Społeczeństwo

Włosi zaczęli się rozwodzić dwa razy częściej

„Nie zawrą dobrego małżeństwa”. Mieszkańcy słonecznych Włoch zgodzili się z tym powiedzeniem.

Według spisu z Włoch przeprowadzonego dwa lata temu liczba Włochów, którzy złożyli wniosek o rozwód, wzrosła dwukrotnie. Takie dane są dostarczane przez Włoski Narodowy Instytut Statystyki (ISTAT).

W swoim rocznym raporcie ISTAT opublikował bardzo smutne statystyki: jeśli w 2001 r. Liczba rozwodników Włochów wyniosła około półtora miliona (1 530 543), to dziesięć lat później podwoiła się i wyniosła ponad dwa i pół miliona (2658943). Socjologowie zauważają, że ci, którzy są małżeństwem tylko na papierze, nie znaleźli się na tych listach.

Eksperci dowiedzieli się również, że po rozwodzie Włosi nie spieszą się, aby ponownie związać węzeł. Liczba samotnych osób również wzrosła w ciągu ostatnich dziesięciu lat: we Włoszech mieszka około czterech milionów samotnych osób w wieku od 20 do 35 lat, a prawie trzy i pół miliona potencjalnych narzeczonych.

Narodowy Instytut Statystyki zauważył pewien wzorzec rozwodów: ponad 80 procent par rozwiedli się w wieku 35-54 lat, podczas gdy kobiety zwykle stają się inicjatorami tej luki.

Mieszkańcy północnych regionów kraju okazali się bardziej porywczy i porywczy: najczęściej mieszkańcy północy nie chcą pogodzić się z niedociągnięciami drugiej połowy, co prowadzi do rozwiązania małżeństwa, podczas gdy południowcy starają się wszelkimi sposobami uratować nawet niezbyt udane małżeństwo.

Nawiasem mówiąc, według Instytutu Statystyki liczba osób w rodzinie nieuchronnie maleje. Jeśli czterdzieści lat temu przeciętna włoska rodzina składała się z 3,3 osoby (każda rodzina miała co najmniej dwoje dzieci ”, to w 2011 r. Liczba ta spadła do 2,4 osób (rodzice i jedno dziecko).

Liczba rozwodów we Włoszech jest jednak znacznie mniejsza niż w krajach sąsiednich. Łatwo to wytłumaczyć ustawodawstwem kraju, które opóźnia postępowanie rozwodowe o całe lata.

Chodzi o to, że żaden włoski sąd nie rozwodzi się z małżonkami, jeśli nie przeszli tak zwanego okresu próbnego (separazione), który w niektórych przypadkach może trwać do dziesięciu lat. Uważa się, że w tym czasie mąż i żona będą w końcu w stanie rozwiązać wszystkie nagromadzone problemy, zawrzeć pokój lub uświadomić sobie, że małżeństwo faktycznie się zakończyło.

Włosi rodzą się szybko tylko wtedy, gdy wszystkie formalności związane z separacją są przestrzegane, a małżonkowie są gotowi do polubownego zerwania. Jeśli nie mogą samodzielnie dzielić wspólnie przejętej nieruchomości, postępowanie rozwodowe może trwać przez wiele lat.

Włoskie prawo ma jednak na celu wspieranie kobiet. Uważa się, że kwota alimentów wypłacona przez męża powinna zapewnić jego byłemu małżonkowi takie samo szczęśliwe życie, jak w małżeństwie.

Uderzającym przykładem takiego postępowania rozwodowego był były premier Włoch Silvio Berlusconi, którego sąd nakazał swojej byłej żonie płacić około 1,4 miliona euro miesięcznie.

Obejrzyj wideo: Ojciec nas zostawił dla innej kobiety (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej