skazanych.

Piazza delle Erbe w Weronie

Kolejnym godnym uwagi projektem jestFontanna Madonny Verona. Zbudowany w 1368 roku, słynie z faktu, że rzymską figurę z IV wieku wykorzystano do postaci Matki Bożej.

Ponieważ Piazza delle Erbe znajduje się w centrum miasta, łatwo można z niego dostać się do jednej z głównych atrakcji Werony, w tym wieży Lamberti, Tower del Gardello (wieża zegarowa), Palazzo Maffei i innych.

Wieża Lamberti nr 2

Wieża Lamberti to jedna z najlepszych platform widokowych w Weronie, do której zdecydowanie powinni się wybrać wszyscy, którzy nie są obojętni na widok z lotu ptaka. Możesz wspiąć się na górę schodami (368 stopni) lub windą, a bilet będzie kosztował 8 euro (w poniedziałki 5 euro).

Widok z wieży Lamberti na centrum Werony

Średniowieczna dzwonnica powstała w XII wieku i została ukończona w kilku etapach, aż zapał reenaktorów wyczerpał się na 84 metrach.

Wieża Lamberti położony rzut kamieniem od Piazza delle Erbe, w pobliżu Palazzo della Ragione (ratusz).

Numer 3. Dom Julii

Uważany jest najbardziej znany punkt orientacyjny Werony Dom Juliiw którym podobno mieszkała szekspirowska bohaterka. W rzeczywistości dom istnieje od XVIII wieku, w którym mieszkali prototypy bohaterów Capuletu, na co wskazuje marmurowy kapelusz - herb rodzaju Capello

Dom zaczął cieszyć się dużą popularnością, kiedy ukazał się pierwszy film „Romeo i Julia” Franco Zeffirelli. Dopiero w 2002 roku w domu otwarto muzeum z balkonem, łóżkiem ślubnym i kostiumami bohaterów.

Słynny balkon w domu Julii został dodany dopiero w 1935 roku

Podobnie jak wiele innych interesujących miejsc, Dom Julii ma swoje własne znaki. Na przykład na dziedzińcu domu stoi posąg Julii wylany z brązu i, zgodnie z popularnymi plotkami, dotyk jej prawej piersi przynosi szczęście. Cóż, jeśli para chce być razem na zawsze - muszą się pocałować pod znanym balkonem.

Ostatnio Dom Julii zaczął być wykorzystywany jako miejsce ślubu. Oczywiste jest, że małżeństwo w tak romantycznym miejscu nie jest tanią przyjemnością, jednak ci, którzy chcą, są z godną pozazdroszczenia stałością.

Numer 4. Arena di Verona

Jeden z głównych architektonicznych zabytki Werony to Arena, która jest uważana za trzecią co do wielkości we Włoszech (po rzymskim Koloseum i arenie w Capua). Zbudowany w 1. wieku BC, mogła jednocześnie pomieścić do 25 000 widzów.

Od 1913 r Arena di Verona - Główne miejsce słynnego festiwalu operowego w całej Europie i ważna scena dla innych przedstawień teatralnych.

Arena di Verona jest trzecią co do wielkości we Włoszech

Nowoczesna arena pomieści 15 000 widzów i jest uważana za największą operę na świeżym powietrzu.

Jak powinno być na świeżym powietrzu, szczyt jego zatłoczenia występuje w miesiącach letnich. Oprócz przedstawień teatralnych Arena jest często wykorzystywana jako miejsce koncertów, a także na różne targi.

Nr 5 Kościół San Zeno Maggiore

Kościół San Zeno Maggiore jest jedną z najważniejszych romańskich bazylik we Włoszech i, wraz z areną i domem Julii, jest jedną z wizytówek Werony.

Kościół San zen maggiore został zbudowany nad miejscem pochówku św. Zinona, który był jednym z pierwszych biskupów miasta i uważany jest za jego patrona. Chociaż pierwszy kościół na tej stronie został wzniesiony w V wieku, projekt, który zdobi dziś Weronę, pojawił się pod koniec XIV wieku.

Kościół jest znany jako pierwszorzędny przykład architektury romańskiej. Słynie z dekoracji zewnętrznej i wewnętrznej, warto poświęcić czas. Główną atrakcją Kościoła jest tryptyk dzieła Andrei Mantegny „Madonna na tronie z aniołami i świętymi”.

O znaczeniu pracy świadczy już fakt, że za czasów Napoleona tryptyk został wywieziony do Francji. A Francuzi, jak wiadomo, dużo rozumieją o sztuce.

Kościół San Zeno Maggiore jest otwarty dla zwiedzających zarówno w dni powszednie, jak i weekendy, z wyjątkiem uroczystości religijnych.

Przy okazji, jeśli wybierasz się do Werony, koniecznie obejrzyj poniższy film.
BlogoItaliano nagrał go latem 2017 roku, będąc w tym niesamowitym mieście:

Obejrzyj wideo: MEDIOLAN - przepis na udaną wycieczkę Wizzair + Ryanair (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej