Kultura

Emma Marrone będzie reprezentować Włochy na Eurowizji 2014

Dzisiaj we Włoszech ogłoszono wyniki rundy kwalifikacyjnej do Eurowizji 2014, która odbędzie się w Danii od 6 do 10 maja. Zwycięzcą projektu była popularna piosenkarka i autorka tekstów Emma Marrone (Emma Marrone).

Wykonawca wygrał lawinowe zwycięstwo w krajowej selekcji, w której jury wyznaczyło przedstawiciela kraju na konkursie piosenki znanym w całej Europie i poza nią. Na Eurowizji Emma wykona piosenkę „La mia città” (tłum. „Moje miasto”), która nie została uwzględniona w żadnym z jej albumów. Wybierając Marrone jako przedstawiciela konkursu, Włochy wycofały się ze swojej tradycji: od kilku lat zwycięzcy festiwalu San Remo zostali wysłani na Eurowizję.

Emma Marrone urodziła się w 1984 r. We Florencji (Firenze), ale potem wraz z rodzicami przeprowadziła się na południe kraju w miejscowości Aradeo (Aradeo). Jej talent po raz pierwszy zauważył jej ojciec, który zabrał dziewczynę w trasę koncertową. Jednak kariera muzyczna piosenkarki rozpoczęła się zaledwie 11 lat temu, gdy wzięła udział w programie telewizyjnym „Superstar Tour”. Później dziewczyna była częścią kilku grup młodzieżowych, które później się rozpadły. Zdesperowana Emma postanowiła spróbować swoich sił i pokazać wszystkim swój talent w popularnym projekcie „Amici di Maria De Filippi” („Przyjaciele Marii De Filippi”).

Po znakomitym zakończeniu wszystkich castingów dziewczyna znalazła się na liście uczestników pokazu talentów i wkrótce stała się zwycięzcą dziewiątego sezonu.

Jego pierwszy minialbum zawierający utwory napisane przez piosenkarkę podczas jej udziału w projekcie telewizyjnym został wydany w 2009 roku. Wiele utworów Marrone stało się ulubionymi na krajowych listach przebojów, a jeden z nich został w ogóle uznany za „platynę”. Pierwszy pełnoprawny album utalentowanej dziewczyny został wydany w 2010 roku, aw 2011 roku stała się jednym z uczestników popularnego we Włoszech festiwalu San Remo. Następnie Emma zajęła honorowe drugie miejsce, które, jak się okazało, nie pasowało jej. Rok później Marrone wrócił do San Remo po zwycięstwo i wygrał je. W zeszłym roku Emma ponownie pojawiła się w programie Amici, ale tym razem działała jako sędzia i trener. Marronowi udało się doprowadzić swój totem do zwycięstwa.

W ubiegłym roku na konkursie piosenki Eurowizji kraj reprezentował zwycięzca San Remo Marco Mengoni z piosenką „L'essenziale” (pas „Najważniejsze”), z którą wygrał 7 miejsce. W 2012 roku Nina Zilli, również zwycięzca San Remo, wyjechała z Włoch do popularnego konkursu. Przyniosła jej kompozycja „L'amore è femmina” (tłum. „Miłość jest kobieca”) 9 miejsce.

Włochy uczestniczą w Eurowizji od 1956 roku, ale kraj kilkakrotnie odmawiał wysłania swoich wykonawców na konkurs.

Stało się to po raz pierwszy w 1981 roku, kiedy krajowy kanał telewizyjny „RIA” ogłosił, że nie będzie transmitował tego wydarzenia muzycznego, ponieważ zainteresowanie nim w kraju znacznie spadło.

Jednak już w 1983 roku włoski artysta znalazł się na liście uczestników. Włochy kilkakrotnie odmawiały występu w Europie (w 1986), a od 1997 do 2010 roku kraj całkowicie zignorował Eurowizję. W 2011 roku włoski Rafael Gualazzi (Raffaele Gualazzi) „włamali się” do konkursu, gdzie zajął drugie miejsce.

W całej historii udziału kraju w prestiżowym konkursie Włosi otrzymali cztery razy, srebro - dwa razy, a w końcu wygrało dwóch wykonawców: Gigolola Cinquetti z piosenką „Non ho l'età (Per amarti)” (tłum. „Nadal jestem mały (aby cię kochać)”) w 1964 roku i legendarny piosenkarz Toto Cutugno z kompozycją „Insieme” (ścieżka „Razem”) w 1990 r.

Obejrzyj wideo: Eurovision 2014 Poland - Donatan and Cleo - MY SŁOWIANIE Slavic girls HD (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej