Turystyka

Rzymski taksówkarz oszukuje klientów za pomocą pilota

Policjant w aglomeracji Roma Prati zatrzymał 37-letniego taksówkarza. Podczas sprawdzania okazało się, że przedsiębiorczy człowiek zwiększa koszt każdej podróży za pomocą pilota. Taksówkarz pracował legalnie, ale jego licznik otrzymał dodatkowe ulepszenie w postaci jednostki sterującej, która odbierała sygnały sterujące z małego pilota ukrytego w dłoni kierowcy.

Włoski portal www.ilmessaggero.it donosi, że nieszczęsny wynalazca zwiększył odległość podróży pasażerów i odpowiednio koszty usługi. Niezadowoleni klienci złożyli skargę na policję, wszczęto dochodzenie. Podczas kontroli samochodu ujawniono dodatkowe wyposażenie i mini pilot.

Oczekuje się, że inne ofiary oszusta z „pucharami” przejdą na stronę. Nawiasem mówiąc, ten obywatel był już notowany przez organy ścigania w związku z jego zamiłowaniem do przygód.

To nie pierwszy przypadek oszustwa wśród taksówkarzy. Nie tak dawno temu kierowca stolicy ukrył się z bagażem turystów z Niemiec. Chociaż są wśród rzymskich kierowców i niesamowicie uczciwi ludzie. Znalazwszy torebkę z 17 tysiącami euro na tylnym siedzeniu, taksówkarz dołożył wszelkich starań, aby zwrócić pieniądze swoim pasażerom!

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej