Turystyka

Podróż przez Włochy oczami turystów z sieci społecznościowych

Naukowcy z Sociometrica przeanalizowali w ubiegłym roku 220 tysięcy postów opublikowanych przez zagranicznych turystów w sieciach społecznościowych. Najbardziej atrakcyjnymi miejscami były Taormina, Lucca i Siena. Turyści lubią place, kulturę i jedzenie, ale logistyka jest trudna

Kto wie, co Włochy wydają się obcokrajowcom przybywającym tutaj na wakacje. Jakie wrażenia z kraju, którym dzielą się na Facebooku, Twitterze i innych platformach internetowych, które stały się odzwierciedleniem prawdziwego życia prawie każdej cywilizowanej osoby. O czym mówią turyści i, co najważniejsze, jak mówią. Eksperci Sociometrica, agencji specjalizującej się w analizie zjawisk społeczno-ekonomicznych, próbowali odpowiedzieć na te pytania.

Przeprowadzili analizę semantyczną postów opublikowanych swobodnie w różnych sieciach społecznościowych na stronach osób, które odwiedziły Włochy.

Początkowy wybór został oparty na określonych słowach kluczowych, a następnie notatki zostały przetworzone i posortowane według tematu. W ten sposób przeanalizowano 218 tysięcy anglojęzycznych notatek internetowych opublikowanych w ciągu ostatniego roku. Na podstawie zgromadzonych opinii, oświadczeń i komentarzy powstał obraz odzwierciedlający obraz Włoch w oczach turysty. Obraz, na którym jest światło i cień.

Najczęściej omawianym tematem przez podróżnych był transport (48,8%). Różne metody transportu i łatwa realizacja zamierzonych celów i punktów trasy najbardziej dotyczyły osób, które zatrzymały się we Włoszech. Na drugim miejscu w dyskusji był temat, który eksperci początkowo spodziewali się zobaczyć na szczycie rankingu - temat makro „kultura”. W końcu pytanie o kulturę odwiedzanego kraju rodzi się z każdego podróżnika. Turyści rozmawiali także o pracy, przestępczości, polityce (niezrozumiałe dla osób, które nie mieszkały przynajmniej przez jakiś czas w kraju), zakupach, religii i tak dalej.

W rezultacie 78% opinii o włoskim systemie turystycznym jest pozytywnych, najczęstszymi przymiotnikami w kraju są „oszczędny”, „piękny” i „niepowtarzalny”.

Jednak liczba ta spada do 62% w przypadku Włoch jako całości, a nie tylko branży hotelarskiej. „Bardzo ważne jest opracowanie skutecznego systemu monitorowania dyskusji na blogach, forach i sieciach społecznościowych” - komentuje Stefano Spaggiati, szef laboratorium eksperckiego Sociometrica: „W końcu jest to niewyczerpane źródło cennych informacji, które pozwala ocenić własne korzyści konkurencyjne i poprawić poziom oferowanych usług ”.

Czas dowiedzieć się, co i jak mówią o Włoszech, nie tylko w recenzjach i przewodnikach, ale także na najczęściej odwiedzanych światowych platformach internetowych.

I jeszcze więcej pozytywnych statystyk. Oczekuje się, że większość turystów do Włoch przyciąga gastronomia. Według wyników badania restauracje i kawiarnie były na pierwszym miejscu wśród korzyści, które Włochy mogą zaoferować podróżnym (82 punktów na 100).

Dalej są plaże (81 punktów), sklepy (80) i hotele (80). Jeśli chodzi o dziedzictwo muzealne, najczęściej wymienianymi turystami byli oczywiście Florencja, Rzym (z Watykanem) i Wenecja (swoją drogą, tutaj, według opinii, organizacja muzeów pozostawia wiele do życzenia). Jednak najczęściej wymienianym miejscem turystycznym była Taormina, a następnie Lucca, Siena, Asyż, Riva del Garda, Mantova, Costa Smeralda, Alto Adige, Portofino i Amalfi. Wszystko to są średnie lub małe miasteczka, w których turysta czuje się bardziej pewny siebie i swobodniejszy niż duże centra kulturalne.

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej