Jak się tam dostać

Italotreno - kupowanie biletów na oficjalnej stronie internetowej

Oficjalna strona internetowa www.ItaloTreno.it ma wersje w 2 językach: angielskim i włoskim. Niestety nie ma strony w języku rosyjskim, ale jest ten artykuł, który pomoże wszystkim naszym czytelnikom zrozumieć niuanse zakupu biletów na najlepsze pociągi we Włoszech.

Italotreno jest firmą prywatną i, w przeciwieństwie do drewnianej strony Trenitalia.com, italo jest znacznie wygodniej rejestrować się i kupować bilety. Same pociągi są również bardzo wygodne, a planując podróż między dużymi miastami Włoch, zawsze najpierw sprawdzam bilety na ItaloTreno, a następnie jadę do Trenitalii.

Gdzie iść

Szybkie pociągi ItaloTreno kursują na trasie Turyn-Mediolan-Reggio Emilia-Bolonia-Florencja-Rzym-Neapol-Salerno z rozgałęzieniem w Bolonii do Padwy i Wenecji. Z Rzymu do Mediolanu ze średnią prędkością 250-300 km / h pociąg jedzie non-stop w zaledwie 2 godziny 50 minut. Dla porównania samochodem, odległość prawie 600 km można pokonać w najlepszym wypadku w ciągu 6-7 godzin, a autobusem w około 8 godzin.

 • Czytaj także: pociągi regionalne Włoch

Rejestracja

Aby kupić bilety, nie trzeba rejestrować się na stronie ItaloTreno, ale pozwoli Ci zaoszczędzić czas, jeśli planujesz wrócić do Włoch lub kupić bilety. Ważne jest również, aby wszystkie zakupione bilety zostały zapisane w Twoim profilu.

Rozważ rejestrację profilu krok po kroku w ItaloTreno. Zaczynamy od strony głównej oficjalnej strony, wybrałem wersję angielską. W prawym górnym rogu kliknij ZALOGUJ.

Wyskakujące okienko pozwala nam zalogować się przez Facebook lub Twitter. To, czy chcesz zalogować się przez sieć społecznościową, jest twoim wyborem. Wybierz opcję Zarejestruj się.

Wypełnij pola literami łacińskimi.

 • Imię:
 • Nazwisko (nazwisko):
 • Hasło:
 • Potwierdź hasło:
 • Email:
 • Potwierdź adres e-mail:
 • Telefon komórkowy (wprowadź telefon w formacie międzynarodowym bez +):
 • Płeć (płeć):
 • Data urodzenia:

 • Adres (adres):
 • Miasto: Roma
 • Naród (narodowość): Włochy

Kładziemy trzy znaczniki wyboru, akceptujemy warunki umowy. I kliknij przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ, TO ZA DARMO

Otworzy się okno potwierdzające pomyślną rejestrację.

W skrzynce pocztowej będzie list powitalny z potwierdzeniem.

Teraz możesz zacząć kupować bilety. W prawym górnym rogu ekranu kliknij strzałkę i wybierz KUP BILET.

Zakup biletu

Rozważ zakup biletu na ItaloTreno z prawdziwym przykładem. Powiedzmy, że Twoja podróż zaczyna się w Rzymie, a kolejnym miastem podróży jest bajeczna Wenecja.

Wybierz bilet w jedną stronę. Wypełnij pola

 • Od: wybieram Roma Tutte w Rzymie - wszystkie stacje, chociaż Italotreno zatrzymuje się tylko na stacjach Termini i Tiburtina z różnicą 10 minut.
 • Do (do): Venezia S. Lucia jest głównym dworcem kolejowym w Wenecji
 • Kiedy:
 • Godzina: możesz wybrać w dowolnym momencie lub określić preferowaną godzinę wyjazdu, na przykład pierwszą połowę dnia od 5:00 do 14:00.
 • Kto: liczba pasażerów.

Jeśli wszystko jest poprawnie wypełnione, wszystko oprócz daty powinno wyglądać tak samo jak na poniższym obrazku.

Naciśnij KONTYNUUJ.

Strona będzie oferować odpowiednie opcje. Jak widać, podróż z Rzymu do Wenecji zajmie tylko 3 godziny 45 minut, a koszt biletów na jutro zaczyna się od 54,90 euro. Na końcu artykułu powiem ci, jak zaoszczędzić na zakupie, a my zastanawiamy się, kiedy musisz wyjść w ciągu 2-3 dni.

Wybieramy odpowiednią opcję, na przykład o 10:15 rano spać, zjeść śniadanie, a o 14:00 przyjechać do Wenecji i po prostu zameldować się w hotelu.

 • Radzę przeczytać: Jak wynająć mieszkanie w Wenecji

Klikamy ptaka w odpowiedniej wersji i tutaj musisz wybrać klasę samochodu, o której mówiłem w filmie u góry strony:

 1. Sprytny
 2. Wygoda
 3. Prima
 4. Kierownik klubu

Wybierz opcję, która odpowiada Twojemu komfortowi i cenie, naciśnij KONTYNUUJ.

Ponieważ jesteś już zarejestrowany na stronie, dane z twojego profilu zostaną dodane automatycznie.

Wpisz imię, nazwisko i adres drugiego pasażera. Naciśnij PROCEED TO CHECKOUT.

Przed dokonaniem płatności ponownie sprawdzamy daty, czas, czy chcesz coś wymienić, a następnie naciśnij ZMODYFIKUJ TIMETABLE I OPŁATY - ZMIEŃ HARMONOGRAM I CENĘ. Należy pamiętać, że w tym przykładzie system automatycznie przypisał 9 wagonów (Coach 9) i miejsc (Seat) 49,50. Nie możesz ich zmienić, ponieważ w ostatniej chwili przyjmujemy bilety.

Jeśli wybierzesz klasę samochodów Prima, możesz wybrać miejsce, w którym chcesz się pojawić.

Oczywiście, kupując bilet na 1-2 tygodnie, będzie znacznie więcej opcji wyboru miejsca w samochodzie.

Wybierz metodę płatności, na przykład kartę kredytową, wprowadź dane karty i naciśnij ZAKUP (PŁATNOŚĆ).

Zniżki i promocje

Jestem pewien, że w ostatniej części zauważyłeś bardzo atrakcyjną cenę biletu z Rzymu do Wenecji za jedyne 29,90 euro, który był dostępny przy zakupie na tydzień, ale to nie jest limit.

Obejrzyj wideo, jak wygląda samochód pierwszej klasy (Club Executive):

Planując podróż z wyprzedzeniem i rezerwując bilet na kilka miesięcy (czasem wystarcza na 2-3 tygodnie), można kupić bilet, na przykład z Rzymu do Mediolanu za 19,90 euro, a od Wenecji do Rzymu za jedyne 9,9 euro - przetestowane na własnym doświadczeniu. Poniższa tabela pokazuje najlepsze oferty - najtańsze ceny biletów.

Ponadto, jeśli jesteś zarejestrowany na stronie, będziesz regularnie otrzymywać oferty dotyczące takich promocji. Nie ma wielu takich biletów, najbliższą cenę 9,9 euro znalazłem 6 kwietnia (szukałem 25 stycznia).

Cena 9,90 euro za bilet z Rzymu do Wenecji jest dostępna tylko w ofercie Low Cost, a ich liczba jest ograniczona. Tego biletu nie można zwrócić, ale nawet jeśli twoje plany nagle się zmienią, straty będą minimalne. Jak widać, reszta ofert zaczyna się od 39,90 euro, a w szczycie sezonu, kiedy wszyscy podróżują, w dniu podróży nawet miejsca w Smart, jeśli w ogóle, będą kosztować 74,90 euro na tym samym poziomie komfortu.

Przed wyszukaniem biletu zawsze odwiedzam oficjalną grupę ItaloTreno na Facebooku, gdzie zamieszczają kody promocyjne na określone daty. Ta metoda pozwoliła mi zaoszczędzić nawet do 50% ceny biletu kilka razy, ale nadal najbardziej sprawdzoną opcją jest po prostu zakup biletu z wyprzedzeniem. Również listy z promocjami i rabatami regularnie przychodzą na moją pocztę, tak to wygląda.

W tym filmie z pierwszej minuty szczegółowo pokazuję, jak różnią się ceny przy zakupie przez Internet i na dworcu:

Jak skompostować bilet

Bilet elektroniczny nie musi być drukowany ani kompostowany. Przyjaciele, jesteśmy już w 21 wieku. W przypadku podróży wystarczy pokazać kod rezerwacji.

 • Obejrzyj wideo, jakie to proste.

Jak zwrócić lub zmienić bilety

Jeśli bilet nie został zakupiony przy niskich kosztach, możesz go zmienić. Aby to zrobić, przejdź do strony zarządzania podróżą, wprowadź swoje imię, nazwisko i kod rezerwacji.

Jeśli jesteś zarejestrowany na stronie, możesz znaleźć swój bilet i zmienić go na swoim koncie. Możesz zmienić bilet maksymalnie 3 minuty przed wylotem, jednak prawdopodobnie pozostaną tylko najdroższe opcje.

Wskazówki i wnioski

 1. Kup bilety tylko na oficjalnej stronie Italotreno.it
 2. Planowanie podróży z wyprzedzeniem jest znacznie bardziej opłacalne, a ponadto istnieje możliwość wyboru miejsc w samochodzie
 3. Italotreno jest idealne do zwiedzania dużych miast, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy we Włoszech chcesz zobaczyć maksimum.
 4. ItaloTreno jest chłodniejsze, wygodniejsze, nowocześniejsze i przynajmniej nie droższe niż stara Trenitalia.

Jeśli ta instrukcja pomogła Ci, po podróży, nie bądź zbyt leniwy, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami w ramach tego artykułu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące sprzedaży biletów, możesz je zadać.

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej