Niemcy

Muzeum Higieny

W „Muzeum Człowieka” warto zajrzeć do siebie. „Przygoda to człowiek” to nazwa wystawy głównej. Większość eksponatów można dotknąć i przekręcić.

Niemieckie Muzeum Higieny (Deutsches Hygiene-Museum), fot. Dave-patten

Innym interesującym miejscem, którego po prostu nie można zignorować, jest Niemieckie Muzeum Higieny (Deutsches Hygiene-Museum) lub Muzeum Człowieka, które znajduje się na wschód od ratusza w Dreźnie, poza terytorium, które kiedyś należało do fabryk Robotron.

Tworzenie muzeum

Pomysł stworzenia muzeum przyszedł do założyciela Karla Augusta Lingnera, przemysłowiec i wynalazca płynu do płukania ust „Odol” po Międzynarodowej Wystawie Higieny, która odbyła się w 1911 r. w Dreźnie. Muzeum zostało pomyślane jako miejsce promocji higieny i edukacji zdrowotnej. W 1930 r. Wzniesiono dla niego nowy, nowoczesny budynek, a muzeum przeniesiono do centrum miasta.

Naturalna szklana postać człowieka, fot. Sebastian Niedlich

Jednym z pierwszych i być może najbardziej znanym eksponatem była szklana ludzka postać wykonana w pełnym rozmiarze. Po raz pierwszy opinia publiczna mogła zobaczyć strukturę ludzkiego ciała w tak zrozumiały i przystępny sposób. Oprócz przezroczystej skorupy, która pozwala zobaczyć strukturę ciała, model włącza oświetlenie narządów wewnętrznych - wyraźnie i pięknie. Kopie szklańskiego drezdeńczyka zostały wysłane do wszystkich podobnych muzeów na świecie.

Ekspozycja

Co to jest - oko, fot. Cornelli2010

Powinieneś pójść do muzeum, aby zajrzeć do siebie. „Przygoda jest istotą ludzką” to nazwa głównej ekspozycji, na którą składają się różne szklane figury, modele ludzkiego ciała, figury woskowe i części ciała. Główne wystawy muzeum obejmują ekspozycje: „Pamiętaj, myśl, ucz się”, „Ruch”, „Żyj i umrzyj”, „Seksualność”, „Jedz i pij”. Większość eksponatów muzealnych można dotknąć i przekręcić.

Jak się tam dostać

Jedź tramwajem 10, 13 do przystanku Großer Garten.

Obejrzyj wideo: Museumscheck Deutsches Hygiene Museum Dresden (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować
Nauka

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować

Były kapitan statku Costa Concordia, który został zniszczony u wybrzeży włoskiej wyspy Giglio, prawdopodobnie z jego winy, prowadzi wykład na Uniwersytecie Rzymskim na temat „rozwiązywania problemów”. Jest mało prawdopodobne, aby kapitan statku wycieczkowego Costa Concordia był spokojny i spokojny, kiedy jego statek dosłownie zatonął u wybrzeży wyspy Giglio w grudniu 2012 roku.
Czytaj Więcej
Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie
Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią.
Czytaj Więcej
Kim byli mieszkańcy Pompejów?
Nauka

Kim byli mieszkańcy Pompejów?

Po 1900 latach ofiary wybuchu wulkanu we włoskim mieście Pompei (Pompei) „pojawiły się” wśród ogółu społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilku lat włoscy archeolodzy starannie zeskanowali i szczegółowo odnowili szczątki 86 osób, które zginęły podczas erupcji Vesuvio w 79 rne.
Czytaj Więcej
Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog
Nauka

Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog

Ostatni Oscar Innowacji w Berlinie przeszedł materiał opracowany przez włoskich naukowców i umożliwiający oczyszczenie miejskiego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych. Według twórców 1000 m2 takiego cementu odpowiada 80 drzewom zimozielonym 17 czerwca 2014 r. Berlin zamieni się w stolicę innowacji. Niemieckie miasto będzie gospodarzem nagrody European Inventor Award Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), czyli innymi słowy Akademii Innowacji Technologicznych.
Czytaj Więcej