Ciekawe o Włoszech

Moje ulubione filmy o Rzymie i Włoszech

Przed wyjazdem do Włoch polecam obejrzeć przynajmniej kilka filmów nakręconych w tym cudownym kraju - pomoże ci to lepiej zrozumieć swoją mentalność, historię i kulturę.

W artykule znajdziesz listę moich ulubionych filmów i seriali, które lubię okresowo przeglądać. Zgadzam się, że wspaniale jest chodzić, na przykład, po zabytkach Rzymu lub Wenecji i odkrywać miejsca, w których wystąpili najsławniejsi aktorzy Hollywood.

W komentarzach do artykułu udostępnij swoje ulubione filmy nakręcone we Włoszech.

Aby znaleźć wymienione filmy w Internecie, nie jest trudne, wystarczy wpisać w polu wyszukiwania „Tytuł filmu + obejrzyj bezpłatnie online”.

Stare dobre klasyki

Radzę zapoznać się z Włochami ze starymi, dobrymi czarno-białymi klasykami - filmy te od dawna są uznawane za arcydzieła światowego kina:

Rzymskie święta

Niepowtarzalna Audrey Hepburn, zdobywczyni Oscara, w swojej głównej roli w rzymskich świętach gra księżniczkę, która przybyła do Rzymu. Była tak znudzona życiem według zasad królewskich, że postanowiła pobiegać w nocy na spacer. Życie i miłość w Rzymie to rzymskie wakacje. Polecam wszystkim romantycznym dziewczynom i ich bratnim duszom.

Ważne sceny:

  1. Audrey je Gelato na Schodach Hiszpańskich - jednej z najbardziej rozpoznawalnych pocztówek na świecie;
  2. Pusty plac Świętego Piotra w Watykanie. Tak, 60 lat temu można było dojechać samochodem bezpośrednio do stopni katedry. Na placu znajdował się również przystanek autobusowy;
  3. Tańcząc i walcząc przed zamkiem Świętego Anioła.

Słodkie życie

Satyryczna tragikomedia Sweet Life (La Dolce Vita) to czarno-białe arcydzieło reżysera Federico Felliniego z przystojnymi Marcello Mastroiani i Anitą Ekberg w rolach głównych.

Nazwa postaci fotografa filmowego Paparazzo stała się powszechnie znana. Zobaczysz także bardzo młodego 22-letniego Adriano Celentano. Film zdobył Oscara za najlepszy projekt kostiumów i Grand Prix Festiwalu w Cannes.

Najsłynniejsza scena:

Wieczorem kąpiel w fontannie di Trevi. Film wciąż motywuje wielu turystów do takiego wyczynu - jeśli zdecydujesz, przygotuj 500 euro na grzywnę.

Na uwagę zasługują również nagrania z lotu nad Watykanem na samym początku filmu. Ciekawostką jest to, że sceny na Via Vittorio Veneto zostały nakręcone nie w Rzymie, ale w studiu Cinecittà, ponieważ niektóre elementy miasta ingerowały w Felliniego.

Wczoraj, dziś, jutro

Wczoraj, dziś jutro z Sophią Loren i Marcello Mastroianni - to klasyk włoskiego kina. Film składa się z trzech części, aw ostatniej Sophii Loren gra elitarną rzymską prostytutkę mieszkającą w mieszkaniu z widokiem na Piazza Navona.

  • Radzę przeczytać: najsłynniejsze filmy z Sophią Loren i Marcello Mastroianni

Nowoczesny

W ciągu ostatnich dziesięcioleci we Włoszech kręcono dziesiątki niesamowicie pięknych filmów.

Wielka piękność

Wielkie piękno geniuszu Paolo Sorrentino to mój ulubiony film o Rzymie. Obejrzałem go 10 razy i jestem gotowy do recenzji. Dla wszystkich, którzy chcą zakochać się w Rzymie lub chociaż trochę spróbować zrozumieć to miasto. Film może wydawać się skomplikowany dla masowej publiczności, nie ma szczęśliwego zakończenia, strzelanin, szybko zmieniających się scen. Jednocześnie film będzie odpowiedni dla zamyślonego widza. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli nie przyjedziesz po raz pierwszy, tak jak ja, radzę dać mu drugą szansę za miesiąc lub dwa. Film polecany jest widzom w wieku powyżej 18 lat, a dzieci prawdopodobnie go nie zrozumieją.

Młody tata

Serial Young Papa z Jude Law w tytułowej roli składa się z 10 odcinków, ale obiecują nakręcić drugi sezon. Bohaterem jest amerykański 47-letni kardynał Lenny Belardo, który został jednym z najmłodszych w historii przez papieża Piusa XIII. Intrygi doświadczonych kardynałów z walczących klanów, które wybrały go na kompromis, pozwoliły mu objąć to stanowisko. A potem zaczyna dawać ciepło!
Jeśli podobał Ci się Wielki Piękno i Młody Papież Paolo Sorrentino, zdecydowanie powinieneś obejrzeć jego film Młodzież - nie chodzi o Włochy, ale tylko o życie, ale nadal jest piękny. Filmowanie odbyło się w sąsiedniej Szwajcarii.
Przejdźmy do prostszych i bardziej zabawnych filmów:

Roman Adventures

Roman Adventures to bardzo piękny film Woody'ego Allena z Penelope Cruz i Alec Baldwin. Wiele rozpoznawalnych zabytków - Navona, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki. Niektóre sceny zostały nakręcone w mojej ulubionej dzielnicy Trastevere. W zwiastunie trwającym ponad 32 sekundy Alec Baldwin, patrząc wstecz na Porta Settimiana w Trastevere, przypomina, że ​​mieszkał na jednej z tych ulic, gdy był studentem. Zdecydowanie pokażemy turystom te klimatyczne uliczki podczas naszej autorskiej wycieczki Immersion in Trastevere.

Do diabła z rogami

Jeśli chcesz zrozumieć, jak działa system biurokratyczny we Włoszech, koniecznie zobacz komedię Go to Hell on the Horn. To niesamowite, jak Włosi śmieją się z siebie, rozpoznają całe szaleństwo systemu państwowego, ale jednocześnie w prawdziwym życiu we Włoszech mamy to wszystko. Każdy odpowiedni Włoch potwierdzi to.

Spectrum

Widmo, film akcji o Jamesie Bondzie został nakręcony w Rzymie.

Oto moja szczegółowa storyboard scen filmowych. Jeśli nie lubisz filmów akcji, Możesz oglądać część o Rzymie od 28 do 50 minut w celach edukacyjnych, przynajmniej ze względu na najpiękniejszą pogoń za filmem. Aston Martin Race w Rzymie wzdłuż Tybru, Watykanu, fontanny Aqua Paola - rozkosz!

Turysta

Większość filmu Turysta z Joni Dep i Angeliną Jolie zagrała w Wenecji. Jestem pewien, że po obejrzeniu z pewnością zechcesz odwiedzić lub wrócić do tego bajecznego miasta.

Jedz, módl się, kochaj

Główna bohaterka filmu „Jedz, módl się, kochaj” (Julia Roberts) chce doświadczyć czegoś nowego, więc bierze rok wolnego i wyrusza w podróż do Włoch, Indii i Bali. Módlcie się i kochajcie, zgadliście, będzie w Indiach i na Bali, ale oczywiście w Rzymie! W filmie jest wiele scen z rozpoznawalnymi miejscami - Watykan, Koloseum, Piazza Navona, gdzie obok w restauracji Ristorante Santa Lucia (adres Largo Febo, 12, 00186) będzie jadła z włoskim makaronem.

Witamy na południu

Witamy na południu - o cechach południowych Włoch. Film jest bardzo zabawny i łatwy do zrozumienia, moralnie przygotowuje cię do podróży do Neapolu, Rzymu, a nawet na Sycylię.

Witaj na północ

Witamy na północy - o biznesie i zawsze zajętych Włochach w Mediolanie, a zwłaszcza na północy Włoch.
Pod koniec 2018 roku ukazała się trzecia część komedii - Welcome to South 2 lub Neighbours Are Not Allowed, ale tak naprawdę nie trafiła do mnie.

Anioły i Demony

Ale proszę, nie traktuj poważnie fabuły filmu Anioły i Demony - to tylko film. Ciesz się pięknymi widokami na Rzym i zabytkami. Teraz powiedzieliby, że film ma wiele szumu - Watykan, iluminaci, tajne stowarzyszenie, spiski, zagadki, brutalny Kościół katolicki. O tak, oczywiście! Nadal spotykam turystów, którzy szczerze wierzą, że historia pokazana w filmie jest prawdziwa. Ważne jest, aby na terenie Watykanu nie było strzelanin - są to dekoracje studyjne i grafika komputerowa. W Rzymie nakręcili większość filmu.

Niesamowite przygody Włochów w Rosji

Kilka lat temu, kiedy poleciałem z Włoch do Aeroflotu, aby odwiedzić Rosję, w swoim nastroju włączyłem film o niesamowitych przygodach Włochów w samolocie. Oglądałem to około 20 lat temu i byłem po prostu zaskoczony - spójrz na pierwsze trzy minuty.

Karetka jedzie na moście na wyspie Tiberina, tam naprawdę jest szpital położniczy. Potem zamek Świętego Anioła, droga do Watykanu, krąg na Placu Świętego Piotra - tak, w 1974 roku był jeszcze otwarty dla kierowców. Co więcej, Piazza del Popolo, flasher, Plac Wenecki łączy się z ponownym kadrowaniem z nowoczesną dzielnicą EUR. A najfajniejszą rzeczą jest droga wzdłuż Łuku Septymiusza Sewera i Świątyni Saturna na Forum Romanum!

Przy świątyni, która ma ponad 2500 lat, przechodzi karetka pogotowia! Teraz jest strefa archeologiczna. Co więcej, główni bohaterowie zakreślają koło Koloseum - zwróć uwagę na to, jak wyglądał Łuk Konstantyna. Teraz jest strefa dla pieszych i tysiące turystów dziennie.

I wreszcie, pod wycie syreny chłopaki jadą na plac Navona, aby zabrać dzieci do szkoły! Teraz, znając dobrze Rzym, porównanie tych ramek z rzeczywistością jest bardzo interesujące.

Ciekawe filmy z YouTube

W tej sekcji przedstawiam wam listę edukacyjnych filmów z YouTube:

Historia starożytnego Rzymu w 20 minut

Na filmie historia starożytnego Rzymu w 20 minut dosłownie idzie na półki: jak Rzym się pojawił i jak Imperium Rzymskie wpłynęło na całą ludzkość.
Polecam Wieczne Miasto przed podróżą, a czasami słyszę historie od kolegów, którzy myślą, że Koloseum zostało zbudowane „około 100 lat temu”:

Jestem pewien, że moja lista filmów o Rzymie i Włoszech zainspirowała cię do podróży do krainy słońca i wina. W komentarzach podziel się swoimi wrażeniami i ulubionymi filmami o tym pięknym kraju.

Obejrzyj wideo: Ciekawostki o RZYMIE i nasze zwiedzanie w JEDEN dzień (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech
Regiony Włoch

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech

Modna miejscowość wypoczynkowa Forte dei Marmi znajduje się w regionie Toskanii nad Morzem Tyrreńskim. Historia miasta rozpoczęła się w XVI wieku od budowy portu, który służył do transportu marmuru wydobywanego w pobliskich górach Apuan. Później, pod koniec XVIII wieku, na rozkaz wielkiego księcia Leopolda I, na brzegu wzniesiono fortecę, aby chronić osadę przed najazdami z morza.
Czytaj Więcej
Jezioro Como - źródło inspiracji
Regiony Włoch

Jezioro Como - źródło inspiracji

Na werandzie restauracji Limone, z talerzem rybnych przysmaków i szklanką bieli, uderzyła nas myśl: bez względu na to, jak cudowny jest tętniący życiem Mediolan, chcesz zrelaksować swoją duszę w niekończącej się dynamice miasta i rozpłynąć się w urokach urokliwych krajobrazów z alpejskimi górami, cyprysami i drzewami owocowymi na tle niebieskiego jeziora .
Czytaj Więcej
Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
Regiony Włoch

Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii

Port lotniczy Galileo Galilei w Pizie (międzynarodowy kod IATA: PSA) jest jednym z dziesięciu największych portów lotniczych we Włoszech. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, aby podziwiać Krzywą Wieżę w Pizie. Z lotniska w Pizie bardzo łatwo dostać się do innych miast Toskanii, na przykład Florencji, Sieny, Lukki lub Livorno. W tym artykule postaramy się poświęcić wszystkie dostępne środki transportu z lotniska do najbliższych miast.
Czytaj Więcej
Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć
Regiony Włoch

Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Siena to miasto w przeciwieństwie do swoich sąsiadów w regionie Toskanii w północnych Włoszech. Po przybyciu na jeden dzień wydaje się, że został przeniesiony do średniowiecza. Miasto pozostało nietknięte od czasów świetności. Zabytki Sieny w pełni odzwierciedlają średniowieczny gotycki temperament - powściągliwy i nieco surowy, bez frywolnych barokowych loków i ozdób.
Czytaj Więcej