Restauracje w Rzymie

Przegląd restauracji rybnej na targu rybnym w Rzymie

Znalezienie dobrej restauracji rybnej w Rzymie nie jest łatwym zadaniem. Po 4 latach życia w Wiecznym Mieście nadal nie mogłem znaleźć miejsca godnego opinii, a także rekomendacji na naszej stronie internetowej.

I tak, za radą mojego kolegi i jednego z najlepszych przewodników w Rzymie, Vladislav Doro, Yana i ja w końcu dotarliśmy do restauracji Fish Market.

Menu, wnętrze, ceny

Wnętrze restauracji jest dość ascetyczne, ale ładne. Stoły znajdują się w wystarczającej odległości od siebie dla Włoch - było nam wygodnie.

Ponieważ nazwa restauracji dosłownie tłumaczy się jako „targ rybny”, naturalne jest, że w menu znajdziesz tylko owoce morza.

Kolejność odbywa się w bardzo nietypowy sposób - w menu umieszczasz liczby naprzeciwko żądanych potraw. Następnie idź do kasy, zapłać. Poczekaj na zamówienie nie dłużej niż 10 minut. Wśród win znajduje się zarówno doskonałe prosecco za 25 euro / butelka, jak i zwykłe wino domowe 8 euro / 0,5 litra. Piwo w cenie 5-6 euro / butelka.

  • Radzę przeczytać: gdzie pić piwo rzemieślnicze w Rzymie

Za pieniądze liczyć na konto około 30-40 euro na osobę, można oczywiście zaoszczędzić na winie i liczbie potraw, ale wtedy punkt wizyty w restauracji jest stracony.

Radzę przeczytać: gdzie zjeść smaczne i niedrogie w Rzymie

Dania i wrażenia

Wybraliśmy duży talerz (Gran Plateau) dla 2 osób za 30 euro. Wszystkie dranie morskie są świeże, surowe i smaczne.

Filet z łososia (Filetto di Salmone al vapore) za 13 euro - idealnie smażony, tak jak powinien.

Mieszanka owoców morza w cieście za 12 euro - wszystko jest pyszne.

Wtedy nadal nie mogłem się oprzeć zamówieniu burgera z łososiem (Burger Salmone) za 12 euro. Bochenek jest trochę wytrawny, ale łosoś decyduje.

Ponieważ nie jestem super ekspertem od restauracji rybnych, wszystko mi się podobało. Świetne miejsce na spędzenie wieczoru w towarzystwie przyjaciół. Kelnerzy są przyjaźni, wszystko jest szybkie. W restauracji jest wielu lokalnych Włochów, nawet więcej niż turystów, co świadczy o uznaniu i wysokiej jakości kuchni.

Ważna aktualizacja: od 2018 roku restauracja jest niestety zamknięta na zawsze

Jak uzyskać z książki stolik

  • Adres: Vicolo della Luce, 2, Trastevere
  • Oficjalna strona: www.fishmarket-roma.com
  • Instagram: @fishmarket_roma
  • Telefon do rezerwacji: +39 366 914 4157

Restauracja jest ukryta w zaułkach mojej ulubionej dzielnicy Trastevere, więc nie bądź zbyt leniwy, aby najpierw studiować mapę. Radzę zarezerwować stolik przynajmniej na jeden dzień, zwłaszcza od czwartku do niedzieli, ale możesz zaryzykować i przyjechać właśnie tak.

Zapraszamy wszystkich miłośników pysznego jedzenia na nasze autorskie programy gastronomiczne we Włoszech.

Obejrzyj wideo: Naar - śniadanie na Malcie (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje w Rzymie, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej