Społeczeństwo

We Włoszech zamierzam uczyć dzieci w języku angielskim

Według włoskiego ministra edukacji, Włochy muszą „ponownie uruchomić” system nauki języków. Jej zdaniem lekcje w szkole powinny być prowadzone w języku angielskim, zaczynając od klas podstawowych.

Komentując swój plan reformy edukacyjnej, minister Stafania Giannini stwierdziła, że ​​nauka języków opcjonalnych w szkole jest już nie do przyjęcia i że wszystkie lekcje powinny odbywać się w języku angielskim. „Jeśli nie nauczymy naszych dzieci języka obcego od najmłodszych lat, nie będziemy mieli o czym rozmawiać w przyszłości” Giannini powiedziała, dodając, że chciałaby się upewnić, że każda szkoła ma najlepszych nauczycieli angielskiego.

Zanim został ministrem, Giannini studiował językoznawstwo, a później opowiadał się za internacjonalizacją włoskich uniwersytetów i rozszerzeniem programów wymiany studentów. Przemawiając w tym tygodniu w Rzymie, polityk wezwał ustawodawców, aby dali jej każdą możliwość rozwoju edukacji we Włoszech. Premier Matteo Renzi wcześniej mówił o modernizacji systemu szkolnego, a także nalegał na przeznaczenie na ten cel 3,5 miliarda euro.

Warto zauważyć, że zgodnie z najnowszymi badaniami dotyczącymi poziomu znajomości języka angielskiego Włochy nie „świecą”, jeśli chodzi o język obcy. Edukacja Po pierwsze, organizacja specjalizująca się w edukacji za granicą, stwierdziła, że Włosi mówią po angielsku na poziomie średniozaawansowanym, podobnie jak francuski, chiński i rosyjski. Większość krajów europejskich może pochwalić się dość wysokim poziomem biegłości w tym języku.

Nawiasem mówiąc, w ubiegłym roku członkowie włoskiego parlamentu mimowolnie wykazali, że nie potrafią używać angielskiego w swojej pracy. Reporter z programu „Le lene”, który pojawia się w Mediaset, należącego do byłego premiera Silvio Berlusconiego, próbował ustalić poziom znajomości języka obcego członków parlamentu z różnych partii. Większość z nich wyglądała na oszołomioną i przestraszoną, gdy reporter bez ostrzeżenia zadał im pytanie w innym języku.

Kiedy zapytano jednego z prawodawców o możliwe rozwiązania konfliktu w Syrii, pomylił nazwę kraju ze słowem „homofobia” (homofobia), podczas gdy jego kolega zaczął mówić o antykoncepcji w Afryce, gdy zapytano go o suplementy diety.

Federico Fauttilli, poseł ze stowarzyszenia Civil Choice, nawet nie próbował odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu powiedział „nie” i próbował zamknąć aparat ręką.

Albero Zolezzi, rzecznik Ruchu Pięciu Gwiazd w niższej izbie parlamentu, stanął przed problemem zapobiegania masowym zamykaniu roślin. „Pierwszym, moim zdaniem, jest udział wielu ludzi ...” zaczął, dopóki się nie potknął i zamilkł. Należy zauważyć, że wcześniej niektóre źródła twierdziły, że z budżetu państwa przeznaczono około 400 tysięcy euro na szkolenie polityków w językach obcych (angielskim, francuskim, hiszpańskim i innych).

Obejrzyj wideo: Hiszpański w 2 miesiące. Czy dam radę? :. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej