Turystyka

Podróż przez Włochy oczami turystów z sieci społecznościowych

Naukowcy z Sociometrica przeanalizowali w ubiegłym roku 220 tysięcy postów opublikowanych przez zagranicznych turystów w sieciach społecznościowych. Najbardziej atrakcyjnymi miejscami były Taormina, Lucca i Siena. Turyści lubią place, kulturę i jedzenie, ale logistyka jest trudna

Kto wie, co Włochy wydają się obcokrajowcom przybywającym tutaj na wakacje. Jakie wrażenia z kraju, którym dzielą się na Facebooku, Twitterze i innych platformach internetowych, które stały się odzwierciedleniem prawdziwego życia prawie każdej cywilizowanej osoby. O czym mówią turyści i, co najważniejsze, jak mówią. Eksperci Sociometrica, agencji specjalizującej się w analizie zjawisk społeczno-ekonomicznych, próbowali odpowiedzieć na te pytania.

Przeprowadzili analizę semantyczną postów opublikowanych swobodnie w różnych sieciach społecznościowych na stronach osób, które odwiedziły Włochy.

Początkowy wybór został oparty na określonych słowach kluczowych, a następnie notatki zostały przetworzone i posortowane według tematu. W ten sposób przeanalizowano 218 tysięcy anglojęzycznych notatek internetowych opublikowanych w ciągu ostatniego roku. Na podstawie zgromadzonych opinii, oświadczeń i komentarzy powstał obraz odzwierciedlający obraz Włoch w oczach turysty. Obraz, na którym jest światło i cień.

Najczęściej omawianym tematem przez podróżnych był transport (48,8%). Różne metody transportu i łatwa realizacja zamierzonych celów i punktów trasy najbardziej dotyczyły osób, które zatrzymały się we Włoszech. Na drugim miejscu w dyskusji był temat, który eksperci początkowo spodziewali się zobaczyć na szczycie rankingu - temat makro „kultura”. W końcu pytanie o kulturę odwiedzanego kraju rodzi się z każdego podróżnika. Turyści rozmawiali także o pracy, przestępczości, polityce (niezrozumiałe dla osób, które nie mieszkały przynajmniej przez jakiś czas w kraju), zakupach, religii i tak dalej.

W rezultacie 78% opinii o włoskim systemie turystycznym jest pozytywnych, najczęstszymi przymiotnikami w kraju są „oszczędny”, „piękny” i „niepowtarzalny”.

Jednak liczba ta spada do 62% w przypadku Włoch jako całości, a nie tylko branży hotelarskiej. „Bardzo ważne jest opracowanie skutecznego systemu monitorowania dyskusji na blogach, forach i sieciach społecznościowych” - komentuje Stefano Spaggiati, szef laboratorium eksperckiego Sociometrica: „W końcu jest to niewyczerpane źródło cennych informacji, które pozwala ocenić własne korzyści konkurencyjne i poprawić poziom oferowanych usług ”.

Czas dowiedzieć się, co i jak mówią o Włoszech, nie tylko w recenzjach i przewodnikach, ale także na najczęściej odwiedzanych światowych platformach internetowych.

I jeszcze więcej pozytywnych statystyk. Oczekuje się, że większość turystów do Włoch przyciąga gastronomia. Według wyników badania restauracje i kawiarnie były na pierwszym miejscu wśród korzyści, które Włochy mogą zaoferować podróżnym (82 punktów na 100).

Dalej są plaże (81 punktów), sklepy (80) i hotele (80). Jeśli chodzi o dziedzictwo muzealne, najczęściej wymienianymi turystami byli oczywiście Florencja, Rzym (z Watykanem) i Wenecja (swoją drogą, tutaj, według opinii, organizacja muzeów pozostawia wiele do życzenia). Jednak najczęściej wymienianym miejscem turystycznym była Taormina, a następnie Lucca, Siena, Asyż, Riva del Garda, Mantova, Costa Smeralda, Alto Adige, Portofino i Amalfi. Wszystko to są średnie lub małe miasteczka, w których turysta czuje się bardziej pewny siebie i swobodniejszy niż duże centra kulturalne.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej