Niemcy

Lanxess Arena

Lanxess Arena to kompleks sportowy, który organizuje nie tylko sport, ale także różne koncerty. Stadion był gospodarzem mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2001 i 2010 roku.

Lanxess Arena

Lanxess-Arena to największy wielofunkcyjny kompleks sportowy w Kolonii, nazwany w 2008 roku od firmy chemicznej Lanxess, głównego sponsora. A Arena została zbudowana w 1998 roku i wtedy nazywała się Cologne Arena.


Całkowita powierzchnia zajmowana przez budynek wynosi 16, 8 metrów kwadratowych, wysokość - 76 m. Hala dla widzów może pomieścić do 20 tysięcy osób. Za swój wygląd Arena otrzymała przydomek od „mieszkańców”. W Lanxess Arena, oprócz sportu, odbywają się koncerty znanych piosenkarzy popowych i różne pokazy.

Lanxess Arena Sports Event

Klub piłki ręcznej Gummersbach i klub hokejowy Cologne Heye uważają Lanxess-Arena za miejsce swojego zamieszkania. W 2001 i 2010 r Odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie.

Obejrzyj wideo: Ariana Grande Live - Honeymoon Tour - Full Show - Lanxess Arena Cologne (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej