Najbardziej we Włoszech

Najgłupsze akty turystów we Włoszech

Ostatnio coraz więcej turystów, którzy przyjeżdżają do Włoch na wakacje, okazuje brak szacunku dla zabytków lokalnej kultury. Ktoś próbuje coś ukraść, podczas gdy ktoś próbuje zaznaczyć się na ścianach konstrukcji architektonicznych.

Ale, jak pokazuje doświadczenie i najnowsze wiadomości, wszystko to jest dalekie od limitu „możliwości” turystów.

Pamiętaliśmy dziesięć najgłupszych aktów cudzoziemców we Włoszech.

 1. Seks w dawnej dzielnicy czerwonych latarni w Pompejach, w otoczeniu starożytnych i cennych fresków. W 2014 r. Francuz i dwaj Włosi zostali tu zaskoczeni w trakcie orgii. „Nie zdają sobie sprawy ze znaczenia fresków”, skarżył się leśniczy kompleksu kulturalno-historycznego.
 2. Nie można nie zauważyć, że noszenie niebezpiecznej broni we Włoszech nie jest akceptowane. Jednak 62-letni turysta z Niemiec zaniedbał to i pojawił się w centrum Neapolu (Neapol) z wielkim mieczem samuraja w dłoniach. Później próbował przekonać gliniarzy, że potrzebował tej zimnej broni do samoobrony.
 3. W zeszłym roku Amerykanin, który w tym czasie był na wakacjach we Włoszech, wpadł w kłopoty, przypadkowo złamał palec 600-letniej statui w florenckiej galerii sztuk pięknych Santa Maria del Fiore (Galleria dell'Opera di Santa Maria del Fiore operaduomo.firenze.it) . Warto zauważyć, że Amerykanin, który pozbawił dzieła sztuki rzeźbiarza Giovanniego d'Amrogio, jak na ironię, okazał się chirurgiem.
 4. Konieczność czy wandalizm? Ostatnio coraz więcej turystów stara się utrwalić swoje imię na ścianach wizytówki Rzymu - Koloseum. Turyści z Danii i Niemiec stosowali tę metodę jeszcze niedawno. W styczniu Australijczyk odwiedzający Włochy musiał zapłacić grzywnę za umieszczenie napisu z 12-letnim synem długopisem na jednej ze ścian Koloseum.
 5. Oprócz złego nawyku pozostawiania kontaktów na stuletnich włoskich budynkach, turyści również nie przepuszczają okazji, by ukraść ich kawałek. W marcu tego roku nastoletnia dziewczyna z Kanady próbowała ukraść jedną z cegieł z cierpiącego Koloseum. Jednak dziewczynka nie była w stanie tego zrobić: inni turyści zauważyli złodzieja i zgłosili to pracownikom Koloseum, którzy z kolei wezwali policję.
 6. Wyżywienie na terenie zabytków włoskich i zabytków architektury dopiero niedawno było dozwolone. Ale zgodnie z dekretem podpisanym w październiku 2012 r. Rzymscy turyści będą musieli powstrzymać się od posiłku, delektując się pięknem pobliskiego arcydzieła architektury. W przeciwnym razie będzie to kosztowna przyjemność: grzywny wynoszą od 25 do 500 euro.
 7. Od czasu do czasu turyści próbują odtworzyć scenę z popularnego filmu „La Dolce Vita” w Fontannie di Trevi w Rzymie.

  W maju tego roku podróżnik z Australii został ukarany grzywną w wysokości 180 euro po tym, jak wskoczył do 250-letniej fontanny. Jeden z przechodniów nakręcił ten szalony akt przed kamerą, a później przesłał wideo na YouTube.

 8. Niewielkiej turystce z Ameryki udało się rozgniewać całą Florencję po tym, jak spełniła tę potrzebę na postoju taksówek w samym centrum miasta. Taksówkarze i zwykli przechodnie patrzyli ze zdziwieniem i potępieniem na dziewczynę siedzącą między dwoma samochodami.
 9. Niektórzy turyści nie mogą oprzeć się pokusie dodania czegoś własnego do już istniejących arcydzieł kultury włoskiej. W ubiegłym roku dziewczyna z Turcji musiała zapłacić grzywnę w wysokości 260 euro za wandalizm, a także osobiście posprzątać tę część słynnego mostu Ponte Vecchio, gdzie starała się nadać swojemu lakierowi do paznokci. W tym samym miesiącu turysta z Niemiec poniósł podobną karę i grzywnę, której córka „zaznaczyła” się na widokach Florencji długopisem.
 10. W 2012 r. Dwóch młodych obcokrajowców, którzy przybyli na wakacje na wakacje pod wpływem narkotyków i alkoholu, postanowili zrobić cielesne przyjemności tuż pod posągiem słynnego poety średniowiecza Dantego Alighieri na placu Santa Croce we Florencji. Ten incydent tak oburzył mieszkańców, że nawet burmistrz potępił ich parę, skarżąc się, że centrum Florencji stało się „burdelem na wolnym powietrzu”.

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej