Turystyka

Podróż przez Włochy oczami turystów z sieci społecznościowych

Naukowcy z Sociometrica przeanalizowali w ubiegłym roku 220 tysięcy postów opublikowanych przez zagranicznych turystów w sieciach społecznościowych. Najbardziej atrakcyjnymi miejscami były Taormina, Lucca i Siena. Turyści lubią place, kulturę i jedzenie, ale logistyka jest trudna

Kto wie, co Włochy wydają się obcokrajowcom przybywającym tutaj na wakacje. Jakie wrażenia z kraju, którym dzielą się na Facebooku, Twitterze i innych platformach internetowych, które stały się odzwierciedleniem prawdziwego życia prawie każdej cywilizowanej osoby. O czym mówią turyści i, co najważniejsze, jak mówią. Eksperci Sociometrica, agencji specjalizującej się w analizie zjawisk społeczno-ekonomicznych, próbowali odpowiedzieć na te pytania.

Przeprowadzili analizę semantyczną postów opublikowanych swobodnie w różnych sieciach społecznościowych na stronach osób, które odwiedziły Włochy.

Początkowy wybór został oparty na określonych słowach kluczowych, a następnie notatki zostały przetworzone i posortowane według tematu. W ten sposób przeanalizowano 218 tysięcy anglojęzycznych notatek internetowych opublikowanych w ciągu ostatniego roku. Na podstawie zgromadzonych opinii, oświadczeń i komentarzy powstał obraz odzwierciedlający obraz Włoch w oczach turysty. Obraz, na którym jest światło i cień.

Najczęściej omawianym tematem przez podróżnych był transport (48,8%). Różne metody transportu i łatwa realizacja zamierzonych celów i punktów trasy najbardziej dotyczyły osób, które zatrzymały się we Włoszech. Na drugim miejscu w dyskusji był temat, który eksperci początkowo spodziewali się zobaczyć na szczycie rankingu - temat makro „kultura”. W końcu pytanie o kulturę odwiedzanego kraju rodzi się z każdego podróżnika. Turyści rozmawiali także o pracy, przestępczości, polityce (niezrozumiałe dla osób, które nie mieszkały przynajmniej przez jakiś czas w kraju), zakupach, religii i tak dalej.

W rezultacie 78% opinii o włoskim systemie turystycznym jest pozytywnych, najczęstszymi przymiotnikami w kraju są „oszczędny”, „piękny” i „niepowtarzalny”.

Jednak liczba ta spada do 62% w przypadku Włoch jako całości, a nie tylko branży hotelarskiej. „Bardzo ważne jest opracowanie skutecznego systemu monitorowania dyskusji na blogach, forach i sieciach społecznościowych” - komentuje Stefano Spaggiati, szef laboratorium eksperckiego Sociometrica: „W końcu jest to niewyczerpane źródło cennych informacji, które pozwala ocenić własne korzyści konkurencyjne i poprawić poziom oferowanych usług ”.

Czas dowiedzieć się, co i jak mówią o Włoszech, nie tylko w recenzjach i przewodnikach, ale także na najczęściej odwiedzanych światowych platformach internetowych.

I jeszcze więcej pozytywnych statystyk. Oczekuje się, że większość turystów do Włoch przyciąga gastronomia. Według wyników badania restauracje i kawiarnie były na pierwszym miejscu wśród korzyści, które Włochy mogą zaoferować podróżnym (82 punktów na 100).

Dalej są plaże (81 punktów), sklepy (80) i hotele (80). Jeśli chodzi o dziedzictwo muzealne, najczęściej wymienianymi turystami byli oczywiście Florencja, Rzym (z Watykanem) i Wenecja (swoją drogą, tutaj, według opinii, organizacja muzeów pozostawia wiele do życzenia). Jednak najczęściej wymienianym miejscem turystycznym była Taormina, a następnie Lucca, Siena, Asyż, Riva del Garda, Mantova, Costa Smeralda, Alto Adige, Portofino i Amalfi. Wszystko to są średnie lub małe miasteczka, w których turysta czuje się bardziej pewny siebie i swobodniejszy niż duże centra kulturalne.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej