Niemcy

Lanxess Arena

Lanxess Arena to kompleks sportowy, który organizuje nie tylko sport, ale także różne koncerty. Stadion był gospodarzem mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2001 i 2010 roku.

Lanxess Arena

Lanxess-Arena to największy wielofunkcyjny kompleks sportowy w Kolonii, nazwany w 2008 roku od firmy chemicznej Lanxess, głównego sponsora. A Arena została zbudowana w 1998 roku i wtedy nazywała się Cologne Arena.


Całkowita powierzchnia zajmowana przez budynek wynosi 16, 8 metrów kwadratowych, wysokość - 76 m. Hala dla widzów może pomieścić do 20 tysięcy osób. Za swój wygląd Arena otrzymała przydomek od „mieszkańców”. W Lanxess Arena, oprócz sportu, odbywają się koncerty znanych piosenkarzy popowych i różne pokazy.

Lanxess Arena Sports Event

Klub piłki ręcznej Gummersbach i klub hokejowy Cologne Heye uważają Lanxess-Arena za miejsce swojego zamieszkania. W 2001 i 2010 r Odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie.

Obejrzyj wideo: Ariana Grande Live - Honeymoon Tour - Full Show - Lanxess Arena Cologne (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej