Miasta Włoch

Zakupy w Mediolanie: sklepy, wyprzedaże i podatki

Kontynuując temat zakupów w Mediolanie, który rozpoczął się w pierwszej części artykułu, dzisiejsza rozmowa skupi się na tym, gdzie i jak zaoszczędzić pieniądze w stolicy światowych zakupów. A jeśli dokładnie przygotowałeś się do podróży do Apenin, a nie tylko Mediolan będzie na twojej drodze, zalecamy również nasze wcześniejsze posty na ten temat: Zakupy we Włoszech: co, gdzie, kiedy i sklepy we Włoszech.

Sklepy w Mediolanie

Włoscy miłośnicy zakupów, tacy jak turyści, którzy nie są przyzwyczajeni do zaśmiecania pieniędzmi, wolą sklepy od drogich butików Złotego Czworoboku.Sklepy w Mediolanie - Są to często ogromne centra handlowe, w których zakresie znajdują się markowe ubrania, buty, perfumy, kosmetyki i, często, biżuteria z poprzednich sezonów.

Rabaty na takie produkty często sięgają 50-70% początkowego kosztu, co jest magnesem dla wielu tysięcy zakupoholików, którzy dużo wiedzą o markowych rzeczach. Podczas zakupów w Milan Outlets wielu jest gotowych przymknąć oczy na pewne wady.

Z reguły na całym świecie punkty sprzedaży są przenoszone poza granice miasta, a Mediolan w tym sensie nie był wyjątkiem.

Serravalle Designer Outlet

Spośród wielu sklepów w Mediolanie Serravalle, należące do globalnej sieci butików McArthurGlen, jest uważane za jedno z najlepszych - nie bez powodu BlogoItaliano poświęcił temu osobny artykuł.

Jego butiki zajmujące 32 km kw. Mają 180 butików, w tym takie marki jak Versace, DKNY, Guess, Trussardi, D&G, Hugo Boss, Burberry, Nike itp.

Outlet Serravalle zajmuje powierzchnię 32 km kw

Oprócz sklepów na terenie Serravalle Designer Outlet, istnieje wiele restauracji, kawiarni, plac zabaw dla dzieci, parking na 3 tysiące samochodów i wszystko, co sprawi, że kupujący pozostanie tutaj absolutnie komfortowo.

Wylot znajduje się 100 km od Mediolanu, przy autostradzie prowadzącej do Genui.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

Oficjalna strona internetowa Serravalle Designer Outlet znajduje się tutaj.

Franciacorta Outlet Village

Franciacorta Outlet pod względem wielkości i znaczenia prawie nie ustępuje Serravalle. W centrum handlowym znajduje się około stu butików z odzieżą i obuwiem, nie licząc pościeli, akcesoriów domowych, kosmetyków, sportu i innych towarów, a także ogromny kompleks restauracyjny, salon kosmetyczny, salon spa itp.

Włoscy miłośnicy zakupów wolą także robić zakupy w punktach sprzedaży

Chociaż Outlet Franciacorta znajduje się dość daleko od Mediolanu, a podróż samochodem, pociągiem lub autobusem specjalnym zajmuje około półtorej godziny, rzadki gość wyjeżdża tutaj bez zakupów. Powodem tego są imponujące zniżki na rzeczy. A jeśli znajdziesz ich niewielu, to zniżka w sklepach w Mediolanie można zwiększyć o dodatkowe 5-10%, kupując lokalną kartę wioski.

Adres placówki Franchacort: Rodengo Saiano (Brescia), Piazza Cascina Moie, 1/2.

Oficjalna strona Franciacorta Outlet Village jest tutaj.

Stacja Milan Fashion Centre Ingrosso

Jeśli masz mało wolnego czasu na zakupy w Mediolanie, koniecznie sprawdź Station Ingrosso, położoną między stacją metra Republica a Milano Centrale (dworzec centralny).

Stacja Ingrosso ma około stu sklepów hurtowych i dyskontowych.

Istnieje około stu sklepów hurtowych i dyskontowych, w których można kupić całkiem oryginalne ubrania za rozsądną cenę, których autorzy są nadal mało znanymi, ale obiecującymi projektantami.

Eksperci uważają, że przyszłość światowej mody stoi za nimi, a sama dzielnica Station Ingrosso nazywa się Milan Fashion Center.

Inne sklepy

W pobliżu Mediolanu istnieją inne punkty sprzedaży, które nie są gorsze od Serravalle i Franciacorta. BlogoItaliano napisał o największej z nich w osobnym artykule. W nim szczegółowo opisaliśmy, jak dotrzeć do każdego z nich, a także dostarczyliśmy mapę lokalizacji względem Mediolanu.

Możesz również zaplanować wycieczkę do punktów sprzedaży w ramach zorganizowanych wycieczek. Przykłady niektórych z nich podano poniżej:

Sprzedaż w Mediolanie

Masowa sprzedaż, podobnie jak w pozostałych Włoszech, odbywa się w Mediolanie dwa razy w roku: zimą i latem. Zimowe wyprzedaże trwają 6 tygodni - od Bożego Narodzenia do początku marca. W tej chwili witryny sklepowe są pełne napisów „Saldi” i kuszą kupujących niesamowitymi rabatami.

Należy pamiętać, że na samym początku sprzedaży rabaty są zwykle mniejsze, a asortyment towarów jest szerszy. Pod koniec sezonu sytuacja się zmienia: i chociaż ceny są najniższe, asortyment pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli chodzi o ceny orientacyjne, w okresie sprzedaży w Mediolanie całkiem możliwe jest kupienie markowego płaszcza sezonowego za jedyne 100 euro, doskonałej ciepłej kurtki za 70, a elegancki sweter z kaszmiru kosztuje około 50 euro.

Na samym początku sprzedaży rabaty są mniejsze, a asortyment towarów szerszy

Letnia wyprzedaż w Mediolanie rozpoczyna się po 10 lipca i trwa do około połowy września.

Ponadto moda w stolicy mogła spotkać się z tym terminemCałkowita sprzedaż w Mediolanie (Liquidazioni). Nie mają one charakteru masowego, ale mogą być spowodowane, powiedzmy, zamknięciem sklepu. W tym przypadku napisy obnoszą się w oknach: „Sconti” (rabaty) lub „Vendite promozionali” (ceny reklam).

Jeśli na drzwiach sklepu, który ci się podobał, zobaczyli napis „Entrata libera” (wstęp bezpłatny) - nie licz na rabaty. Ten napis oznacza, że ​​ten butik właśnie się otworzył i zaprasza tych, którzy nie są obojętni, aby wejść i lepiej poznać oferowane towary.

Rozliczenia w lokalnych sklepach są dokonywane zarówno w gotówce, jak i kartami bankowymi. Często lista akceptowanych kart znajduje się obok kasjera. I chociaż w większości włoskich sklepów ceny są stałe, płacąc za towary gotówką, możesz poprosić o dodatkową zniżkę.

BEZPŁATNIE

W Mediolanie, podobnie jak w innych miastach strefy euro, turyści spoza UE, kupując towary o wartości przekraczającej 154,94 euro, są uprawnieni do zwrotu podatku IVA (VAT).

Ci, którzy już natknęli się na tę procedurę, wiedzą, że o wiele bardziej opłaca się robić zakupy w sklepach należących do sieci Euro Free. W nich podatek VAT jest odejmowany od całkowitej wartości towarów natychmiast po zakupie. Twoim zadaniem jest jedynie okazanie paszportu (odbywa się to przy obliczaniu zakupu) i wypełnienie specjalnego formularza przy kasie.

Sklepy Euro Free Tax są bardzo łatwe do odróżnienia od innych punktów sprzedaży detalicznej: z reguły informują o tym specjalne naklejki z napisem TAX FREE, przymocowane do okna lub na drzwiach wejściowych.

Sprzedaż w Mediolanie odbywa się dwa razy w roku: zimą i latem

Uwolnienie od podatku znacznie zmniejsza koszty zakupów, ponieważ kwota podatku od odzieży we Włoszech wynosi od 12%, a od towarów luksusowych, takich jak futro i biżuteria, osiąga 35%.

Jeśli mimo to robisz zakupy w zwykłym sklepie, który nie wydaje PODATKU PODATKOWEGO, pamiętaj o zachowaniu potwierdzenia płatności i zakupionych zakupów w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu.

Po okazaniu tego zestawu celnikowi przy wyjeździe z Włoch, możesz otrzymać specjalną pieczęć na czeku. Wysyłając go z powrotem do sklepu, w którym dokonano zakupów, będziesz mógł otrzymać wymaganą rekompensatę. Oczywiste jest, że nie wszystkim spodoba się ta biurokracja.

Koniecznie obejrzyj nasz przydatny film na temat zakupów w Mediolanie i oczywiście zasubskrybuj kanał na Youtube. I kontakt z Oksaną - przewodnikiem po Mediolanie z wideo - chroniony przez e-mail.

Ciekawe artykuły o Mediolanie:

Zdjęcia: Czech, torby komputerowe Tucano, riacale, Sebastià Giralt, CHRISTOPHER MACSURAK.

Obejrzyj wideo: zakupy jak tralala: (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej