Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.

Kilka lat później postanowiliśmy wrócić do tematu ponownie. najciekawsze wycieczki po Neapolu w języku rosyjskimi poświęć temu osobny artykuł. Pamiętając wieloletniego znajomego, napisałem list do Neapolu, prosząc mnie o opowiedzenie o najciekawszych trasach dla turystów przybywających do stolicy Kampanii. Odpowiedź wkrótce się pojawiła.

Zwiedzanie Neapolu
W ramach zwiedzania Neapolu poznasz nie tylko główne atrakcje miasta, ale także poczujesz jego odmienność: jasny, temperamentny, świecki i religijny.
Dowiedz się więcej

Wycieczka Pompeje-Wezuwiusz
Nawet w szkole wszyscy wiedzą, jak na początku nowej ery przebudzony wulkan Wezuwiusz w 1 dzień całkowicie zniszczył starożytne miasto Pompeje. Jak to było Co pozostało z dobrze prosperującego miasta? Na te i inne pytania odpowie wycieczka w Pompejach. Oprócz części historycznej podróżni będą mogli wspiąć się na szczyt Wezuwiusza i podziwiać malownicze krajobrazy Neapolu.
Dowiedz się więcej

Wycieczka na wybrzeże Amalfi
Krajobrazy wybrzeża Amalfi uderzają harmonią i pięknem. Każdy może cieszyć się malowniczymi widokami i zanurzyć się w historii nadmorskich miejscowości Amalfi, Ravello, Positano w ramach niezapomnianej wycieczki z Neapolu.
Dowiedz się więcej

Wycieczka na wyspę Capri
Wyspa Capri to prawdziwy klejnot Morza Śródziemnego. Możesz się tam dostać w ramach wycieczki morskiej z Neapolu. Możesz wybrać jedną z opcji wycieczek, które Ci się podobają: lądowanie na plaży i odkrywanie wszystkich najbardziej interesujących zabytków wyspy lub wycieczka jachtem po wyspie z wizytą w malowniczej Błękitnej Grocie.
Dowiedz się więcej

Tour „Campania Wine Roads”
Ta trasa docenią koneserzy i miłośnicy włoskich win. Podczas podróży będziesz mógł odwiedzić wiele słynnych winnic i prestiżowych firm winiarskich oraz, oczywiście, skosztować legendarnych win o „smaku” historii, lekko pokropionych popiołem wulkanicznym.
Dowiedz się więcej

Zwiedzanie Neapolu

Czas trwania wycieczki - 2-3 godziny

Wycieczka krajoznawcza zwykle rozpoczyna się od stacji morskiej. W ramach wycieczki będziesz mógł odwiedzić główne atrakcje Neapolu:

  • główna ulica miasta - Spaccanapoli („Rift Neapolitański”) - i jego okolice,
  • słynna promenada Santa Lucia,
  • Twierdza Anjou (Maskio Angioino),
  • Zamek Castell del Ovo i Pałac Królewski,
  • Teatr San Carlo
  • Plac Miejski, Triest i Trydent, Plebiscyt, Gesu Nuovo (Nowy Jezus) i inne ciekawe miejsca.

Mówiąc o obszarach. Na Gesu Nuovo naraz są trzy neapolitańskie „perły” - barokowy kościół Nowego Jezusa, gotycki klasztor Santa Chiara z XIV wieku, dawne centrum religijnych i świeckich obrzędów dynastii Anjou oraz inny późnobarokowy pomnik - Iglica Niepokalanej Dziewicy, wzniesiona w połowie XVIII wieku . na cześć cudownego zbawienia od zarazy.

Widok na Wezuwiusz

A na Piazza San Domenico Maggiore ze słynną katedrą, która jest również uwzględniona w trasie zwiedzania Neapolu, znajduje się kolejny obelisk ku pamięci wyzwolenia od zarazy, zbudowany przez Dominikanów dwa wieki wcześniej, w 1556 roku.

Wycieczka Pompeje - Wezuwiusz

Czas trwania wycieczki - 5-6 godzin

Blogo Italiano wiele razy pisał wiele o Wezuwiuszu i Pompejach, dlatego nie ma sensu powtarzać, wymieniając zabytki Pompei.

Zauważamy tylko, że główną „cechą” tej trasy jest zdolność „podbicia” niespokojnego wulkanu. Podróżujący docierają do znaku 1000 m samochodem i pokonują pozostałe 281 metrów pieszo.

Pompeje - jedna z najsłynniejszych katastrof ludzkości

Warto jednak wybrać się na taką wycieczkę: nie można znaleźć najlepszej platformy widokowej, z której można podziwiać panoramę wspaniałego otoczenia Neapolu i niekończącego się błękitu Morza Tyrreńskiego.

Po wizycie w Wezuwiuszu podróżnych oczekują równie sławne Pompeje z ich wieloma „interesującymi zainteresowaniami” i fascynującą historią jednej z najsłynniejszych katastrof ludzkości.

Wybrzeże Amalfi

Czas trwania wycieczki - 1 dzień

Wybierając wycieczki do Neapolu i okolic, zwróć uwagę na wybrzeże Amalfi, położone na południu Półwyspu Sorrento.

W ramach tego dnia wycieczka będzie mogła odwiedzić Amalfi, centrum niegdyś potężnej republiki morskiej i miejsce narodzin wynalazcy nowoczesnego kompasu - Flavio Joya. Wdzięczni potomkowie odkryli kwadrat jego imienia w centrum miasta, pośrodku którego na skale cokołowej stoi pomnik słynnego kapitana-wynalazcy.

Inną bezwarunkową atrakcją Amalfi jest katedra z X wieku z ołtarzem, w której przechowywane są relikwie św. Andrzeja Pierwszego. Rajski dziedziniec katedry to kaskada białych rzeźbionych łuków charakterystycznych dla architektury arabsko-sycylijsko-normańskiej.

Wybrzeże Amalfi znajduje się na południu półwyspu Sorrento

Po wizycie w katedrze można przejść się wąskimi uliczkami miasta, zwiedzając w razie potrzeby klasztor kapucynów z XIII wieku. lub muzeum papieru, z którego Amalfi nadal słynie.

Możesz zobaczyć, jak szlachetni Włosi mieszkali w swoich willach w średniowieczu, w Ravello - następna trasa kampusu. Villa Rufolo pozostała prawie niezmieniona od XIII wieku, natomiast Villa Cimbrone z XI wieku. dzięki brytyjskiemu politykowi Ernestowi Williamowi Beckettowi, który odtworzył go na początku XX wieku, obecnie jest to rzadka kolekcja najlepszych elementów włoskiej architektury średniowiecznej i renesansowej.

Villa Cimbrone w Ravello

Niebiański patron Ravello to św. Panteleimon, a pod koniec XI wieku z pewnością odwiedzisz katedrę San Pantaleone, kolejny doskonały przykład architektury arabsko-sycylijsko-normańskiej. Pod jego arkadami od XII wieku. przechowywana kapsułka z zbitą krwią świętego. Każdego roku, 27 lipca, relikwia ukazuje cud: krew znów staje się szkarłatna.

Punkt końcowy tego wycieczki z Neapolu w języku rosyjskim - Positano. John Steinbeck napisał, że Positano wydaje się nierealistyczny podczas swojej wizyty i staje się realny dopiero po odejściu.

Więc jeśli nawet wybitny amerykański pisarz prozy nie miał dość słów, by opisać miasto, podróżnicy powinni zdecydowanie wybrać się na tę wycieczkę, aby zobaczyć jej nierealne piękno na własne oczy.

A pod koniec dnia, ze względu na kompletność, możesz zjeść lunch w jednej z nadmorskich restauracji z widokiem na wyspę Lee Galli, która przez lata była własnością rosyjskiego choreografa Leonida Myasina i wielkiego tancerza Rudolfa Nurejewa.

Wyspa Capri

Czas trwania wycieczki - od 4 godzin

Wyspa Capri jest centrum piękna Morza Śródziemnego i można zobaczyć ten blask, spędzając zaledwie 40 minut na wycieczce łodzią z Neapolu. Możliwe są dalsze opcje.

Wycieczką może być pieszy z lądowaniem na brzegu i wizytą we wszystkich atrakcjach, w tym w ogrodach Augusta, Villa Tiberius, klasztorze kartuzów i Villa Gorky. Lub w formie rejsu łodzią na prywatnym jachcie lub łódką po wyspie z wejściem do portu Capri, zwiedzania i wizyty w Błękitnej Grocie w pobliżu Anacapri.

Villa Rufolo pozostała prawie niezmieniona od XIII wieku.

Widoki utonięcia Capri w zieleni z morza są nie mniej spektakularne niż na samej wyspie, a klify Faraglion są warte bliższego przyjrzenia się. W razie potrzeby można połączyć obie trasy tej wycieczki z Neapolu, ale w każdym razie podróż zajmie co najmniej 4 godziny.

Tour „Campania Wine Roads”

Czas trwania wycieczki - 3,5-4 godziny

Ta trasa zachwyci koneserów i miłośników włoskich win. W czasach starożytnych Kampania słynęła z Falernaya, która w czasach Republiki Rzymskiej stała się najpopularniejszym winem wśród bogatych warstw ludności.

Po erupcji Wezuwiusza wiele winnic zmarło, a produkcja wina w Kampanii na jakiś czas popadła w ruinę, ale z czasem odrodziła się w nowej jakości, być może nie gorszej od antyków.

Obecnie w regionie uprawianych jest nawet setki lokalnych odmian winogron, w tym alyaniko, główna odmiana słynnej odmiany Falernian. Aglianico i inne odmiany - fiano, coda di volpe - uwielbiają gleby wulkaniczne, więc zapuściły korzenie na zboczach nieodwracalnego Wezuwiusza.

Wycieczka na wyspę Capri zajmuje około 4 godzin

Najpopularniejsze lokalne wino stołowe jest wytwarzane z katalońskich winogron, których winorośl sprowadził tu z Katalonii Alfons z Aragonii, notoryczny mąż Lucretii Borgii.

Jedną z cech tej podróży jest wizyta w Ottaviano - centrum Parku Narodowego Wezuwiusz i na przedmieściach Neapolu, który 2000 lat temu był majątkiem Oktawiana Augusta. Podczas erupcji w 1906 roku Ottaviano został zniszczony, ale następnie, w przeciwieństwie do starożytnych Pompei, został przywrócony.

Podczas tej wycieczki z Neapolu podróżnicy odwiedzają również wiele słynnych winnic i prestiżowych winnic, oczywiście degustując legendarne wina o „smaku” historii, lekko posypane popiołem wulkanicznym.

Jak zapisać się na wycieczkę

Jeśli planujesz wizytę w Neapolu, lepiej wcześniej zaplanować wycieczkę. W sezonie, który przypada tutaj od kwietnia do listopada, Neapol doświadcza prawdziwej inwazji turystów. Dlatego przewodnicy mogą zarezerwować wiele dat podróży w ciągu kilku miesięcy.

Koszt wycieczek prezentowanych na stronie zależy od czasu trwania, preferowanego programu, liczby osób i w każdym przypadku jest obliczany indywidualnie. Rzeczywiste ceny najlepiej uzyskać z przewodnika. Możesz napisać przewodnik na adres e-mail chroniony pocztą e-mail lub za pomocą formularza opinii poniżej.

Z reguły Valentina odpowiada w ciągu dnia i chętnie pokaże podróżnym swoją ulubioną kampanię. Więc napisz do niej teraz prośbę, aby nie stracić kontaktu i wcześniej zaplanuj swoją podróż.

Miłej podróży!

Mail dla Valentiny:* Klikając przycisk „Wyślij wiadomość do Valentiny”, wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wyrażam zgodę na politykę prywatności

Do początku

Zdjęcia: ipswichtours.com, Jane drumsara, brides.com, Dan, Teseum, Alessandro Tortora, ravello.com, Glen Scarborough.

Obejrzyj wideo: NEAPOL #2. Co warto zobaczyć ?? ZABYTKI i ATRAKCJE. Poradnik (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej