Jak się tam dostać

Jak dostać się do Werony z Moskwy

Do Werony można dostać się z Moskwy samolotami linii lotniczych S7 i Aeroflot, które obsługują codzienne bezpośrednie loty do miasta Romeo i Julii. Koszt biletu wynosi średnio od 8000 do 12000 rubli (od 100 do 150 euro). Odległość z Moskwy do Werony wynosi 2700 kilometrów, czas podróży to 3 godziny 30 minut.

Możesz również dostać się do Werony pociągiem, ale taka podróż zajmie Ci co najmniej 2 dni. Rozważ wszystkie opcje, ale zacznij od najszybszej i najtańszej:

S7

S7 Airlines obsługuje codziennie bezpośrednie loty do Werony z lotniska Moskwa-Domodiedowo. Wylot o 11:50, przylot na lotnisko Verona Villafranca o 14:25 czasu lokalnego. Weź pod uwagę różnicę czasu w stosunku do Włoch.

Zazwyczaj we Włoszech odprawa w hotelach rozpoczyna się od 14-15 godzin, więc ten lot jest dość wygodny. Za około godzinę dotrzesz do centrum Werony.

Aeroflot

Aeroflot leci codziennie do Werony z lotniska Szeremietiewo. Możliwym minusem lotu jest wczesny odlot o 07:35 rano. Ceny biletów wynoszą średnio od 9 000 do 11 000 rubli, ale oczywiście, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem, możesz znaleźć opcje za 6000 rubli.

Przylot na lotnisko w Weronie o 10:05, do 11:30 można dostać się do hotelu, zostawić rzeczy w recepcji i mieć czas na obiad. Pamiętaj, że obiad we Włoszech jest zaplanowany, restauracje są otwarte od 12:00 do 14: 30-15: 00. Po obiedzie polecam natychmiastowe wybranie się na niezależny spacer lub indywidualną wycieczkę po Weronie.

Po wycieczce możliwa jest lekka lub nie tak dobra kolacja i dobry zdrowy sen w hotelu - okaże się ciekawy i pełen wrażeń dzień.

  • Radzę przeczytać: Jak dostać się do Florencji z Werony

Pociągiem

Dla tych, którzy boją się latać, raz w tygodniu, w czwartki, ze stacji Moskwa Białoruska, pociąg 017Б Moskwa-Nicea odjeżdża 51 godzin później i zabierze Cię do Werony.

Bilet w przedziale kosztuje 21166 rubli, ceny za wagon sypialny zaczynają się od 33 806 rubli. Bilety można kupić na oficjalnej stronie Kolei Rosyjskich www.rzd.ru

Zaplanuj najbliższe loty

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz porady na temat planowania wakacji kulturalnych w Weronie lub tras we Włoszech, chętnie pomogę w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Reprezentacja Włoch Ciekawostki - Szafa Fana 46 (Grudzień 2019).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej