Milan

Muzeum Mody i Kostiumów w Mediolanie

Elegancki przykład włoskiej architektury to Palazzo Morando Palace, który znajduje się w Mediolanie, jak moneta ma dwie strony. Parter tego muzeum będzie interesujący dla miłośników klasycznych przedmiotów artystycznych. Rozległe sale pałacu ozdobione są rzeźbą i malarstwem średniowiecza. Ekspozycję zdobią przedmioty wewnętrzne pochodzące z połowy XVII - początku XIX wieku. W styczniu 2010 roku pojawił się nowy powód, aby odwiedzić Plazzo Morando, ponieważ otworzył nową wystawę.

Muzeum Mody i Kostiumów (Kostium Moda Immagine) przedstawia zwiedzającym kolejną atrakcję Włoch - ewolucję świata mody.

Nowa ekspozycja oparta była na kolekcjach modnych ubrań z minionych wieków. Większość starożytnej mody była wcześniej przechowywana w miejskim muzeum sztuki użytkowej Castello Sforza. Historia włoskiego przemysłu tekstylnego, pierwsze prywatne kolekcje sukienek, garniturów i akcesoriów przybyły do ​​Mediolanu z całego kraju. To właśnie w jednej ze stolic europejskiej mody wszystkie te rozproszone eksponaty zostały starannie odrestaurowane i zajęły należne im miejsce w Muzeum Mody i Kostiumów.

Entuzjaści, którzy stali u początków powstania muzeum, od 1995 roku, zbierali informacje o ludziach, którzy określili trendy w modzie w XVIII-XIX wieku. Alessia Shivey i Elizabeth Neils tchnęły życie w historię włoskiej mody. W muzeum można zobaczyć niezwykle piękne, skomplikowane i niesamowite kostiumy. Na oczach gości pojawią się sztuczki „projektantów mody” z przeszłości. Między innymi - ciasne gorsety, dzięki którym burżuazyjne panie były tak eleganckie, dzięki czemu ta część toalety nosiła nazwę „Aspen Waist”. Innym know-how z przeszłości są puszyste spódnice fashionistek, pod którymi kryły się krynoliny utworzone z metalowych obręczy.

  • Wskazówka: Gdzie kupić garnitur męski w Mediolanie

Sztywne kołnierze sukienek, uniesione prawie do brody, cudownie wyprostowały postawę młodych kobiet. A gorset sukienek był pełen surowości i nie pozwalał kobietom, które je nosiły, na relaks. Tak więc wszyscy współcześni fashionistki mogą docenić piękno strojów z XVIII i XIX wieku. Oprócz całkowitego braku wygody, który obiecali swoim kochankom.

Nie mniej ciekawy jest wybór kombinacji materiałów i kolorów w strojach minionych lat. Wiele osób uważa te rozwiązania za dość niezwykłe dla dzisiejszych świeckich. Ale włoskie kobiety ściśle przestrzegały etykiety przy wyborze strojów, butów, czapek, parasoli i torebek. Dużą wagę przywiązano do kolorystyki. Różne wydarzenia i wydarzenia wymagały specjalnej formy i kolorów strojów.

Łatwo prześledzić niesamowite metamorfozy, które miały miejsce w kostiumach i akcesoriach przez ponad dwa stulecia. Spódnice, pierwotnie miały okrągły kształt, ostatecznie przekształciły się w tulipana. W końcu bujne krynoliny ustąpiły miejsca strojom, które zaostrzyły sylwetkę. Czapki zostały rozszerzone, aby całkowicie wyeliminować parasole. Gorsety - ostatnia cytadela starej „mody”, upadła pod koniec XIX wieku.

Na początku 2012 r. Wnętrza hali wystawienniczej Muzeum Mody i Kostiumów zostały zaktualizowane i odrestaurowane. Wydarzenie to było poświęcone 150. rocznicy zjednoczenia Włoch. Galeria sztuki Palazzo Morando Palace została przekształcona dzięki pracy specjalistów od projektowania z Cristallerie Baccarat. Współcześni turyści i miłośnicy zakupów będą mogli docenić świetność muzeum mody, zwłaszcza w złotych promieniach wiosennego włoskiego słońca!
Oficjalna strona muzeum: www.costumemodaimmagine.mi.it
Adres: Via Sant'Andrea, 6 - 20121 Mediolan
Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli, od 9.00 do 13.00 - od 14.00 do 17.30

Popularne Wiadomości

Kategoria Milan, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej