Kuchnia włoska

Jak wybrać oliwę z oliwek?

Nikomu nie jest tajemnicą, że często udawana włoska oliwa z oliwek okazuje się mieć zupełnie inne pochodzenie: hiszpańską, marokańską lub tunezyjską. Oczywiście w przypadku podróbki niskiej jakości kupujący może radykalnie zmienić zdanie na temat oliwy z oliwek wytwarzanej z wybranych oliwek rosnących na rozległych polach pod toskańskim słońcem. Wybraliśmy kilka naprawdę przydatnych wskazówek, które przydadzą się przy ustalaniu i wyborze tego oleju.

  • Sprawdź nazwę producenta oliwy z oliwek w Internecie, upewnij się, że jest prawdziwa. Producenci tego produktu z reguły zapraszają wszystkich, którzy chcą odwiedzić swoje gaje, a także instalują tam kamery internetowe, aby potencjalni nabywcy mogli upewnić się, że cały proces przygotowania tak zwanego „płynnego złota” odbywa się zgodnie z normami. Również renomowani producenci oliwek stale biorą udział w licznych konkursach, w których otrzymują różnego rodzaju nagrody, które można również zobaczyć na stronie internetowej firmy w Internecie.
  • Zwróć uwagę na mały nadruk bezpośrednio na etykiecie. Zgodnie ze standardami ustanowionymi w USA i Unii Europejskiej producenci muszą wskazać prawdziwą tożsamość produktów na etykiecie. Wiele firm często pisze obok nazwy oliwy z oliwek „Made in Italy”, która nie może nie przyciągnąć uwagi, ale poniższe etykiety podają rzeczywiste miejsce produkcji małymi literami. Bądź ostrożny.
  • Zielony kolor oleju nie oznacza jego wysokiej jakości. Kolor oliwy z oliwek jest być może najważniejszym czynnikiem przy wyborze tego produktu. Zazwyczaj waha się od żółtego do zielonego. Jednak nasycony zielony kolor ukochanego produktu z oliwek nie oznacza, że ​​jest on najwyższej jakości. Nawiasem mówiąc, eksperci, którzy oceniają olej, szczególnie podczas noszenia okularów z niebieskimi lub zielonymi okularami, aby zignorować kolor testowanej substancji.
  • Liczba kroków przetwarzania. Oliwki przechodzą przez specjalną prasę tylko raz. A napis „pierwsze naciśnięcie” nie oznacza, że ​​kolejne czasy (jakby w ogóle istnieją) poprawiają jakość oleju. Dlatego takie zwroty na etykiecie są tylko działaniem marketingowym mającym na celu wpłynięcie na kupującego.
  • Oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia jest produkowana wyłącznie za pomocą urządzeń mechanicznych, bez użycia rozpuszczalników lub innych substancji, w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Oliwa z oliwek produkowana w wyższej temperaturze nie może być uważana za produkt najwyższej klasy.
  • Pamiętaj, że tlen, światło i wysokie temperatury to najgorsze warunki przechowywania oliwy z oliwek. Dlatego powinien znajdować się w ciemnym miejscu o minimalnej zawartości tlenu. Przed zakupem butelki „płynnego złota” upewnij się, że sprzedawca trzymał ją w odpowiednich warunkach.
  • Oliwa z oliwek nie jest produktem, którego jakość z czasem się poprawia. Przed zakupem zwróć uwagę na datę produkcji i wybierz butelkę z uprawy w bieżącym roku. Kupuj tylko niezbędną ilość oleju, nie magazynuj przez kilka lat wcześniej.
  • I wreszcie, jeśli masz szczęście, aby dostać się do Włoch, nie przegap okazji, aby pójść do gaju oliwnego i przekonać się, jak powstaje niesamowity produkt!

Obejrzyj wideo: Jak wybrać dobrą oliwę? - 7 zasad. Onet100 (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kuchnia włoska, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej