Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Werony

Odległość z Mediolanu do Werony wynosi 164 kilometry. Najwygodniej jest dostać się z Mediolanu do Werony szybkim pociągiem w 1 godzinę i 14 minut, a niezależni podróżnicy mogą odbyć podróż wynajętym samochodem w około 2 godziny. Ekonomiczną, ale dłuższą opcją jest autobus. W artykule opowiem o funkcjach i kosztach każdego sposobu dojazdu do Werony iz powrotem.

Pociągiem

Moje ulubione szybkie pociągi ItaloTreno kursują kilka razy dziennie z Mediolanu do Werony. Jeśli zajmiesz się biletami z wyprzedzeniem, możesz je łatwo kupić za jedyne 9,90 euro. Czas podróży to 1 godzina 14 minut. Pociągi odjeżdżają bardzo wygodnie z głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale) i przyjeżdżają do Werony na stacji Verona Porta Nuova.

Koszt biletów w pierwszej klasie (Prima) zaczyna się od 14,90 euro. Jeśli kupisz w ostatniej chwili, wtedy druga klasa kosztuje zwykle 21,90 euro, a pierwsza - 27,90. Podróżując do Werony na jeden dzień, polecam wysiąść z pociągu z Mediolanu o 08:34, w Weronie będzie o 09:48.

Jeśli przyjedziesz na lotnisko w Weronie, musisz dostać się na dworzec centralny, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

Wygodnie jest wrócić z Werony do Mediolanu pociągiem o 18:12.

Samochodem

Po przyjeździe, odbierając wcześniej zarezerwowany samochód na lotnisku, możesz natychmiast wybrać się na wycieczkę. Podróż samochodem do Werony z Mediolanu ma sens, jeśli po drodze chcesz zobaczyć inne miasta i ciekawe miejsca. Samo pojechanie samochodem do Werony nie ma większego sensu.

Należy pamiętać, że wjazd do centralnej części włoskich miast jest zwykle dozwolony tylko dla taksówkarzy i lokalnych mieszkańców.

Oto wariant ciekawej trasy na 1-3 dni:

  1. Odbieramy samochód na lotnisku Malpensa i jedziemy nad jezioro Como (Lago di Como) z miastem o tej samej nazwie. Tam parkujesz, spacerujesz i nocujesz do woli.
  2. Możesz jechać wzdłuż jeziora i udać się do miasta Lecco.
  3. Następnie udajesz się do bardzo pięknego jeziora Iseo (Lago d'Iseo).
  4. Możesz zadzwonić do Brescii, pospacerować po mieście lub od razu udać się w kierunku jeziora Garda (Lago di Garda). Polecam zacząć od Sirmione.
  5. Jedź wzdłuż jeziora Garda, udaj się do Werony, aby zobaczyć jej główne atrakcje.

  • Możesz przeczytać o cechach wynajmu samochodu we Włoszech i zarezerwować odpowiedni samochód na naszej stronie internetowej auto.italy4.me

Autobusem

Wygodne autobusy FlixBus.ru kursują z Mediolanu do Werony. Czas podróży wynosi około 2 godzin, a bilet można kupić z wyprzedzeniem za jedyne 5 lub 8 euro. W Mediolanie autobusy odjeżdżają z dworca autobusowego Lampugnano lub przystanku Sesto S. Giovanni - p.za I maggio i przyjeżdżają do Werony na dworcu głównym Porta Nuova.

Mam nadzieję, że instrukcja się przydała. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Bergamo - praktyczne porady (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej