Najbardziej we Włoszech

Najlepsze zagraniczne filmy o Włoszech

Pomimo tego, że przez dziesięciolecia Hollywood wydawało się, że udało się osiągnąć niesamowite, w tym opracowanie niesamowitych efektów specjalnych, we włoskich filmach jest coś wyjątkowego, co odróżnia je od innych. Włoskie kino pokazało światu nie tak wiele naprawdę wybitnych filmów w ostatnich latach, ale teraz porozmawiamy o zagranicznych studiach filmowych, które zrobiły filmy związane z tym cudownym krajem. Więc tutaj dziesięć najbardziej udanych filmów o niesamowitych Włoszech.

The Red Violin (Le Violon Rouge), Francja

Legendarne skrzypce Stradivarius powstały w Cremonie (Cremona) i właśnie tam rozwija się film.

Cudowne połączenie mistycyzmu, romansu i dramatu zwróciło uwagę na to małe miasteczko w regionie Lombardii, pomimo faktu, że niewiele osób wiedziało o jego istnieniu wcześniej.

My House in Umbria, UK

Warto zauważyć, że kręcenie tego zdjęcia miało miejsce w Sienie, a nie w Umbrii. Nie zepsuło to jednak ogólnego wrażenia z filmu: w końcu oba miejsca są bardzo podobne w swoich zapierających dech w piersiach krajobrazach. A doskonałe dzieło całej obsady nie może pozostać obojętne.

„Under the Tuscan Sun” (USA)

Biorąc pod uwagę nazwę filmu, fani kina byliby zaskoczeni (a nawet zdenerwowani), gdy stwierdzili, że zdjęcie zostało nakręcone nie we Włoszech, ale w innym miejscu. Film zawiera wiele scen, które ujawniają oszałamiające krajobrazy regionów Salerno, Salenno, Kampania, Toskania i oczywiście niesamowite piękno Florencji (Firenze). Toskania ma sławę ośrodka turystycznego, który zintensyfikował się dopiero po premierze filmu.

Utalentowany pan Ripley, USA

Co może być bardziej włoskiego niż relaks na plaży z butelką Limoncello? Prawdopodobnie fabuła filmu może wydawać się dla niektórych zbyt „pokręcona”, ale przygody bohaterów Matta Damona, Gwyneth Paltrow i Jude Law we Włoszech są wielką przyjemnością.

«Męka Chrystusa (Pasja Chrystusa), USA

Wspaniała gwiazda filmowa Monica Bellucci, a także oryginalne lokalne piękności sprawiają, że „Pasja Chrystusa” to prawdziwy włoski film.

Angielski pacjent, Wielka Brytania / USA

Jeden z najbardziej udanych filmów z 1996 r. (Zdobywca 9 nominacji do Oscara) został nakręcony głównie we Włoszech, choć nie zostało to wspomniane w filmie.

Jednak Włosi musieli zauważyć, że sceny rzekomo nakręcone w Kairze (Egipt) zostały faktycznie wykonane w Wenecji.

„Water Life” (The Life Aquatic With Steve Zissou), USA

Ta „klasyczna” komedia z udziałem Billa Murraya została nakręcona w ogromie Włoch. Piękno Rzymu, wysp Ponza (Ponza), Neapolu (Napoli) i Anzio (Anzio) często migają w kadrze.

Włoska robota (Włoska robota), USA / Francja / Wielka Brytania

Do tej pory krytycy filmowi spierali się o wersję filmową, której rok jest bardziej udany: 1969 lub przeróbkę z 2003 roku. Ale tak naprawdę nie ma wątpliwości, że oszałamiające widoki Wenecji. Obie wersje zawierają wiele punktów, w których ujawniają się niesamowite Włochy.

„Angels and Demons” (Angels and Demons), USA

W kontynuacji popularnego kodu Da Vinci cała akcja przenosi się z Francji do Włoch. Piazza Navona, Piazza del Popolo, Bazylika św. Piotra (Basilica di San Pietro) są stale w kadrze.

I tak jest dokładnie w przypadku, gdy konieczne jest obejrzenie filmu po przeczytaniu książki.

Lepiej zobaczyć na własne oczy wszystkie niesamowite miejsca Wiecznego Miasta i Watykanu.

Ojciec chrzestny, USA

Jaki inny film zasługuje na pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce, jeśli nie obraz „Ojciec chrzestny”? I do dziś jest uważana za jeden z najlepszych filmów wszechczasów.

  • Radzimy odwiedzić na Sycylii: wycieczka śladami Ojca Chrzestnego

W 1972 r. Operatorzy i reżyserzy mogli przenieść zapierające dech w piersiach krajobrazy Sycylii, które do dziś cieszą się tymi, którzy odwiedzają legendarne dzieła kina amerykańskiego, a także przekazują złożone relacje w rodzinach włoskiej mafii.

Obejrzyj wideo: Włoskie przeboje #01 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej