Kultura

W Mediolanie odbędzie się festiwal sklepów na kołach

Sklepy kołowe mają bardzo długą historię. Po raz pierwszy pojawiły się w 1872 roku. Prototypami nowoczesnych ciężarówek, które sprzedają różne towary i potrawy, są wozy konne sprzedające kiełbasy. Dziś w samych Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 20 tysięcy sklepów mobilnych, w których każdy może kupić prawie każde danie: od hamburgerów po koktajle mleczne.

Szybko, tanio i wygodnie: to te trzy czynniki określają rentowność właścicieli takich sklepów, zwanych także FoodTruck. Można je znaleźć w prawie każdym kraju: w Japonii, w Wielkiej Brytanii, w Danii i oczywiście we Włoszech. Możesz osobiście sprawdzić, jak popularny stał się ten rodzaj fast foodów podczas pierwszego europejskiego festiwalu sklepów na kółkach Streeat (www.facebook.com/StreeatFoodTruck), który odbędzie się w Mediolanie od 30 maja do 1 czerwca 2014 r.

Przez trzy dni Steam Factory (Via Procaccini / Via Luigi Nono 7, la Fabbrica del Vapore) zamieni się w wielką wystawę na świeżym powietrzu, która pomieści około 20 ciężarówek z żywnością. Wejście do fabryki będzie bezpłatne, więc każdy mieszkaniec i gość Mediolanu będzie mógł skorzystać z wyjątkowej okazji, aby spróbować różnych potraw ze sklepów z różnych krajów. Najlepsi mistrzowie włoskiego fast foodu są gotowi pokazać wszystko, co potrafią. Pyszne nadziewane oliwki, lasagna rozpływają się w ustach, niesamowita pizza neapolitańska ... I to daleko od całego menu festiwalowego.

Jednak organizatorzy zadbali o to, aby goście Streeat nie nudzili się, ciesząc się kreacjami europejskiego guru street foodu. W ramach festiwalu zostaną zorganizowane koncerty i przedstawienia, a także różne seminaria, w których wezmą udział znani szefowie kuchni i właściciele dużych sieci fast food. Dwóch absolwentów Uniwersytetu Nauk Gastronomicznych miasta Pollenzo (www.unisg.it), Gianluca Capedri i Federico Trotta, którzy byli pomysłodawcami organizacji tego festiwalu, z pewnością odwiedzą festiwal.

Organizatorzy niesamowitego wydarzenia wierzą, że festiwal street food pomoże Włochom dowiedzieć się więcej o fast foodie, a także rozwiać niektóre stereotypy.

Gianluca Capedry powiedział, co dokładnie zainspirowało go i Federico Trotta do przełożenia ich pomysłów na rzeczywistość. „Czerpaliśmy inspirację z istniejących festiwali poświęconych temu tematowi. Jak wiecie, sklepy na kółkach zyskały ogromną popularność w całej Europie, Ameryce i Australii, są częścią kultury gastronomicznej.

Dlatego jest wiele festiwali poświęconych im. Badaliśmy wydarzenia, które przemawiają do wszystkich, dzieci i osób starszych. młodzież i pary. Federico i ja przypadkowo spotkaliśmy się i pomyślałem: „Dlaczego młodzi koneserzy kultury gastronomicznej nie mogą zorganizować takiego festiwalu w Mediolanie?” A teraz pracujemy nad tym. ”

Capedry powiedział również, że sklepy na kołach, które zatrzymają się na trzy dni w Mediolanie, były noszone w całym kraju. Większość z nich będzie pochodzić z regionu Emilia Romagna i innych północnych części Włoch. Organizator nie ukrył szczegółów nadchodzącego wydarzenia, chętnie dzieląc się niemal wszystkimi atrakcjami festiwalu Streeat.

„Ten festiwal poświęcony jest głównie jakości ulicznego jedzenia, ale są też inne niuanse. Będą prezentacje książek poświęconych temu tematowi, kursy mistrzowskie z gotowania różnych potraw, degustacje i wiele innych. ”

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej