Planowanie podróży

Włochy w lutym

Wizyta we Włoszech w lutym ma swoje zalety - szczególnie pod względem budżetu podróży i braku tłumów w miejscach turystycznych. Są jednak także wady, z których główną jest oczywiście pogoda.

Pogoda we Włoszech w lutym

Chociaż styczeń jest uważany za najzimniejszy miesiąc we Włoszech, jego różnica w stosunku do lutego pod względem pogody jest czysto symboliczna. Na północy kraju, podobnie jak w innych regionach górskich, jest jeszcze zimno i śnieg, podczas gdy na pozostałej części terytorium w prognozie pogody dominują deszcze.

Niemniej jednak luty jest w stanie zadowolić słoneczne dni. Jak o każdej innej porze roku, im dalej na południe, tym cieplejszy klimat. W górach oczywiście należy spodziewać się śniegu i mrozu (nawet na południu Włoch i na wyspach), ale w prowincjach południowych śródziemnomorski klimat wybrzeża odczuwalny jest również we wnętrzu kontynentu, który charakteryzuje się brakiem śniegu i częstymi deszczami.

Działania, takie jak odwiedzanie plaż, zwiedzanie pagórkowatej Toskanii lub antyczne ruiny na świeżym powietrzu, najlepiej wykluczyć z wycieczki do Włoch w lutym - chłodna i wilgotna pogoda wyraźnie nie przyczyni się do tych planów. Z drugiej strony zima to najlepszy czas dla miłośników narciarskich wakacji. Kurorty górskie w regionach północnych i środkowych nadal przeżywają boom w sezonie w lutym. Ponieważ liczba turystów w tym miesiącu jest nieco niższa w porównaniu do stycznia, jest to świetny czas na wyszukiwanie wycieczek w ostatniej chwili, chyba że oczywiście występują problemy z wizą.

Temperatura we Włoszech w lutym w dużym stopniu zależy od regionu zamieszkania i może wahać się w dość szerokim zakresie:

Temperatura w Rzymie w lutym: +5 + 12С
Temperatura w Wenecji i Mediolanie w lutym: -3 + 8С
Temperatura w Palermo w lutym: +11 + 15 ° C

Wakacje w lutym

Chociaż daty karnawałów różnią się z roku na rok, zwykle mają wpływ na luty. Najsłynniejszym karnawałem we Włoszech jest oczywiście wenecki, ale można odwiedzić odpowiednie uroczystości w innych regionach. Niezależnie od tego, kiedy czytasz ten post, daty karnawałów w związku z podróżą można wyjaśnić w jednym z naszych poprzednich postów: Daty karnawałów we Włoszech 2010-2020.

Wenecja jest popularnym miejscem turystycznym o każdej porze roku - nawet podczas mroźnych i mokrych zim - ale podczas karnawału miasto przechodzi prawdziwą inwazję. W rezultacie ceny za wszystko gwałtownie rosną. Dlatego planując wyjazd do Wenecji w lutym, nie pochlebiaj sobie, że będziesz mógł zaoszczędzić poza sezonem. Poza sezonem i karnawałem są diametralnie przeciwne koncepcje.

Śnieg w północnych regionach Włoch jest całkiem normalny

Oprócz karnawału w lutym Włochy mogą być interesujące na inne święta. Jeden z najbardziej lubianych przez Włochów - Walentynki. Kolejne niezwykłe wakacje, o których rosyjski turysta zna w znacznie mniejszym stopniu (data jego gospodarstwa zmienia się również co roku) - Bitwa o pomarańcze w języku hebrajskim. Tysiące mieszczan podzielonych na 9 drużyn biorą udział w bitwie. O tym, że Bitwa pod Pomarańczami jest wydarzeniem na dużą skalę, świadczy fakt, że podczas bitew w 1994 r. Spożyto 265 000 kilogramów owoców cytrusowych.

W lutym w Apeninach odbywa się wiele różnych świąt i festiwali, z których wiele obchodzonych jest lokalnie. Warto odwiedzić biuro informacji turystycznej w regionie, w którym podróżujesz, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych wydarzeniach. Wiele z nich może okazać się tak interesujących, że zmuszą cię do przedłużenia podróży, aby wziąć w nich udział.

Podsumowanie

Pogoda we Włoszech w lutym - kamień węgielny, który skłania do zastanowienia się nad pytaniem: „Czy warto w tym miesiącu zaplanować podróż do Apeninów”, szczególnie jeśli karnawał w Wenecji nie jest uwzględniony w twoich planach? Rzeczywiście - wyjazd do Włoch w lutym prawie nie kojarzy się z wakacjami, na które będziesz potrzebować okularów przeciwsłonecznych i kostiumu kąpielowego, ale to rozwiązanie ma również swoje niezaprzeczalne zalety.

Luty jest miesiącem poza sezonem i może zainteresować podróżujących, dla których budżet jest ważnym czynnikiem. Z pewnymi wyjątkami ceny biletów lotniczych i hoteli o tej porze roku są na najniższym poziomie. Kolejnym plusem, który może pozytywnie wpłynąć na podejmowanie decyzji, jest brak tłumów na stronach turystycznych, a ceny są zadowolone z ich dostępności.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że zimą wiele miejsc turystycznych działa w trybie zmniejszonym, ale nie dotyczy to harmonogramów pracy centrów usług, sklepów i innych obiektów rozrywkowych zlokalizowanych w ośrodkach narciarskich lub w Wenecji podczas karnawału.

Obejrzyj wideo: Weekend Włochy l 2016 luty (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej