Społeczeństwo

Rzymska synagoga otrzymała odciętą głowę wieprzowiny

Jedna z rzymskich synagog otrzymała wyjątkowo nieprzyjemny „prezent” w przeddzień Dnia Pamięci o Holokauście. Według włoskich mediów po południu do synagogi dostarczono podejrzaną torbę. Natychmiast wzbudził pewne obawy wśród duchownych: byli zdezorientowani dziwną formą paczki, a niektórzy nawet zaproponowali powołanie specjalnego oddziału saperów, aby ją otworzyć. Ponadto adres i nazwa nadawcy nie zostały wskazane w otrzymanej „wiadomości”.

Kiedy jednak worek został otwarty, jego zawartość po prostu pogrążyła ministrów żydowskiej świątyni w stolicy w szoku: była odcięta głowa wieprzowiny.

Pomimo faktu, że nazwa nadawcy nigdy nie została ustalona, ​​nikt nie wątpi, że był to rodzaj gestu mającego na celu rażący brak szacunku wobec prześladowanych ludzi. Społeczność żydowska jest podwójnie obrażona: w końcu otrzymali taką obrazę na kilka dni przed upamiętnieniem ofiar Holocaustu i zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystej nabożeństwa szabasowego.

Włoska gazeta Corriere della Sera donosi, że w tej chwili Roman Carabinieri badają tę sprawę, starannie zbierając dostępne informacje, a także współpracują z firmą, która stała się pośrednikiem w przekazywaniu przerażającej wiadomości. Policja ma nadzieję ustalić tożsamość nadawcy, który, jak się okazało, działał z całą ostrożnością, pozostawiając minimalną liczbę dowodów, które doprowadziłyby śledczych na jego trop.

Incydent wywołał burzę oburzenia na burmistrza włoskiej stolicy, Ignazio Marino (Ignazio Marino). Stwierdził, że zdecydowanie potępia tak niski czyn, który obrażał nie tylko społeczność żydowską, ale całe miasto. Marino wyraził również poparcie dla rzymskiego rabina Riccardo di Segni, a także wszystkich członków wspólnoty i jej prezydenta, Riccardo Paccifici.

Oprócz burmistrza członkowie Narodowego Stowarzyszenia Partyzantów Włoch ((ANPI) Associazione Nazionale Partigiani Italiani) również wyrazili pogardę dla nadawcy upokarzającego pakietu: „To, co stało się dziś w rzymskiej synagodze, jest bezpośrednią obrazą pamięci ofiar Holokaustu.

Ten czyn obraził nie tylko społeczność żydowską, która stała się ofiarą rasistowskie prawa z 1938 r, a następnie został całkowicie wydalony, ale także wszyscy mieszkańcy miasta. Jest wredny i niski, zwłaszcza że wydarzyło się w przeddzień Dnia Pamięci o Holokauście

Rzeczniczka stowarzyszenia dodała również: „Obecnie ANPI i inne organizacje biorą czynny udział w różnych wydarzeniach mających na celu uhonorowanie pamięci ofiar Holokaustu, a także wszystkich więźniów politycznych, przeciwników nazizmu, gejów, osób niepełnosprawnych i Cyganów, którzy cierpieli w tych okropnych czasach. . Narodowe Stowarzyszenie Partyzantów z Włoch wyraża poparcie dla społeczności żydowskiej i ma nadzieję, że organy ścigania będą w stanie zidentyfikować przestępcę i odpowiednio go ukarać. ”

Obejrzyj wideo: Chlebak #413 (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej