Niemcy

Co zobaczyć za 1 dzień w Poczdamie

Co zobaczysz w Poczdamie w 1 dzień? Oto trasa, której nie można przegapić.

Pałac miejski w Poczdamie, fot. MS Katharina von Bora

Widziałeś już Berlin? Ale czy został już wolny dzień? Idź do Poczdamu. 20 wspaniałych pałaców i ogrodów, a także rosyjska kolonia Aleksandrowka i obserwatorium astrofizyczne są wpisane na listę UNESCO. Aby zobaczyć wszystkie najciekawsze, stworzyłem trasę na 1 dzień (10-12 godzin). Przyjedź do Poczdamu wcześnie, o 9 rano

Trasa i mapa

Stacja Stacja Sanssouci

Pałac szklarni

Sanssouci

Aleksandrowka

Pałac Cecilienhof

Restauracja Am Pfingstberg

Nowy ogród

Cinema Park Babelsberg

Teatr Hansa Otto

Dzielnica holenderska

Pomnik poległych żołnierzy radzieckich z pomnikiem

Kościół francuski

Kościół Piotra i Pawła

Brama Nauen

Bramy myśliwskie

Brama Brandenburska

Nowy rynek

Stary Rynek

Kościół św. Nikolay

City Palace

Dworzec Główny w Poczdamie

1. Station Sanssouci Park

Do parku Sanssouci najlepiej dojechać pociągami regionalnymi, które co godzinę odjeżdżają ze stacji Berlin Hauptbahnhof, Berlin Zoologischer Garten i Berlin-Charlottenburg, a następnie do stacji Sanssouci Bhf w Poczdamie. Czas podróży 25-45 minut. Rozkłady jazdy i ceny można znaleźć na stronach www.bvg.de i www.vbb.de

Poczdam, fot. Wolfgang Pehlemann

2, 3. Sanssouci

Ze stacji Park Sanssouci Bhf do kompleksu pałacowo-parkowego (przystanek Schloss Sanssouci) jedź autobusem 695 (8 minut) lub 2,6 km pieszo. Lepiej wypożyczyć rower i dostać się do pałacu, a następnie poruszać się między obiektami.

Zwiedzanie Pałacu Sanssouci zajmie Ci około 40 minut Zobacz jeszcze jeden wybór: Orangerie schloss lub Galeria Sztuki (Nowy Pałac i Pałac Charlottenhof są obecnie w trakcie renowacji). Spacer do uroczej herbaciarni (30 min.)

4. Aleksandrovka

Idealna rosyjska wioska, fot. J. C. Cuesta

Na przystanku Schloss Sanssouci ponownie wsiądź w autobus 695 i jedź do Reiterweg / Jägerallee (4 min.) Lub 1, 2 km pieszo. Idź do rosyjskiej kolonii Aleksandrowka (Russische Kolonie Alexandrowka) i zobacz, jak powinna wyglądać rosyjska wioska.

5. Pałac Cecilienhof

W Pałacu Cecilienhof odbyła się konferencja poczdamska, fot. Marcela

Na przystanku Reiterweg / Alleestraße wsiąść do autobusu 603, który zajmuje 4 minuty. zabierze Cię do przystanku Schloss Cecilienhof, gdzie znajduje się pałac Cecilienhof; spacer zajmuje około 20 minut (1,5 km).

6. Restaurant Am Pfingstberg

Czas na lunch. Zatrzymaj się przy restauracji Am Pfingstberg (adres: Große Weinmeisterstraße 43B). Obiekt znajduje się 800 metrów od przystanku autobusowego Schloss Cecilienhof. Będziesz doskonale serwowany tradycyjne niemieckie jedzenie.

7. Nowy ogród

Kontynuujemy naszą trasę. Około 1 godziny zajmie Ci wizyta w pałacu Cecilienhof, spacer po parku Neuer Garten i podziwianie marmurowego pałacu, oranżerii, pałacowej kuchni, farmy mleczarskiej, piramidy, groty muszlowej i domów w stylu holenderskim.

8. Cinema Park Babelsberg (opcjonalnie, dla kinomanów)

Filmpark Babelsberg znajduje się zaledwie 35 minut od Filmpark Babelsberg, autobusem 604 na przystanku Reiterweg / Alleestraße i jechać do przystanku Poczdamskiego (9 minut), skąd autobusem 601 do Filmpark Babelsberg (12 minut).

Studio Babelsberg, fot. Hans1919

W parku kinowym wybierz się na pokaz kaskaderski, weź udział w kręceniu horroru lub programu telewizyjnego, spaceruj ulicami Dzikiego Zachodu. W pobliżu parku znajduje się działające studio filmowe UFA (wcześniej DEFA) i uniwersytet filmowy. Najciekawszą atrakcją jest przejażdżka mini-pociągiem po samym studiu filmowym (wyłącznie w ramach grupy z przewodnikiem).

9. Teatr Hansa Otto

Teatr Hansa Otto (Teatr Hansa Otto), fot. Murphman61

Z parku kinowego do centrum Poczdamu: jedź autobusem 601 lub 690 do przystanku Rathaus Babelsberg (8 minut), skąd tramwajem 94 lub 99 jedzie do przystanku Schiffbauergasse / Uferweg (4 minuty), podróż zajmie 25 minut. Spacer rozpocznie się z teatru Hansa Otto.

Ratusz, fot. Expdm

Jeśli opuściłeś park kinowy, jedź autobusem 603 z Nowego Ogrodu (przystanek Birkenstraße / Alleestraße) do przystanku Rathaus. Spacer rozpocznie się od ratusza. Stamtąd idź do Nauener Tor. Ponadto dzielnica holenderska (Holländisches Viertel), podzielona przez 2 ulice na 4 bloki, kupuje tam pamiątki. Wybierz ulice Mittelstraße, Leiblstraße i Gutenbergstraße nad jeziorem, gdzie na brzegu zaskoczy Cię futurystyczny budynek Teatru Hansa Otto.

10. Dzielnica holenderska

Dzielnica Holandii (Holländisches Viertel), fot. Creando

Z teatru wzdłuż Gutenbergstraße i Leiblstraße dojdziesz do dzielnicy Golladn. Odbywają się tutaj sezonowe jarmarki, otwartych jest wiele sklepów z antykami, sklepów z pamiątkami, restauracji i przytulnych kawiarni.

11. Pomnik poległych żołnierzy radzieckich z Pomnikiem

Pomnik poległych żołnierzy radzieckich z pomnikiem, fot. Judy-volker.com

Spacerując wzdłuż Mittelstraße i Benkertstraße, znajdziesz się w parku, w którym wzniesiono pomnik poległych żołnierzy radzieckich z pomnikiem.

12, 13 Kościołów Francji i Piotra i Pawła

Kościół Piotra i Pawła (Kościół Piotra i Pawła), fot. MrPanyGoff

W pobliżu znajdują się francuskie kościoły (Franzosische Kirche), podobne do panteonu, oraz Piotr i Paweł (Peter-und-Paul-Kirche) z żółtej cegły.

14, 15, 16 Nauen, Hunting and Brandenburg Gate

Nauener Tor, fot. Thorbjoern

Następnie, mijając Dzielnicę Holenderską, udaj się do pięknej alei Hegelallee, gdzie znajdziesz bramy starego miasta Nauen i Jägertor. Na Schopenhauerstraße zawróć i zobacz Bramę Brandenburską.

17. Obszar Nowy rynek

Nowy Rynek (Neuer Markt), zdjęcie ujednolicone

Dalej wzdłuż Charlottenstraße i Dortustraße dojdziesz do starego kanału miejskiego (Stadtkanal). Idąc kanałem dotrzesz do Nowego Rynku.

18. Stary Rynek

Stary Rynek (Alter Markt), fot. Bärwinkel, Klaus

Z Nowego Rynku rzut kamieniem do Starego Rynku. Zobacz jego zabytki.

19. Kościół św. Mikołaja

Kościół św. Mikołaja (Kirche St. Nikolai) - dominująca cecha Starego Rynku. Wspaniała świątynia z zieloną kopułą została zbudowana w latach 1830-50, odbudowana po zbombardowaniu II wojny światowej i ponownie konsekrowana w 1981 r.

20. City Palace

City Palace, fot. Roland.h.bueb

Zakończ spacer po pałacu miejskim (Potsdamer Stadtschloss). Dziś jest gospodarzem Landtagu Brandenburgii.

Kolacja

Wybierz własną restaurację na obiad. Tutaj złapie cię głód. Oferuję lokale z kuchnią narodową:

  • w pobliżu Bramy Brandenburskiej - Dreimäderlhau (Hermann-Elflein-Straße 12);
  • w dzielnicy holenderskiej - Zum Fliegenden Holländer (Benkertstrasse 5);
  • w pobliżu Nowego Rynku - Restauracja Loft przy ul. 30–31.

21. Dworzec Główny w Poczdamie

Główny dworzec kolejowy w Poczdamie (Hauptbahnhof), fot. Michael F. Mehnert

Lepiej udać się na dworzec kolejowy (Poczdam, Hauptbahnhof) pieszo (około 10 minut), ponownie spojrzeć na miasto, a transport jest rzadszy po godzinie 20:00. Ale jeśli jesteś zmęczony, jedź tramwajem 93 do Alter Markt / Landtag, zajmie to 3 minuty. zabierze Cię na stację.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Berlin - co warto zobaczyć. Zwiedzanie, atrakcje. (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej