Historia

Dojście do władzy Oktawiana Augusta - 1: triumwirat, 42–41 pne

W 42 rpne Oktawian i Antoni w końcu rozwiązali sprawę z Brutusem i Kasjuszem, po czym byli w stanie triumfalnie ogłosić zemstę za podobnego do Boga Cezara.

Teoretycznie triumwirat mógłby zostać na tym rozwiązany - program został wykonany, ale historia zna bardzo niewiele przypadków, gdy ktoś, kto przejął władzę, dobrowolnie się jej wyrzekł.

Po wyeliminowaniu rebeliantów (jak natychmiast zaczęto nazywać zwyciężonych), główni bohaterowie poszli za rogami, aby rozwiązać problemy, które narosły w państwie - i było ich już dużo, jak zwykle podczas poważnych wstrząsów politycznych.

Po pierwsze, starając się zdobyć jak najwięcej legionistów, oba triumwiry nie straciły obietnic i obiecywały każdej górze i pilumowi złote góry, diamenty na niebie i darmową dystrybucję słoni. Teraz, po spełnieniu głównego celu misji, konieczne było spełnienie przynajmniej części tego, co zostało obiecane, w przeciwnym razie elektorat może fatalnie nie zrozumieć swojego przywództwa.

Postanowili wykonać wiele zadań osobno, każde z osobna. Anthony, bardziej inteligentny pod względem dowodzenia i kontroli, odszedł na wschód, aby zebrać pieniądze i uprzedzić, by prosić wszystkie miasta, bez oporu wobec republikanów, co chcieli powiedzieć, podczas gdy Oktawian powinien zawiesić makaron na uszach mieszkańców Włoch.

Muszę powiedzieć, że Mark nie miał szczególnych trudności ze swoim zadaniem. Winni poparcia Brutusa i Kasjusza zostali surowo ukarani (chociaż nie udało im się wstrząsnąć sumami koni, których triumf chciał - nikt tak naprawdę nie miał pieniędzy), ci, którzy stawiali opór i wierzyli w władze rzymskie, zostali nagrodzeni i otrzymali niewielką ulgę.

Po drodze generał przygotował plany inwazji na Partię, już od dziesięciu lat bardzo denerwuje Rzym samym faktem jego wygodnego życia i okresowych nalotów, a także wysłał list do Egiptu, znanej młodej damy imieniem Kleopatra VII Filopator.

28-letnia królowa zdołała już konkurować o władzę, zawrzeć romans z Cezarem, przejąć kontrolę nad Egiptem za pomocą swoich legionów, a nawet urodzić syna, który nie był całkowicie pewien, dlaczego nazywają Cezarion.

Patrząc w przyszłość, mówimy, że Anthony wysłał list na próżno, chociaż dobrze się bawił. Wiadomość pytała, dlaczego to przerażenie, że Cleo wysłała flotę, aby pomóc republikanom, zapominając o wszystkich dobrych uczynkach, które dał jej Cezar, a tym samym zdradzając swoich godnych następców? Mark nie był w stanie wziąć udziału w wojnie nawet na południu, ale Egipcjanie nie musieli o tym wiedzieć. Obliczenia miały na celu zastraszenie i wyciśnięcie maksymalnej kwoty pieniędzy na finansowanie, w tym karną wyprawę na Partię.

Kleopatra, po zapoznaniu się z listą pytań triumwiru, doszła do wniosku, że sytuacja jest krytyczna i musimy natychmiast z niej wyjść. Będąc niezwykle inteligentną i kalkulującą w naturze, przeprowadziła awaryjny zbiór informacji o Anthonym (co nie było trudne, biorąc pod uwagę osobliwości jego postaci) i na pozłacanym statku zbliżył się do niego z osobistym raportem o tym, co się działo, zbierając wspaniałą świtę i otaczając się maksimum luksusu.
Pragnąc złota i kobiet, Mark na widok Kleopatry stracił głowę i trzeźwość osądu. Piękno łatwo i naturalnie uniknęło wszelkich oskarżeń o wspieranie spiskowców, mówiąc, że nie wiedziała o żadnej flocie w ich wsparciu, a ponadto wysłała ją na pomoc godnego Anthony'ego, ale problem polega na tym, że pogoda nie pozwalała pływać. Zasadniczo, biorąc pod uwagę efekt termojądrowy wywołany przez inteligentną i piękną kobietę na Marku, nie podrapałby się, nawet gdyby Cleo motywował jej zachowanie bezpośrednimi rozkazami jaszczurek z Nibiru.
Relacje rozwijały się szybko, ale przygotowania do wojny partyjnej utknęły w martwym punkcie. Po zdobyciu wszystkiego, zaczarowany triumwir pojechał z Kleopatrą do Aleksandrii, gdzie nadal wirował i dobrze się bawił.

Tymczasem Oktawian we Włoszech miał wyraźny brak takiej rozrywki i ogólny brak zabawy we krwi. Aby przekazać przynajmniej część ziemi tym, którzy zostali obiecani, najpierw trzeba było zdobyć te hektary - a we Włoszech wszystko było już podzielone i rozwinięte przez długi czas. Musiałem dobrowolnie zmusić właścicieli gruntów do sprzedaży ich ziemi po cenach rynkowych w trzech kopiach, a nawet te kopiegi nie zawsze wystarczały - Anthony, który obiecał dzielić się orientalnymi bogactwami, w tym momencie opanował jeden szczególny skarb i nie chciał się nim dzielić.

Mało tego, ze względu na politykę wywłaszczenia i pozbawienia ziemi Oktawiana, wiele warstw populacji kategorycznie jej się nie podobało, więc problemy spadły z dwóch stron - zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Po pierwsze, na Sycylii i wokół mórz Sekstus Pompejusz Magn działał z potęgą i mocą, który walczył z Cezarem po swoim powstaniu w Hiszpanii, podczas wojny domowej został mianowany dowódcą floty, a następnie z jakiegoś powodu został włączony do list proklamacji jako zabójca dyktatora. Dowódca marynarki wojennej nie zrozumiał takiego zrządzenia losu i ogłosił Sycylię swoim terytorium, po czym zablokował dostawy żywności z Afryki Północnej do Włoch. Pomimo szybkiego leczenia, wielu Rzymian poparło Sextus., widząc w nim o wiele mniejsze zło niż triumwirat, który zorganizowałby represje, potem wojnę domową, a następnie zabrałby ziemię.

Oktawian próbował poradzić sobie z tym problemem jeszcze przed wojną z Brutusem i Kasjuszem, ale nie opanował go i odłożył „na później”, a potem „później” przyszedł do niego w pełnym rozwoju.

Drugi problem, który niespodziewanie pojawił się w Guy Julius, nazywał się Lucjusz Anthony i był bratem Marka. Podczas gdy jego krewny bawił się w Aleksandrii, Lucjusz aktywnie powiedział wszystkim w Rzymie, że całe zło pochodzi od Oktawiana, a kiedy szwagier powrócił ze Wschodu, natychmiast przywróci republikę, a rzeki natychmiast popłyną mlekiem i miodem. Wobec braku rozsądnej alternatywy dla Guya Juliusa takie iluzoryczne pobudzenie zaczęło odnosić sukcesy nie tylko wśród biednych i klasy średniej, ale nawet wśród arystokracji.

Nie ostatnią rolą w całym tym bałaganie politycznym była Fulvia - żona Anthony'ego, która miała wyjątkowo nieprzyjemny charakter. Słyszała pogłoski, że jej mąż aktywnie odkrywa tajemnice starożytnego Egiptu.i, zachęcając Lucjusza, miała nadzieję, że zwróci missus do rodzinnego ogniska - ale jak ona będzie płakać?
Latem 41 rpne wszystkie próby jakoś się zgodzić (w większości przeprowadzone przez oficerów armii, którzy tak naprawdę nie chcieli rozpocząć nowej katastrofy, kiedy w końcu zaczęli rozdzielać ziemię), zakończyły się niepowodzeniem i okupowali je Lucjusz Antoni z lojalnymi żołnierzami Rzymu. Oktawian zahuknął i przygotował się do ataku.

Jak rozstrzygnie się los brata Anthony'ego? Jak się miewa Mark? Czy Oktawian może się wydostać?
Dowiemy się wkrótce.

Przeczytaj resztę historii o dojściu Oktawiana do władzy:

  • Część 2 - W jaki sposób Anthony i Octavian dzielili się mocą?
  • część 3 - walka o władzę i eliminacja rywali
  • część 4 - wojna Antoniego i Oktawiana
  • część 5 - zwycięstwo w wojnie z Markiem Anthonym, samobójstwem Kleopatry

Historia Zabawa dla Włoch dla mnie.

Obejrzyj wideo: Kleopatra - Film serial HD (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Historia, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej