Jak się tam dostać

Jak dostać się z Werony do Sirmione

Odległość od Werony do miasta Sirmione (Sirmione), położonego nad brzegiem jeziora Garda (Lago di Garda), wynosi 40 kilometrów. Możesz dostać się do Sirmione z Werony transportem publicznym za około godzinę i 1,3 euro autobusem. Taksówka kosztuje około 80 euro. Istnieje również możliwość samodzielnego podróżowania wynajętym samochodem, ale jest on odpowiedni tylko dla doświadczonych podróżników.

Rozważ szczegółowo zalety i wady każdej metody.

Jeśli lecisz na lotnisko w Weronie, oto instrukcja, jak dostać się na dworzec centralny.

Autobusem

Z dworca centralnego w Weronie (Verona Porta Nuova) w Sirmione autobus LN026 odjeżdża raz na godzinę, co daje 29 przystanków po drodze - jest to najtańszy sposób, aby się tam dostać. Ostatni przystanek autobusowy w Deserzano del Garda. Cena biletu 1,3 euro, kupiona w automacie.

Przystanki autobusowe w Sirmione:

  1. LUGANA DI S. - Punta Gro
  2. LUGANA DI S. - Carabinieri
  3. COLOMBARE - przez Roma
  4. COLOMBARE - Cimitero
  5. Mercato
  6. Porto
  7. Cimitero
  8. Campeggio san francesco

Rozkład jazdy autobusów z Werony do Sirmione można pobrać tutaj.

Spójrz na mapę przed podróżą, której przystanek znajduje się bliżej Twojego adresu lub poproś kierowcę na miejscu. Aby być w kontakcie i korzystać z nawigacji w telefonie natychmiast po przyjeździe, zalecamy wcześniejsze połączenie mobilnego Internetu w roamingu.

Taksówką

Taksówka z hotelu w centrum Werony do Sirmione kosztuje od 70 do 90 euro. Cena zależy od dokładnego adresu, czasu podróży i korków.
Możesz zamówić w przedsprzedaży i zapłacić za przelew w stałej cenie 84 euro na stronie kiwitaxi.ru. - To najdroższy, ale jednocześnie najwygodniejszy i najszybszy sposób na dotarcie.

Wynajętym samochodem

Po przylocie na lotnisko w Weronie można odebrać wcześniej zarezerwowany samochód i natychmiast udać się w podróż. Możesz odwiedzić nie tylko Sirmione, ale także uwzględnić na trasie miasta Bardolino, Riva del Garda, Malcesine położone nad jeziorem lub zatrzymać się w parku rozrywki Gardaland. Własny samochód stwarza ogromne możliwości zwiedzania Włoch.

Droga z Werony do Sirmione bez postojów zajmie Ci około 40 minut. Sprawdź, czy w hotelu znajdują się miejsca parkingowe.

Odcinek trasy A4 jest płatny, przygotuj 2,2 euro.

Jeśli planujesz zadzwonić do Werony, pamiętaj o lokalizacji parkingów i zasadach wjazdu do historycznego centrum. Radzę poczytać o cechach wynajmu samochodu we Włoszech na auto.italy4.me.

Potrzebujesz porady? Z przyjemnością doradzę w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Droga do Włoch 1 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej