Lacjum

Terracina - przewodnik turystyczny

Terracina to kurort w środkowym regionie Włoch, Lacjum, nad Morzem Tyrreńskim, głównym miastem wybrzeża Odysei (Riwiera di Ulisse). Ze względu na nierozerwalny związek z historią Włoch miejsce to nazywa się „krajem mitów” - Tu wydarzyło się wiele z tego, co opisano w Biblii, kronikach historycznych, starożytnych legendach.

Terracina to połączenie łagodnego klimatu i czystych plaż, rozwiniętej infrastruktury i doskonałej obsługi, dogodnej lokalizacji w pobliżu Rzymu i Neapolu oraz bogatego programu wycieczek.

Historia

Miasto Terracina, serce wybrzeża Tyrreńskiego, centrum prowincji łacińskiej regionu Lacjum, zostało założone przez przedstawicieli starożytnych plemion aryjskich, którzy żyli we Włoszech od niepamiętnych czasów. Imigranci ze Sparty, przyciągani przez żyzne gleby, sprzyjającą pogodę Terraciny i bezpieczeństwo życia (otaczające góry chronione przed wrogami) zaczął przybywać tutaj w IX-VIII wieku pne. e. półtora wieku przed założeniem Rzymu.

Miejsce to przyciągało nie tylko tubylców Sparty - w różnych czasach było własnością Etrusków, którzy nadali mu nazwę Terracine, wiedźmy, które przemianowały miasto na Anxur i uczyniły miasto najpotężniejszą przybrzeżną fortecą, a od 406 pne Rzymianie. Przez prawie 8 wieków Terracina kwitła i stała się drugim portem w Lacjum, ale potem moc rzymska osłabła, a miasto, cierpiące z powodu najazdów barbarzyńców i Saracenów, popadło w ruinę i zaczęło odradzać się w V-VI wieku

Był tak ładniejszy, że w XIII wieku zaczął cieszyć się przychylnością papieży i został przez nich wybrany na letnią rezydencję, a papież Urban II, znany z pierwszej kampanii z Włoch do Ziemi Świętej, został wybrany w katedrze. Zabytki miasta przypominają te wszystkie wydarzenia.

Zabytki

Zabytki Terraciny zaczynają się od Old Appian Way (Via Appia) między Rzymem a Neapolem, zbudowany we Włoszech 2600 lat temu. Przechodzi bezpośrednio przez główny plac (Piazza del Municipio) i prowadzi do morza, dzieląc miasto na Górne, Historyczne i Dolne. Lokalne atrakcje znajdują się na placu: Teatr Rzymski, Kapitol, Forum Emilian.

Wśród ruin znajduje się stary kościół na cześć św. Cesario (San Cesareo), patrona miasta (upamiętniony w pierwszy poniedziałek po 5 listopada), gdzie Posąg Zeusa - kopia greckiego oryginału z II-III wiekua niedaleko znajduje się Wieża Róż (Torre dei Rosa).

Wejście do Górnego Miasta z Neapolu jest niezawodnie chronione przez Bramę Neapolitańską, zbudowaną przez cesarza Trojana. Miejscowymi atrakcjami są kamienne mury, wieże i fortece, średniowieczne budynki.

Najlepsza restauracja miasta „Trioni” znajduje się na głównym placu w starym rzymskim domu, w którym zachowały się pozostałości mozaiki na podłodze, części stolic, kolumn. Mozaika z 5 wieku jest również reprezentowana w katedrze.

Świątynia Jowisza

Świątynia Jowisza (Tempio di Giove), wzniesiona na Górze Sant'Angelo (Sant Angelo) na wysokości 227 metrów, jest główną atrakcją miasta Terracina.

Według legendy to Lacjum stało się schronieniem dla budzącego grozę boga, kiedy uciekł przed gniewem ojca. Dlatego świątynia, stworzona przez Etrusków w IV wieku pne, została później przebudowana przez Rzymian i poświęcona Jowiszowi. Zachowały się pozostałości dwóch wielkich świątyń. Jeden z nich, „mały”, składał się z dziewięciu pokoi z podłogami ozdobionymi mozaiką..

Przed tymi, którzy odważyli się wspiąć na szczyt góry przy ładnej pogodzie, otwiera się wyjątkowy widok na Terracinę i wybrzeże Odysei. Wieczorem świątynia jest podświetlona.

Droga Appieva

Droga Appianów (Via Appia) - „królowa dróg” Włoch zaczyna się od Porta Capena w Rzymie i nosi nazwę Appia Claudia, która w IV wieku położyła ją z Rzymu w kierunku Capua. Pne uh ... Następnie został przedłużony i stało się możliwe, aby dostać się do Neapolu i na Terracinie w 1 wieku naszej ery Cesarz Trajan zaprowadził ją nad morze, przepuszczając ją przez górę.

Dobrze zachowana droga o długości 540 km, a w samym centrum Terraciny pod stopami czuje się kamienie, które po raz pierwszy położono dwa i pół tysiąca lat temu. Pamiętają nie tylko rzymskich żołnierzy i wozy kupców, ale także apostoła Piotra, który, nagrodzony wizją Chrystusa, powrócił przez nią do Rzymu, tak że między 64 a 67 rokiem n.e. zostać ukrzyżowanym do góry nogami na krzyżu.

Odpocznij

Wakacje w Terracinie mają główną zaletę - bliskość głównych miast wybrzeża Morza Tyrreńskiego i wszystkich Włoch: Rzymu, Neapolu, Pompejów. Dzięki temu jest dobra okazja do połączenia wypoczynku na plaży i zapoznania się z największymi zabytkami światowej kultury.

Fani wycieczek łodzią mogą odwiedzić niezwykle piękne wyspy - Ischia i Capri.

Wygodne hotele, bary, restauracje, dyskoteki, kluby nocne, sklepy ciągną się wzdłuż pięknej promenady. Zabawną infrastrukturę uzupełniają parki wodne, centrum nurkowe, atrakcje i zabytki miasta.

Tydzień relaksu dla dwojga z wyłączeniem kosztów transportu i zwiedzania może kosztować od 1000 euro. Od naszych klientów i wielu turystów słyszymy tylko pozytywne recenzje o Terracinie.

Pogoda

Pogoda w Terracinie przez cały rok cieszy nawet słońce, ciepło i minimalne opady deszczu zimą termometr nie spada średnio poniżej 9 stopni, a średnia temperatura w lipcu wynosi +23. Łagodny klimat wysokie powietrze (2. miejsce na świecie!) zawartość jodudzięki właściwościom leczniczym, łagodnemu morzu, plażom pełnym drobnego złotego piasku ośrodek ten jest niezbędny dla rodzin z dziećmi.

Plaże

Terracina - są to piaszczyste plaże oznaczone niebieską flagą Unii Europejskiej do pielęgnacji i czystości, o długości 15 kilometrów. W Terracinie hotele w przeważającej części mają własne plaże, wyposażone w parasole i wygodne leżaki, z których korzystanie jest wliczone w cenę pokoju hotelowego lub dodatkowo płatne - około 10-15 euro dziennie.

Hotele

Wszystkie hotele Terracina, dość nowe lub znajdujące się w historycznych budynkach, są wyposażone zgodnie z nowoczesnymi wymogami i zapewniają wysoki poziom usług. Malownicze widoki, w niewielkiej odległości od morza, możliwość relaksu na terenie hotelu - Terracina oferuje hotele różnych gwiazd, ale niezmiennie przytulne i wygodne. Średni koszt dobrego pokoju dwuosobowego zaczyna się od 100 euro dziennie. W tym artykule wybrałem dobrą opcję zakwaterowania dla przyjaciół, przyda się. Zobacz także mapę poniżej:

Albergo mediterraneo

Hotel Albergo Mediterraneo znajduje się na plaży (30 metrów od morza). Jego komfortowe pokoje z balkonami mają wszystko, czego potrzeba do wypoczynku.

Posiada odkryty basen; sala wielofunkcyjna i specjalnie wyposażone mniejsze sale są przeznaczone na spotkania biznesowe i konferencje. W centrum urody dostępne są zabiegi odnowy biologicznej. Jest restauracja z lokalną kuchnią, dania z owoców morza są szeroko prezentowane.

 • Koszt podwójnego pokoju standardowego wynosi 100-120 € dziennie ze śniadaniem w formie bufetu.
 • Sprawdź dostępność w Albergo Mediterraneo

Grand Hotel L'Approdo

Grand Hotel L'Approdo wychodzi na Przylądek Circeo i znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy Ma własną plażę, a na terytorium - wanny z hydromasażem na świeżym powietrzu! Wszystkie 56 pokoi wyposażonych jest w klimatyzację i telewizję satelitarną. Do dyspozycji Gości jest bezpłatny parking.

Dodatkowa zaleta - z molo Molo Gregoriano, położonego 2 km od hotelu, można popłynąć promem szybkim w godzinę z małym dostaniem się na Wyspy Pontyjskie (Isole Pontine), z których każdy jest depozytariuszem skarbów przyrody, geologii i rekreacji. Widoki na każdej wyspie są wyjątkowe: jedna z nich, Ventotene, była rajem mitycznych syren, którym śpiewał z powodzeniem Ulisses.

 • Koszt podwójnego pokoju standardowego wynosi 150-170 € za dzień ze śniadaniem.
 • Zarezerwuj Grand Hotel L'Approdo

Hotel Poseidon

Jeden z najpopularniejszych hoteli w Terracinie - trzygwiazdkowy hotel w kształcie statku „Posejdon” - zbudowany jest 50 metrów od morza, na terenie znajdują się baseny - dla dorosłych i dla dzieci.

Wszystkie pokoje w hotelu Poseidon są nowocześnie urządzone, aneks kuchenny z naczyniami, lodówka, klimatyzacja, telewizor, balkon. Codziennie rano serwowane jest słodkie i słone śniadanie kontynentalne. Możesz łatwo dostać się na promenadę z dużą ilością restauracji.

 • Koszt pokoju dwuosobowego wynosi 130 € za dzień, śniadanie jest wliczone.
 • Sprawdź dostępność Hotel Poseidon

Jak dostać się z Rzymu

Najwygodniej jest dostać się ze stolicy Włoch do Terraciny koleją ze stacji Termini w Rzymie, skąd kursuje autobus lub pociąg Leonardo Express z lotniska Fiumicino (Fiumicino Aeroporto).

 • Z dworca Termini kursuje pociąg regionalny na trasie Rzym-Terracina z lokalnym autobusem na stacji Priverno-Fossanova całkowity koszt biletu klasy 2 wynosi 6,90 €. Poranny pociąg odjeżdża z Rzymu o 5:40, a potem o 15:36. Począwszy od tego czasu, loty następują jeden po drugim po półtorej godzinie, ostatni odlot o 21.06. Priverno-Fossanova - szósta stacja z Rzymu, pociąg pokonuje ten dystans w ciągu 50-55 minut.
 • Autobus Priverno-Fossanova - Terracina przyjeżdża do pociągu na stację i odjeżdża po 5 minutach - wystarczy, by wysiąść z pociągu i usiąść w autobusie. Czas dojazdu do dworca autobusowego przy Piazza 25 Aprile w centrum Terraciny wynosi 35 minut.
  Możesz wyjaśnić harmonogram i warunki podróży, możesz kupić bilety na dworcu Termini lub na oficjalnej stronie włoskich kolei www.trenitalia.com. Zobacz instrukcje krok po kroku dotyczące samodzielnego kupowania biletów na włoskie pociągi.
 • Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Terraciny z Rzymu jest zamówienie transferu na Mercedesie od znajomego naszego redakcji Sergio na ru.rome4.us. Zostaniesz powitany na lotnisku i dostarczony w 1,5 godziny z komfortem bezpośrednio do hotelu. Opłata za transfer wynosi 165 euro za grupę dla maksymalnie 4 osób.
 • Doświadczeni podróżnicy do Włoch mogą skorzystać Wynajmij samochód bezpośrednio na lotnisku Fiumicino. Zalecamy porównanie cen wynajmu za pomocą usługi auto.italy4.me. Drogi we Włoszech są płatne, koszt to 7 € za 100 km, odległość od Rzymu do miasta Terracina wynosi 110 km.

Mapy Terraciny pomogą Ci poruszać się po mieście, które można pobrać w formacie PDF za pomocą linków:

Jeśli już odpoczywałeś w Terracinie, podziel się swoją opinią i wskazówkami w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Przewodnik po Rzymie - Civitavecchia Miasto Port (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Lacjum, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej