Kultura

Emma Marrone będzie reprezentować Włochy na Eurowizji 2014

Dzisiaj we Włoszech ogłoszono wyniki rundy kwalifikacyjnej do Eurowizji 2014, która odbędzie się w Danii od 6 do 10 maja. Zwycięzcą projektu była popularna piosenkarka i autorka tekstów Emma Marrone (Emma Marrone).

Wykonawca wygrał lawinowe zwycięstwo w krajowej selekcji, w której jury wyznaczyło przedstawiciela kraju na konkursie piosenki znanym w całej Europie i poza nią. Na Eurowizji Emma wykona piosenkę „La mia città” (tłum. „Moje miasto”), która nie została uwzględniona w żadnym z jej albumów. Wybierając Marrone jako przedstawiciela konkursu, Włochy wycofały się ze swojej tradycji: od kilku lat zwycięzcy festiwalu San Remo zostali wysłani na Eurowizję.

Emma Marrone urodziła się w 1984 r. We Florencji (Firenze), ale potem wraz z rodzicami przeprowadziła się na południe kraju w miejscowości Aradeo (Aradeo). Jej talent po raz pierwszy zauważył jej ojciec, który zabrał dziewczynę w trasę koncertową. Jednak kariera muzyczna piosenkarki rozpoczęła się zaledwie 11 lat temu, gdy wzięła udział w programie telewizyjnym „Superstar Tour”. Później dziewczyna była częścią kilku grup młodzieżowych, które później się rozpadły. Zdesperowana Emma postanowiła spróbować swoich sił i pokazać wszystkim swój talent w popularnym projekcie „Amici di Maria De Filippi” („Przyjaciele Marii De Filippi”).

Po znakomitym zakończeniu wszystkich castingów dziewczyna znalazła się na liście uczestników pokazu talentów i wkrótce stała się zwycięzcą dziewiątego sezonu.

Jego pierwszy minialbum zawierający utwory napisane przez piosenkarkę podczas jej udziału w projekcie telewizyjnym został wydany w 2009 roku. Wiele utworów Marrone stało się ulubionymi na krajowych listach przebojów, a jeden z nich został w ogóle uznany za „platynę”. Pierwszy pełnoprawny album utalentowanej dziewczyny został wydany w 2010 roku, aw 2011 roku stała się jednym z uczestników popularnego we Włoszech festiwalu San Remo. Następnie Emma zajęła honorowe drugie miejsce, które, jak się okazało, nie pasowało jej. Rok później Marrone wrócił do San Remo po zwycięstwo i wygrał je. W zeszłym roku Emma ponownie pojawiła się w programie Amici, ale tym razem działała jako sędzia i trener. Marronowi udało się doprowadzić swój totem do zwycięstwa.

W ubiegłym roku na konkursie piosenki Eurowizji kraj reprezentował zwycięzca San Remo Marco Mengoni z piosenką „L'essenziale” (pas „Najważniejsze”), z którą wygrał 7 miejsce. W 2012 roku Nina Zilli, również zwycięzca San Remo, wyjechała z Włoch do popularnego konkursu. Przyniosła jej kompozycja „L'amore è femmina” (tłum. „Miłość jest kobieca”) 9 miejsce.

Włochy uczestniczą w Eurowizji od 1956 roku, ale kraj kilkakrotnie odmawiał wysłania swoich wykonawców na konkurs.

Stało się to po raz pierwszy w 1981 roku, kiedy krajowy kanał telewizyjny „RIA” ogłosił, że nie będzie transmitował tego wydarzenia muzycznego, ponieważ zainteresowanie nim w kraju znacznie spadło.

Jednak już w 1983 roku włoski artysta znalazł się na liście uczestników. Włochy kilkakrotnie odmawiały występu w Europie (w 1986), a od 1997 do 2010 roku kraj całkowicie zignorował Eurowizję. W 2011 roku włoski Rafael Gualazzi (Raffaele Gualazzi) „włamali się” do konkursu, gdzie zajął drugie miejsce.

W całej historii udziału kraju w prestiżowym konkursie Włosi otrzymali cztery razy, srebro - dwa razy, a w końcu wygrało dwóch wykonawców: Gigolola Cinquetti z piosenką „Non ho l'età (Per amarti)” (tłum. „Nadal jestem mały (aby cię kochać)”) w 1964 roku i legendarny piosenkarz Toto Cutugno z kompozycją „Insieme” (ścieżka „Razem”) w 1990 r.

Obejrzyj wideo: Eurovision 2014 Poland - Donatan and Cleo - MY SŁOWIANIE Slavic girls HD (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej