Biznes i ekonomia

Bezrobocie we Włoszech w listopadzie osiągnęło punkt krytyczny

Stopa bezrobocia we Włoszech w listopadzie 2013 r. Ustanowiła rodzaj „antydokumentacji”: według biura statystycznego ISTAT 12,7% ludności kraju nie ma regularnych dochodów.

Według włoskich mediów jest to najwyższa stopa bezrobocia, jaką kiedykolwiek odnotowano w tym kraju, co jest bezpośrednim dowodem na to, że działania podjęte przez rząd włoski w celu wyjścia z głębokiej recesji gospodarczej nie mają większego wpływu.

Według danych uzyskanych przez ISTAT w poprzednim miesiącu stopa bezrobocia we Włoszech w listopadzie wzrosła o 0,2 procent. W ciągu roku liczba ta wzrosła o 1,4 procent.

W listopadowym raporcie Biuro Statystyki wskazało również, że bezrobocie młodzieży nadal skrupulatnie dąży do absolutnego maksimum.

W tym miesiącu 41,6 procent młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat (czyli około 660 milionów osób) było bez pracy, podczas gdy w październiku liczba ta wynosiła 41,4 procent. Poziom zatrudnienia również nieznacznie spadł: w ostatnim miesiącu jesieni wyniósł 55,4 procent.

Nawiasem mówiąc, stopa bezrobocia w strefie euro w listopadzie zmusiła również urzędników do powrotu do tego palącego problemu: w listopadzie 12,1% mieszkańców strefy euro przyznało, że nie ma stałej pracy, a wśród nich 24,2% młodych ludzi. Rok temu było to odpowiednio 12,8 procent i 23,9 procent. Według stanu na dzień 28 listopada 2013 r. Ponad 28 milionów osób w strefie euro było bezrobotnych lub szukało. Najniższe stopy bezrobocia odnotowano w Austrii (4,8%), Niemczech (5,2%) i Luksemburgu (6,1%), podczas gdy Grecja ustanowiła „anty-rekord”: 27,4% nie posiadało stałego źródła dochodu % mieszkańców.

Pod koniec 2013 r. Eksperci i analitycy zasugerowali, że wyjątkowo wysoka stopa bezrobocia w krajach UE, a zwłaszcza we Włoszech, jest jednym z głównych powodów wycieku personelu z Europy. Nie tak dawno temu przeprowadzono badanie, którego wyniki wykazały, że prawie 50 procent Włochów było gotowych opuścić kraj w poszukiwaniu pracy, a nawet ogólnie lepszego życia, podczas gdy prawie 46 procent młodych profesjonalistów, którzy ukończyli uniwersytety w tym kraju, nie pracowało w swojej specjalności. Naukowcom udało się również ustalić, które kraje preferują Włosi: Niemcy, Skandynawia i Wielka Brytania znalazły się na liście honorowej.

Uzyskane dane wskazują, że w ciągu ostatnich kilku lat tysiące młodych i ambitnych ludzi, którzy nawet nie wrócą do domu, opuściło Włochy w poszukiwaniu lepszej pracy.

I nie jest to zaskakujące: prawie 47 procent Włochów stwierdziło, że ich pensje są wyjątkowo niskie, więc w kraju wina i słońca nie mają wiele do zrobienia.

Bezrobocie młodzieży jest jednym z kluczowych tematów, na które zwraca uwagę włoski premier Enrico Letta. Zapewnia, że ​​problem ten należy rozwiązać na szczeblu europejskim, podkreślając, że da to młodemu pokoleniu wiarę i szansę w przyszłości.

Obejrzyj wideo: 280 Warsztat Poszukiwaczy Wiedzy z dnia 13 czerwca 2019. (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej