Restauracje na Sycylii

Restauracja Trattoria del Sale na Sycylii

Po wycieczce do Muzeum soli zatrzymaliśmy się na lunch z Mario i Antonellą w restauracji, która znajduje się w tym samym budynku, co muzeum na plaży, 10 km od Trapani.

Lokalizacja jest zarówno minusem, jak i plusem tego miejsca, ponieważ dojazd jest możliwy tylko samochodem osobowym. Ale z drugiej strony, po wykonaniu w tej autentycznej rodzinnej restauracji, masz doskonałe szanse na wyrwanie się z obżarstwa. Kuchnia tutaj jest oczywiście pełna owoców morza i czosnku.

Podczas gdy poznawaliśmy menu, przynieśli nam chleb i sos pomidorowo-czosnkowy, że tak powiem, na apetyt.

Trattoria ma dość wysoką cenę, ale menu dla 20 euro za osobę zostało opracowane specjalnie dla turystów, w tym główne dania kuchni sycylijskiej, i jest to o wiele bardziej opłacalne niż zamówienie z menu głównego.

Może dla kogoś są cztery dania i trochę za dużo, ale na pewno nikt nie pozostanie głodny.

Na początek kilka rodzajów przekąsek: ser, szynka parmeńska, oliwki, ryby i owoce morza.

Ostatnia przekąska to małże. Zasadniczo można było to zakończyć, ale wciąż była pasta, ryby i deser.

Gdy tylko usiedliśmy przy stole, Mario ostrzegł nas, abyśmy się nigdzie nie spieszyli i nie jedli dla naszej przyjemności. Później zdaliśmy sobie sprawę, dlaczego skupił się na tej naszej uwadze - jeść tak dużo na raz i szybko po prostu nie działa, ale wszystko jest tak pyszne, a potem zaczyna się panika.

Ten typ makaronu, charakterystyczny dla Sycylii, nazywa się buziat i jest wytwarzany ręcznie. Makaron gotuje się oczywiście z czosnkiem.

Posyp tartym parmezanem na wierzchu.

Drugi to oczywiście ryba, a nie tylko każda, ale tylko tuńczyk. Jesteśmy na Sycylii! Niestety o tej porze roku nie ma tu świeżego tuńczyka, więc danie jest zrobione z mrożonych ryb. I wciąż bardzo smaczne.

A na deser sorbet cytrynowy. Czego potrzebujesz po obfitej kolacji.

Po dłuższym siedzeniu zamówiliśmy kawę. Przy pobliskim stole obchodzono urodziny i, o dziwo, podzielili się z nami kawałkiem świątecznego ciasta. Gościnność, otwartość i życzliwość - charakterystyczne cechy prawdziwych Sycylijczyków, więc nawet nieznajomi są tutaj gotowi przyjść na ratunek i spędzić wakacje.

Zobacz Sycylię: muzea, restauracje, ciekawe miejsca na większej mapie

Adres restauracji:

Museo Ristorante „Trattoria del Sale” di Culcasi Salvatore
Via Chiusa Nubia 91027 Paceco
Trapani, Włochy

Obejrzyj wideo: Hotel Oasi - Conselve PD (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje na Sycylii, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej