Turystyka

Rzymski taksówkarz oszukuje klientów za pomocą pilota

Policjant w aglomeracji Roma Prati zatrzymał 37-letniego taksówkarza. Podczas sprawdzania okazało się, że przedsiębiorczy człowiek zwiększa koszt każdej podróży za pomocą pilota. Taksówkarz pracował legalnie, ale jego licznik otrzymał dodatkowe ulepszenie w postaci jednostki sterującej, która odbierała sygnały sterujące z małego pilota ukrytego w dłoni kierowcy.

Włoski portal www.ilmessaggero.it donosi, że nieszczęsny wynalazca zwiększył odległość podróży pasażerów i odpowiednio koszty usługi. Niezadowoleni klienci złożyli skargę na policję, wszczęto dochodzenie. Podczas kontroli samochodu ujawniono dodatkowe wyposażenie i mini pilot.

Oczekuje się, że inne ofiary oszusta z „pucharami” przejdą na stronę. Nawiasem mówiąc, ten obywatel był już notowany przez organy ścigania w związku z jego zamiłowaniem do przygód.

To nie pierwszy przypadek oszustwa wśród taksówkarzy. Nie tak dawno temu kierowca stolicy ukrył się z bagażem turystów z Niemiec. Chociaż są wśród rzymskich kierowców i niesamowicie uczciwi ludzie. Znalazwszy torebkę z 17 tysiącami euro na tylnym siedzeniu, taksówkarz dołożył wszelkich starań, aby zwrócić pieniądze swoim pasażerom!

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej