Niemcy

Most Blue Wonder

Blue Miracle to most przez Łabę, cud inżynierii z XIX wieku. Tylko dwie podpory na brzegu wspierają jego konstrukcję. Most otrzymał swoją nazwę z powodu niezwykłej kolorystyki.

Most Blue Wonder (Blaues Wunder), fot. Lupino M.

Najciekawszym i niezwykłym mostem łączącym brzegi Łaby między dzielnicami Drezna, Blazovits i Loshvits jest most Blaues Wunder. Jego oficjalna nazwa to Most Loshvitsky (Loschwitzer Brücke), jest to także Most Króla Alberta (do 1912 r.).

Zbudowany pod koniec XIX wieku stał się cudem techniki inżynieryjnej. Konstrukcję mostu wspierają tylko dwa filary położone wzdłuż brzegów rzeki. Długość głównego przęsła wynosi 146 m. ​​Most jest praktycznie zamontowany. Dolina Łaby jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Niemczech, a stalowa konstrukcja kratowa mostu idealnie wpasowuje się w malowniczy krajobraz okolicy.

Na moście

Kolejnym cudem jest kolor mostu Loshvitsky'ego. Teraz jest szaro-niebieski. Ale według legendy, zaraz po budowie most był zielony. I dlaczego teraz jest niebieski, nikt nie wie. Przyczyną stały się albo promienie słoneczne, albo nieznane właściwości farby, albo nastąpił cud ...

Cokolwiek się stanie, ale dziś most robi niesamowite wrażenie zarówno w dzień, jak iw nocy, kiedy wszystko świeci i mieni się światłem.

Widok na most Blue Wonder, zdjęcie energii odświeżającej

Most w nocy, zdjęcia jenów

Jak się tam dostać

Tramwajem 6, 12 do przystanku Schillerplatz.

Obejrzyj wideo: Australian Children's Song - True Blue Wonders (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej